Gå til innhold
Hundesonen.no

pippeloppa aka Ludde


Lola Pagola

Recommended Posts

Fin gutt og kjempefine bilder!

Ikke for å kuppe tråden, men... Jeg hadde en eplekjekk grønn undulat sånn omtrent midt på 1970-tallet. Snill som dagen var lang, men muligens ikke helt ok skrudd sammen i huet? :D Ikke vet jeg hva normalen er, men "Titten" paret ihvertfall alt som han kunne speile seg i, den lille grisen. Kaffekjelen, krana, speil og alt. Og jeg mener parer, ass. :D Full guffe, prata og kjekka seg og kjørte løpet helt ut helt til det lå igjen en liten hvit flekk. :P Og etterpå, da... åneiåneiogduogdu så varm og svett han var (så ihvertfall sånn ut) og gikk i evigheter med vingene rett ut.

Også matet han alt som han kunne speile seg i og han dusja i krana på kjøkkenbenken. Personlighet, ass. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

awww... Jeg hadde en som så nesten lik ut, de er nå herlig når de skal bade i syltetøy og dusje i vasken :P

I syltetøy faktisk :P Ludde dusjer også i vasken, er så søtt!

Åhhh så fin Ludde! :D

Taaakk :D

Så kul! :P Hadde undulater før vi også. Herlige skapninger^^

Ja de er det, skikkelig mye personlighet i de små fjærballene :D

Fin gutt og kjempefine bilder!

Ikke for å kuppe tråden, men... Jeg hadde en eplekjekk grønn undulat sånn omtrent midt på 1970-tallet. Snill som dagen var lang, men muligens ikke helt ok skrudd sammen i huet? :P Ikke vet jeg hva normalen er, men "Titten" paret ihvertfall alt som han kunne speile seg i, den lille grisen. Kaffekjelen, krana, speil og alt. Og jeg mener parer, ass. :P Full guffe, prata og kjekka seg og kjørte løpet helt ut helt til det lå igjen en liten hvit flekk. :P Og etterpå, da... åneiåneiogduogdu så varm og svett han var (så ihvertfall sånn ut) og gikk i evigheter med vingene rett ut.

Også matet han alt som han kunne speile seg i og han dusja i krana på kjøkkenbenken. Personlighet, ass. :D

Takk :D

Hahaha neeei? hele pakka altså :S *ler* sånn har ikke noen av våre gutter drevet på, har vel kommet en flekk på en finger en sjelden gang, men speilene nusser de på og bruser seg opp, men ikke paring nei. Plutselig så jeg for meg en litt eklere side ved undulathold :P Hender han gulper opp mat til speilet og.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nydelig undulatgutt.

Sjefen min har en undulat som ofte prøver å bade i vannglass, han mater henne, og han har begynt å snakke. Skikkelig buktaler med minst 3 forskjellige stemmer.

At enslige hannundulater kan både mate mennesket sitt og speilbilde er normalt, det er også normalt at de kan begynne parre både på mennesket sitt og eventuelt speilbilde. Undulater bør ikke ha speil nettopp fordi det forvirrer dem og noen får store adferdsproblemer.

Selv har jeg 2 nymfeparakitter, har fått sansen for fjærballer ja.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ludde liker og å skravle i vannglass

:ahappy:

Ang. det med speil har jeg og hørt det, at hanner ikke skal ha det, men det blir jo litt trist for en enslig han, uten speil? Ideelt sett burde vi jo sikkert hatt to da... skal lage et topic om det nå. Men har ikke merket noen adferdsproblemer, jeg mener, alle er jo helt gærne, og sitter og synger og skravler for full hals, men slik oppfører vel en glad undulat seg? Han sitter heller ikke klint oppi speilene hele dagen, snakker gjerne med de andre speiløse lekene. Også er han jo mye ute av buret og da. :lol:

Ludde som baby, favorittsoveplassen var under hånden min på tastaturet, kom og presset seg under :innocent:

img_4719140385505.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 5 months later...
  • 9 months later...

Ludde liker spaghetti! er ingenting som får ham så spinnvill som synet av en dinglende sphaghetti! Sitter han inne i buret og jeg spiser utenfor blir han helt desperat etter å komme ut. Kanskje fordi det ligner på mark? (vil bare si at han får ikke mye, er ikke sunt for ham. Han fikk en hel å kose seg med nå fordi jeg ville ta bilder.)

Han har siden jeg fikk ham hatt utstående fjon på ryggen :wub:

dsc_1341.jpg

evil eye!

copy-evileye.jpg

dsc_1338_01.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Yellow

Undulater er herlige! Oppvokst med det selv, da min mor er "uldulat-fanatiker". :D

Moren min fikk nylig endelig igjen en gul Engelsk undulat-baby (hadde ønsket seg det i mange år siden den siste døde av alderdom), så utrolig tam og hun var så glad for endelig å få fugleselskap igjen, dessverre var det en forferdelig brå slutt på denne gleden - fuglen hadde klart å skåre hodet i matbeholderen som fulgte med det store buret, og hun rakk bare å holde undulaten og trøste når hun kom hjem, før han døde i hendene hennes, helt tragisk, hun hadde han bare i halvannen uke ca. :icon_cry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Herlig å se fugler som lever som ordentlige kjæledyr, ikke bare burdyr! :D Veldig flott gutt du har.

Tusen takk :D Tror han vet at han er flott selv, den forfengelige fjompen. Det er helt forferdelig at folk kjøper undulater, og har dem i bur hele livet. Synes så synd på dem. Ludde bor hos foreldrene mine, skulle gjerne hatt ham med meg egentlig, men det er bedre for ham å være hjemme, så han får vært ute hele dagen, og har større plass å fly på. I julen har han vært mye i buret sitt, jeg stoler ikke på Casper... tror ikke han hadde gått inn for å drepe, men fristelsen blir ofte for stor når det kommer til ting som beveger seg :P

Undulater er herlige! Oppvokst med det selv, da min mor er "uldulat-fanatiker". :D

Moren min fikk nylig endelig igjen en gul Engelsk undulat-baby (hadde ønsket seg det i mange år siden den siste døde av alderdom), så utrolig tam og hun var så glad for endelig å få fugleselskap igjen, dessverre var det en forferdelig brå slutt på denne gleden - fuglen hadde klart å skåre hodet i matbeholderen som fulgte med det store buret, og hun rakk bare å holde undulaten og trøste når hun kom hjem, før han døde i hendene hennes, helt tragisk, hun hadde han bare i halvannen uke ca. :icon_cry:

Så trist! :( Jeg har hatt to undulater som døde i hendene mine. Den første gangen var helt forferdelig, jeg klemte ham i døren. Grøsser fortsatt av tanken på hvordan døren mykt gikk opp igjen, og fuglen som flakset rundt i rommet, falt ned en lampe (det var blod på den etterpå), og så falt han ned og døde i hendene mine etter en liten stund. Vi har alltid vært veldig forsiktig med dørene, men jeg glemte meg helt, og selskapsyk som han var fløy han etter. Han ble ikke så gammel, ikke ett år engang tror jeg :( Det er så hjelpesløst med slike små dyr, det er så lite man kan gjøre når ting skjer :( Og det skal så lite til. Håper moren din finner seg en ny liten venn, som får bli gammel og "grå"!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ludde liker spaghetti! er ingenting som får ham så spinnvill som synet av en dinglende sphaghetti! Sitter han inne i buret og jeg spiser utenfor blir han helt desperat etter å komme ut. Kanskje fordi det ligner på mark? (vil bare si at han får ikke mye, er ikke sunt for ham. Han fikk en hel å kose seg med nå fordi jeg ville ta bilder.)

Han har siden jeg fikk ham hatt utstående fjon på ryggen :wub:

dsc_1341.jpg

evil eye!

copy-evileye.jpg

dsc_1338_01.jpg

Han har en utrolig fin farge

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
    • Er hun trygg i bur? Hvis ikke ville jeg startet der, med å jobbe med burleker generelt og trygghet i bur, inne hjemme. Så gradvis flyttet buret ut i bilen (hvis det er tid, mulighet. Hvis ikke må du såklart bare jobbe med burlekene og tryggheten i bilen parallellt). Medisinering har definitivt noe for seg med det nivået av stress. Blir hun bilsyk så kan jo det også påvirke. Jeg ville prøvd noen av de klassiske beroligene feromonene, Adaptil, Chlomicalm etc.  Spennende, lykke til!
    • Ja, jeg har vært inne på tanken om medisinering kunne vært noe, for som du sier er det ikke noe poeng i å trene en hund som er så stresset at den ikke er mottakelig for læring. Min forrige hund var så lydsensitiv som det var mulig å bli, så hun gikk på angstdempende en periode for å få henne såpass ned at det var mulig å trene på (ikke at vi noen gang kom i mål med det da, hun ble døv før den tid...) Men det er heldigvis ikke angst med denne hunden, hun er bare skyhøyt i stress og tipper over bare av å se en fugl liksom...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...