Gå til innhold
Hundesonen.no

Damien og Lorena


jma

Recommended Posts

Skrevet

Her er noen nye bilder av Damien, som snart blir 11 mnd gammel.

(holder fortsatt på å lære meg kamerainnstillingene, så derfor er noen bilder litt uskarpe, og noen litt mørke, hehe..)

077-1.jpg

069-6.jpg

024-5.jpg

050-2.jpg

019-2.jpg

og Lorena :icon_confused:

014-4.jpg

Skrevet

Flotte hunder, og Damien er jo bare rålekker :icon_confused: Ser så voksen ut, også er han bare 11 måneder! Sikkert hodet som gjør det. Hvordan er presa å ha løse, stikker de lett? Virker som en spennende rase.

Skrevet

tusen takk :icon_redface:

presaen er jo en vakthund som skal holde seg nær familien og passe på familien sin/gården sin. så det ligger ikke i dens natur å stikke av. MEN om de ser et rådyr eller en annen hund eller no, så kan dem nok kanskje stikke av om man ikke har veldig god innkalling. men det gjelder vel alle raser.

det er null problem å ha dem løse her på tomta feks. :icon_confused: de holder seg helt i nærheten.

Skrevet

tusen takk :no:

presaen er jo en vakthund som skal holde seg nær familien og passe på familien sin/gården sin. så det ligger ikke i dens natur å stikke av. MEN om de ser et rådyr eller en annen hund eller no, så kan dem nok kanskje stikke av om man ikke har veldig god innkalling. men det gjelder vel alle raser.

det er null problem å ha dem løse her på tomta feks. :icon_confused: de holder seg helt i nærheten.

Det høres bra ut! Ja Casper er heller ikke sånn som stikker av, men fristelsen blir jo stor om det kommer ett rådyr eller en annen hund. Men kommer alltid fort tilbake, så det er jo det viktigste.

Liker veldig godt utseende, og har vel lyst på en slik type hund en gang, men må jo finne ut om det innvendige passer meg godt og :icon_redface:

Skrevet

Fiiine! :icon_redface: Blade vil se flere bilder av mammaen sin, da :no:

Han her har forøvrig STOR aksjonsradius og tar seg gjerne en tur på egenhånd om han får sjansen :icon_confused: (derfor får han ikke det). Kanskje det roer seg litt når han blir eldre *krysse fingra*. Men, nå har jeg jo aldri skrytt på han å være rasetypisk heller :)

Skrevet

Fiiine! :icon_confused: Blade vil se flere bilder av mammaen sin, da :icon_redface:

Han her har forøvrig STOR aksjonsradius og tar seg gjerne en tur på egenhånd om han får sjansen :) (derfor får han ikke det). Kanskje det roer seg litt når han blir eldre *krysse fingra*. Men, nå har jeg jo aldri skrytt på han å være rasetypisk heller :no:

:D:)

okay, her kommer flere av mamma Lorre (som er den første hunden her i huset som har fått lov til å ligge i sofaen, sier litt om sjarmen hennes, hihi...).

018-5.jpg

008-5.jpg

032-5.jpg

031-5.jpg

090-2.jpg

163.jpg

184-2.jpg

Skrevet
:icon_confused: hun er kjempeskjønn. og alle grynte og koselydene hennes gjør henne jo bare enda mer sjarmerende, hihi...
Skrevet

Nydelige hunder.

Lorena er jo bare vakker. :icon_redface:

Damien er også nydelig altså, men det er ett eller annet med kuperte ører. :no: (jaja, så er det politisk ukorrekt å si det, men jeg syns kuperte ører er penere enn hengeører på visse raser :icon_confused: )

Åååå... det er så utrolig mange raser jeg kunne tenkt meg... diverse molossere er blandt de. (og jeg tror det vil være enklere å overtale gubben til å skaffe molosser enn mynde som jeg også sikler etter)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Aww..Damien er lekkersmekker :) Likte veldig godt det jeg så av han på Morokulien.

Og så er jeg blodfan av Obi :wub:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...