Gå til innhold
Hundesonen.no

Mer NKK Hamar


Tonje

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har også knipset en god del fra Hamar ihelga og her kommer et lite utvalg:

DSC_0386.jpg

Courtborne Little Gilwen"Ziza" som ble norsk og svensk champion!

DSC_0384.jpg

DSC_0377.jpg

DSC_0369.jpg

DSC_0368.jpg

DSC_0361.jpg

Felix sin kullsøster Kiri

DSC_0355.jpg

Enisa og Goldie

DSC_0353.jpg

DSC_0336.jpg

DSC_0332.jpg

Rebus

DSC_0311.jpg

Rebus

DSC_0310.jpg

DSC_0274.jpg

DSC_0272.jpg

DSC_0264.jpg

DSC_0261.jpg

DSC_0244.jpg

Lucas

DSC_0242.jpg

Felix sin kullbror Sam

DSC_0230.jpg

Prøver så godt jeg kan å stille opp en uvillig Flixemann..

DSC_0213.jpg

Travet som en stressa araber..

DSC_0207.jpg

Azawakh

DSC_0180.jpg

DSC_0246.jpg

Skrevet

Fiiiiine :)

Og så azawakh'en da.. :wub:

Huffe.. jeg vil fylle huset mitt med mynder jeg.. !

:-)

Kjempe mange fine bilder av flotte hunder! En liten rettelse, det er en Sloughi ikke en Azawakh ;-)

www.azawakh.no

Skrevet

:-)

Kjempe mange fine bilder av flotte hunder! En liten rettelse, det er en Sloughi ikke en Azawakh ;-)

www.azawakh.no

Aha! Var litt usikker på den,takk for oppklaringen :wub:

Skrevet

:-)

Kjempe mange fine bilder av flotte hunder! En liten rettelse, det er en Sloughi ikke en Azawakh ;-)

www.azawakh.no

Puuhh, det var godt du skrev for jeg fikk ikke helt dette til å henge sammen. Jeg kjente nemlig igjen klærne på handler og denne har da vitterlig ikke azawakh :whistle:

*så mye for min mynde-kunnskap liksom, fnis*

Men flotte bilder, Tonje :ahappy: Men hvorfor møtte ikke jeg deg da? Mocca og jeg surret jo rundt mynde-ringene hele dagen vi..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...