Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 251
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Liten oppdatering her Etter fasanjakten var vi på klubbmesterskap hvor Lio fikk 3 plass i Unghundklassen Jeg og Kristine var med noen timer før vi dro hjem Dirk vil veldig gjerne vaske f

Lio 8 uker. Til lørdag henter vi han

Treningssamling på Arnøya (4timer utenfor Tromsø) Vakkert Hvilken retning skal vi velge mon tro. Må alltid vurdere hvordan vi skal gripe ann terrenget med tanke på terreng, vind og sånt

Posted Images

Skrevet

Han er nydelig :). Gratulerer så mye, blir spennende å følge ham her inne, Var inne og kikket på kullet for en stund siden og hadde det vært plass til en breton til her, skulle en av de ledige sort/hvite tispene fått et nytt hjem altså :wub:

Skrevet

Tusen takk.

Han er utrolig skjønn. Jeg hadde glemt hvor godt det er kosemose valp og lukten av valp.
I natt var han helt alene for første gang og det gikk strålende. Han sover på soverommet vårt mens de voksne er i stua.
Ute en gang midt på natta og ellers sovet som en prins hele natta. Skikkelig trøtt når vi skulle stå opp og vi hadde en kosestund i senga :wub:

I morgen skal jeg være hjemme med han, så da kommer det sikkert noen flere bilder.

De voksne synes han er litt liten. Toya styrer unna og gjemmer seg i sofaen eller under kjøkkenbordet. Hun har sagt fra til han et par ganger at han skal ligge unna. Amigo er bare snill og lar han snuse og sjekke han under magen. Dirk vil veldig gjerne leke, men han blir litt stor og voldsom. Regner med at han og Lio kommer til å bli skikkelig lekekompiser når de blir større. Dirk elsker drakamp mens Amigo bare slipper, så om Lio blir som Dirk kommer de to til å herje godt.

Vi er flinke med å gå ut når han har spist, lekt og sovet, så bare et lite uhell inne så langt.

Skrevet
Lio-Gotland-099-1024x884.jpg

Å helledussen for et vakkert bilde av en :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: valp!!!

Gratulerer så mye med nykomlingen - gleder meg til å se flere bilder av ham! Alle hundene dine er skjønne; men særlig liker jeg Toya som er en godt voksen dame etterhvert (det er noe eget med gamle hunder :wub: )

Skrevet

Noen nye bilder fra i dag

Lio-098-1024x682.jpgToya er litt skeptisk, men det gikk greit å dele kurv en liten stund

Lio-001-1024x682.jpg

Amigo er også litt små skeptisk, men synes det er mer og mer morsomt med valpen

Lio-043-1024x682.jpg

Far og sønn i hagen

Lio-126-1024x682.jpg

Er ikke jeg søt??

  • Like 1
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...