Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Synd du skulle beholde Reka selv, den hadde passet utmerket til mitt møblement og noen gardiner jeg har sett meg ut.. :wub:

Kennel Selmas legges herved i "favoritter"!

  • Svar 96
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Har har jeg fått et kennelnavn! Jeg likte Pims forslag om å ha mill i kennelnavnet, så nå er det bestemt at det blir KENNEL PUPPY MILL! Kennel Puppy Mill leverer valpene med: Boken "Min første h

Er det sånn Russisk Tøy Terrier som er faren til disse valpene? Det ser slik ut på valpene hvertfall!

Selma har jo fått en valp igjen, og jeg føler det er på tide å presentere både denne valpen og den forrige. Jeg har beholdt valpen fra A-kullet og lurer nå på om jeg skal beholde valpen fra B-kullet o

Skrevet

Gratulerer med vakre hamsterbabyer :wub: Vokser de mye eller?

Jeg syns forresten at valp nr 1 kunne hett Selmas Choking on a Tiger :aww:

  • 11 months later...
Skrevet

Da har vi akkurat fått et D-kull. Bilder kommer i morgen. Det er foreløpig en brun liten hannvalp.

:|

  • Like 5
Skrevet

Jøss, som du driver å avler da :huh:

Hytt og pine. Ikke tenker hun så mye på gemytt eller helse heller. Eller utseendet for den saks skyld, det kommer jo så mye rart :(

  • Like 3
Skrevet

Skyld på bikkja, det er hun som er fresk i fletta. :lol:

Akkurat nå har jeg ganske sære tanker om folk som lar hundene parres i hytt og pine og ikke passer på de :lol:

  • Like 4
Skrevet

Skyld på bikkja, det er hun som er fresk i fletta. :lol:

Eier skal da passe på?? Nei, her har Sara bommet kraftig altså, tenk 4 kull på like mange løpetider.... :no:

Skrevet

Eier skal da passe på?? Nei, her har Sara bommet kraftig altså, tenk 4 kull på like mange løpetider.... :no:

Det er selvsagt fordi Selma er sånn et uuuutmerket avlstispe at hun selvsagt bør ha minst 5 kull! :lol:
Skrevet

Fordi hun er så søt?

Altså! :aww: Hun er ikke BARE søt, hun er innmari pen også azza. Kanskje jeg må ta en presentasjon av avlstispa mi her.

Selma er en 3,5 år gammel tispe, sunn og god, PLL fri og en god nese for blodspor. Hun er ikke prøvd i hi, men utstillingsringen er ikke ukjent.

IMG_8243copy.jpg

75d8f4c5.jpg

Selma har ti cert, 3 svenske cacib, 1 norsk cacib, 1 res. cacib, 1 kvalifisering til crufts, ingen titler, fryktelig mange bir, og to 0 :whistle:

Her er det nye kullet:

145ffcd3.jpg

Jeg er litt redd for at vi mister denne valpen, da den er innmari liten og Selma har mistet interessen for den :icon_cry:

e6bb0d01.jpg

Klokken 02.00 i natt kom denne kjekke hannvalpen. Det er ingenting galt med denne valpen, og han smiler som en sol. Det er mulig at han blir på kennelen.

Nå skal jeg gå i tenkeboksen angående navn.

OG NÅDE DEN SOM KALLER MEG USERIØS IGJEN! :twisted:

Dere lurer på hvem pappaen til kullet er? Det vet jeg ikke...

  • Like 2
Skrevet

Du er useriøs! :sint_01: Hvorfor i alle dager skal den lille valpen ha på klær?! Dyremishandler! :sint_01: Den får jo ikke tissa med den der på!

Valpen hadde faktisk ikkeno pels på magen, så det ble kaldt til den. Hva mener DU jeg skulle gjort da liksom???

Skrevet

e6bb0d01.jpg

Klokken 02.00 i natt kom denne kjekke hannvalpen. Det er ingenting galt med denne valpen, og han smiler som en sol. Det er mulig at han blir på kennelen.

For en fantastisk søt valp! :wub:

Tenker du å beholde ham for bruk i avl? Hvis han gjør det ok i utstillingsringen det kommende året, kunne det kanskje vært en idé å starte litt seriøst, med linjeavl? Kombinasjonen av vakre Selma og denne søtingen må jo gi råflotte avkom! :D

Hvis du velger å sette kull på Selma med den lovende unge herren neste vår, så kan du gjerne skrive opp meg på valpelisten.

Skrevet

For en fantastisk søt valp! :wub:

Tenker du å beholde ham for bruk i avl? Hvis han gjør det ok i utstillingsringen det kommende året, kunne det kanskje vært en idé å starte litt seriøst, med linjeavl? Kombinasjonen av vakre Selma og denne søtingen må jo gi råflotte avkom! :D

Hvis du velger å sette kull på Selma med den lovende unge herren neste vår, så kan du gjerne skrive opp meg på valpelisten.

Flott, da tror jeg vi to har en avtale!

Skrevet

Valpen hadde faktisk ikkeno pels på magen, så det ble kaldt til den. Hva mener DU jeg skulle gjort da liksom???

Hva som helst! Den kan jo ikke tisse i klærne sine! Nei vet du hva!

Skrevet

Hvis noen lurer på hvordan det går med Ratatouille fra B-kullet, så kan dere se en liten filmsnutt her:

LINK

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...