Gå til innhold
Hundesonen.no

Whippet valper


Kristinh

Recommended Posts

Skrevet

Kennel Courtborne venter valper og vi gleder oss veldig til valper i huset igjenn:)

Så nå ordner jeg en ny trå med litt bilder og oppdatteringer på det ventede kullet.

Far er Courtborne Don`t Be Cruel og Mor: Sipikiras Frances Fisher

Far har 3 cert i Norge og 2 i Sverige med mange flotte plasseringer. Mor er ikke stilt som voksen men som valp og har også flotte plasseringer der, hun har Lureqoursing lisens og har en sinnsykt løpeglede.

Begge foreldrene er flotte familie hunder av svært godt gemytt og masse arbeidsglede. Far har også prøvd seg på spor og gjør gode resultater der.

Far eier jeg selv sammen med Randi(hvor han bor) "Sam" er etter min fantastiske Finsk import N uch Sofotouc Little Big Man og mor "Findy" har jeg vært så heldig å få låne til oppdrettet,, hun har fantastiske linjer og er etter vår Courtborne Diesel-Elendil og med mange flotte Svenske storvinnere på stamtavlen:) Jeg kommer til å legge en link på stamtavlen til valpene med bilder av foreldre i mange generasjoner bakover.

aasam.jpg

aafindy3ukerdrektig-1.jpg

Dere får alle ha et supert Godt Nyttår

Klem

Kristin

  • Svar 89
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Dette er seigpining Kristin! Uff, hvorfor må det passe så bra og så dårlig med ett lite whippedyr på tiden dette kullet er leveringsklart da? Også etter Sam da... :lol:

Lykke til med drektighet, fødsel og valpekull :)

Skrevet

Dette er seigpining Kristin! Uff, hvorfor må det passe så bra og så dårlig med ett lite whippedyr på tiden dette kullet er leveringsklart da? Også etter Sam da... :hyper:

Lykke til med drektighet, fødsel og valpekull :x

Psst: Slå til nå :icon_confused:

Kjempe vakre foreldre! Dette blir spennende som vanlig.

Skrevet

He,he dere er nå morsomme også da:)

kanskje jeg skal opptattere med litt bilder i disse ventede tider på stamtavlen;) Når jeg får satt meg godt til rette hær. Det begynner å nerme seg termin som er den 31 januar.

Kristin :frantics:

Skrevet

Do it, do it, do it! :cheer:

*sukk* Måååå du friste meg sånn? Har jo ferie fra 16.Mai og utover, men før den tid blir det jo über travelt på skolen + det er ikke lov med hund på internatet med mindre du søker på spesielt grunnlag og får godkjent... men fy så lyst jeg har på en liten whippetass etter Sam :whistle:

Skrevet

Også jeg som har en svakhet for Diesel-Elendil som er bestefar til kullet :icon_redface:

Jeg aner ikke hvorfor, men noe med han tiltaler meg noe ekstremt. Og her er ett kull etter en datter av han. :innocent:

Skrevet

Også jeg som har en svakhet for Diesel-Elendil som er bestefar til kullet :lol:

Jeg aner ikke hvorfor, men noe med han tiltaler meg noe ekstremt. Og her er ett kull etter en datter av han. :lol:

Så morro at du har satt deg litt inn i stamtavlen da:)) Ja og han er en utrolig flott avlshannhund på det ene kullet han har:) Det kullet ble utrolig jevnt og flott, det er litt av den grunn at jeg velger å gå på disse linjene.

Jeg eier jo Courtborne Diesel-Elendil selv og han er en hund all som er på besøk ønkser å ta med seg hjem. Han er helt fantastisk og utrolig kjærlig. Desverre for tidlig benbrudd så får vi ikke vist han så mye på utstilling som ønsket med de flotte linjene sine. Men han er Best in Show uansett hær i heimen med det å være en hærlig familiehund.

Tusen takk til alle dere andre som skriver så mye fint på tråden vår og dette gir meg veldig lyst til å oppdattere mere:)

I dag ble hun sjekket og rønket og de kunne telle 5 valper der,, kanskje flere men det var bare skygger og dærfor er mann litt usikker. Men 5 valper er akkurat perfekt for min del;) så nå håper jeg bare på denne kjønnfordelingen hær 2+3 :aww:

Klem

Kristin

Guest Dratini
Skrevet

Åh! Enda flere whippsevalper! :P Må bare si at jeg i tillegg til å like Diesel-Elendil og Sam har en svakhet for mormors linjer også jeg da :thumbs:

  • 2 weeks later...
Skrevet

I dag så Fendi og Sam sine valper dagens lys - tre tisper og tre hannhunder :lol:

Veldig jevne og fine valper, fra 300-375 gram :ahappy:

167353_10150127129881072_692486071_8328168_7580571_n.jpg

167353_10150127129866072_692486071_8328167_6772554_n.jpg

Stolt mor :wub:

180528_10150127128831072_692486071_8328153_5826612_n.jpg

180528_10150127128826072_692486071_8328152_5879645_n.jpg

Tispene :lol:

180528_10150127128816072_692486071_8328151_3412301_n.jpg

Hannhundene :lol:

Og til slutt hele gjengen..

180528_10150127128811072_692486071_8328150_4761872_n.jpg

180528_10150127128801072_692486071_8328149_2758393_n.jpg

Jeg vet iallefall at jeg gleder meg veldig til å følge med på hvordan alle valpene utvikler seg i tiden fremover! :aww:

Skrevet

Tusen takk Blida:))

Nå er de endelig hær, fødslenen gikk kjempe fint og alle valpene er skikkelig livskraftige:) Jeg er kjempe fornøyd med farger og helhet på valpene. Veldig jevne og fine i str.

Nå skal dagene gå med til å pleie valper og den flinke mor.

Her er navnene på de:

Den helmørke tispa heter: Courtborne Shizune (Stillhet)

Den mørke med hvit hals: Courtborne Aoi (Kjærlighet)

Den Lyse: Courtborne Anko (Mat)

Hanne med flekk i nakken: Courtborne Sai (Sverd)

Hanne med mørk maske : Courtborne Kiba

Helbrindel blå : Courtborne Naruto

Kos dere med bilder så lenge:)

God

KLem fra stolt oppdretter.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...