Gå til innhold
Hundesonen.no

Mareritt i skogen, Chicka skadet.


Renate A

Recommended Posts

Skrevet

Chicka var hos vetrinæren på torsdag og jeg fikk konstantert at det ikke er hoften hun er stiv i men rett ved krysset.

Hun fikk en sprøyte og virket mye bedre igår og idag.

Så jeg og ei venninne tok med oss Chicka og Tassen på skogstur idag tidlig.

Chicka drev og "gjetet" Tassen litt, så når han kom løpende så hoppet hun opp, han hoppet bort og hoppet tilbake til hun igjen, idet hun skal hoppe bort fra han så skjer det noe og hun blir stående med venstre bak oppe fra bakken. :-o

Jeg skjekket hun for å se hva det var og fant med en gang ut at det mest sannsynelig var noe i krysset eller ryggen.

Så måtte vi bære Chicka til bilen...det er ikke lett 26kg hund på to jenter som ikke er verken høye eller sterke.

Vi var ganske langt ute i skogen så det tok oss vel en time å komme oss ned til bilen, der Else ringte til vetrinæren vi bruker på stallen, og hun jobbet på en klinikk idag så vi dro dit.

Der fikk jeg bekreftet mine misstanker om at skaden lå i ryggen og lurte med en gang på om jeg skulle la hun slippe. :)

Vetten syntes Chicka var for frisk til det og ville at jeg skulle prøve å behandle hun, for det var ikke noe ødelagt der inne, mest sannsynelig en strekk.

Chicka fikk kortison sprøyte og en b-vitamin sprøyte, og fikk beskjed om å se hun ann til imorgen så skulle jeg ringe hun da.

Deilig å ha en vetrinær man kjenner og som man kan ringe til på søndager uten ekstra gebyrer. :)

Så nå får jeg se hva som skjer, nå ligger hun ved bena mine og sover, lille gullet mitt. Love

Skrevet

:-o

Hva skjedde!?Vet du det?Bare hoppet hun?

Uff...stakkar Chicka :)

Helt forferdelig...det der er mitt mareritt og :)

Masse god bedring klemmer fra meg og nuss fra Loke.

Skrevet
:-o

Hva skjedde!?Vet du det?Bare hoppet hun?

Uff...stakkar Chicka :)

Helt forferdelig...det der er mitt mareritt og :)

Masse god bedring klemmer fra meg og nuss fra Loke.

Ja hun hoppet bort fra Tassen på en måte og det så ut som hun strakk ett eller annet.

Stakkars hun var så flink, klagde ikke eller noe.

Det kom en løs hanne bort til oss, og da var Tassen litt søt, for han jagde bort hannen "hold deg unna dama mi" Love

Takk for god bedrings ønsker hun trenger det her hun ligger... :wink:

Blir ikke leking med hunder eller lange turer på en stund, hun skal bare ta det med ro fremover nå..

Nå skal hun ut i hagen og tisse også skal vi gå og legge oss litt og sove, er helt utslitt jeg... [looney]

Skrevet

Huff.. Vet hvordan er føles. Chessea strakk hasen da hun var 3 mnd, og det er noe av det værste jeg har vært med på...

Gi Chicka en stooor klem fra meg og Chessea!!! Love

Skrevet

Huffda, det der hørtes vondt ut. Ønsker Chicka med de vakre blå øyne og like flotte navn :) god bedring. Skal krysse både fingre og tær for at dette går godt.

Skrevet

Tusen takk for støtten dere, det varmer. :)

Har sovet litt nå og jeg er ikke såå sliten som istad, nå skal jeg få hun på beina og løfte hun opp trappen så hun får tisset litt.

Jeg kommer til å bli den bodybuilderen etter denne sykdomsperioden. :)

Skrevet

Idag er hun litt bedre, hun kommer seg opp trappene ved at jeg dytter litt i rompa hennes.

Igår spiste (det gjør Chicka ALLTID samme hvor dårlig hun er), drakk, tisset og bæsjet (fin bæsj og, kjempe bra) hun normalt og det er et bra tegn.

Hadde kontakt med Tone (vetten) istad og vi satt hun på en kortison kur i 3dager, jeg har jo gått på så mye kortison, så det har jeg masse av i huset.

Vi skal ta det veldig rolig og bare slappe av de nermeste dagene og da skal hun bli bra igjen.

Imorgen kommer mormor på sykebesøk og da blir nok Chicka kjempe happy for hun har nemlig alltid sånne gode griseromper på lager.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...