Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

'Fangorn' og Balrog var mine to favoritter helt fra starten...

Og jeg må si at jeg fremdeles er litt ekstra svak for han :blink:

Veldig gøy at det går så fint! Kjenner veldig igjen hvordan han er med andre hunder. :D

Men 'bikket 13 kg', betyr det at han veier mer enn det? Og hvordan er fargen, er han fremdeles litt rødlig - eller nesten svart slik som Balrog?

  • Svar 780
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Lille gærningen! Vi har enda langt igjen, men det går sakte fremover. Takk til @MegaMarie for trening og filming

Først; Harly er påmeldt til agility 1 og hopp 2 (debut) på Voss i begynnelsen av april, gleder meg! På tirsdag var Lykke 10 uker, vi skal prøve å få tatt oppstillingsbilde i løpet av helgen. På o

Helsestatus på Lykke: HD: A AD: A Patella: u.a Rygg: u.a :jump:

Posted Images

Skrevet

Jeg må si jeg er utrolig imponert over hvor fort han gir seg når han ser at andre hunder ikke liker han. Blondie var veldig fornøyd når teite valpen ga seg fort :( Også gleder vi oss til innetrening på tirsdag slik at vi kan hilse og kose mer med Harly :) Du kan bare låne han bort om du må gjøre noe annet :blink:

ja han er herlig fornuftig når det kommer til andre hunder. Der han han imponert meg :D

'Fangorn' og Balrog var mine to favoritter helt fra starten...

Og jeg må si at jeg fremdeles er litt ekstra svak for han :D

Veldig gøy at det går så fint! Kjenner veldig igjen hvordan han er med andre hunder. :)

Men 'bikket 13 kg', betyr det at han veier mer enn det? Og hvordan er fargen, er han fremdeles litt rødlig - eller nesten svart slik som Balrog?

Ja han har nok det nå, jeg veide han sist tirsdag og da stoppet vekten på 12,95 :D

Fargen er mørk brun, det så ut som om han og Ikke var ganske jevn i fargen.

Han er muligens litt mørkere enn henne, underullen er rød.

Skrevet

Ok, da er han nok rødligere enn Balrog ja. :blink:

Balrog har kanskje rast forbi i vekt igjen han da, veide 15 blank på lørdag. :D

Skrevet

Oppstillingsbilder av Harly-mann, 5 måneder gammel :wub:

5349262510_0b9acedbf7_b.jpg

5349262508_942c3b0d0c_b.jpg

5349262502_3b095a6689_b.jpg

Jeg tok egentlig mange flere, men det var vanskelig å fokusere når det var så mørkt. Det var vanskelig lys og dårlig med plass, så Harly var flink som stod såpass fint på bildene til tross for forholdene :wub: Håper jeg får redigert film av han i kveld også :wub:

Skrevet

5349262502_3b095a6689_b.jpg

Fiiint! :wub:

Ser vi må jobbe litt mer med bakbeina, overlinjen ble litt dårlig. Men er godt fornøyd med rsultatet så langt etter bare 2 x 3 min trening :wub:

Tusen takk for bilder! :wub:

Skrevet

Fin han har blitt :wub:

Utifra frambena så har han tydeligvis tenkt å vokse seg enda større :wub:

Takk for bildene!

Skrevet

Fin han har blitt :wub:

Utifra frambena så har han tydeligvis tenkt å vokse seg enda større :(

Takk for bildene!

Det liker vi vet du! :wub:

Skal prøve å få målt høyden hans en dag.

Nå er han på vei til å vokse ut av dekken på str 45!

Fiiin :wub:

Glad jeg har en hjemme selv, ellers hadde jeg blitt såå misunnelig :(

:D

Skrevet

Fiiint! :wub:

Ser vi må jobbe litt mer med bakbeina, overlinjen ble litt dårlig. Men er godt fornøyd med rsultatet så langt etter bare 2 x 3 min trening :wub:

Det var jo ganske trangt der også, så det var ikke så lett for han å stå slik han burde :wub:

Redigerer video nå (endelig) etter mye stress med full harddisk og mangel på redigeringsprogram. Håper bare jeg får til å laste den opp også.

Skrevet

Fiine Harly :P Kule hunden som blir bestevenn med alle han møter :P Det var gøy å være offer for tunnell trening på tirsdag :P

Ååå! Var det deg altså :P

Tusen takk for hjelpen igjen, jeg tok ikke sjangsen på å slippe han der inne med 2 andre hunder i banen samtidig! Kjempeflott at du kunne være "offer" :P :P

Skrevet

Omsider så ble filmen ferdig :wub:

Litt dårlig kvalitet da. Det var egentlig super fine bilder om jeg må få si slikt, jeg som var kamera dame :ahappy:

Love is in the air :wub:

Skrevet

Naaaw :wub: Menneske er myye kulere enn den dumme leka :wub:

Haha, så sant så sant! Stygge leke som ligger i veien. Hvorfor stapper du den i trynet mitt da, jeg vil opp i trynet ditt! :wub: Kelpier altså :ahappy:

Skrevet

Haha ler meg ihjel :ahappy::wub:

Så søt han er! Men han ser større ut en Balrog! Lurer på om han er det, eller om det bare ser sånn ut. Kan jeg få legge ut denne på blogg / facebook og skryte av fine bruttern? :wub:

Skrevet

Love is in the air :wub:

Alle skal få! :wub:

Naaaw :hmm: Menneske er myye kulere enn den dumme leka :D

Ja ingenting slår sosialbelønning! Han er ikke vanskelig der :D

Om jeg sier for høyt "braaa" el lignende når vi trener glemmer han alt av gjenstander og mat. :P

Haha ler meg ihjel :):D

Så søt han er! Men han ser større ut en Balrog! Lurer på om han er det, eller om det bare ser sånn ut.

Har prøvd å måle høyden, men det var ikke enkelt, ca 46 kom jeg frem til tilslutt.

Ellers har han ikke lagt på seg noe veldig. Han var 13,5 kg når jeg veide han på mandag som var :P

Får jo overhodet ikke lyst på kelpie av å se det der... :ahappy:

*Hmmm, lurer på om det er trygt å dele hytte med Anette i Hemsedal...*

:wub::D

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...