Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 109
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

I dag startet Anya og jeg i bruks, spor. (jeg liker egentlig i tenke at det var debuten, men vi har altså startet i fjor , siste dagen etter en uke på sølen var hunden ganske sliten og det gikk skikk

På tide med litt oppdatering igjen... Vi har vært i Finland på WDS der Anya ble WW-14. Flaks med tanke på pels, for nå 14 dager etter er hun fullstendig på bunn mtp pels

Litt nye bilder av Bera 5mnd og ligner på en mudi 6mnd og ser fortsatt ut som en mudi 7mnd 7mnd 7mnd Men så bikket hun 8mnd, og nå ser hun ikke ut Bytter pels igjen og er ikke spe

Skrevet

Gratulerer med opprykk :D

Hun er råfin! :wub: Får du mange rare spørsmål om henne av ikke-hundefolk på gaten?

Ja, jeg får mange rare og veldig laaange blikk. Både fra hundefolk og ikke-hundefolk. Mange er nysgjerrige og spør om hva slags hund hun er, og ofte hører jeg folk snakke seg i mellom. Det de stort sett kommenterer er at enten så synes de hun er en veldig vakker hund, eller en veldig skummel en :lol:

Jeg hører også ganske ofte at " oj, den ser ut som en ulv"

  • Like 1
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...
Skrevet

Så fin hun er! Veldig morsom rase og ikke minst farge :wub:

Og så noe helt annet; du har ikke tilfeldigvis kjøpt kanin av meg tidligere (Solbakken)? Synes bare du ser så kjent ut :P

Skrevet

Så fin hun er! Veldig morsom rase og ikke minst farge :wub:

Og så noe helt annet; du har ikke tilfeldigvis kjøpt kanin av meg tidligere (Solbakken)? Synes bare du ser så kjent ut :P

Takk for det :)

Jo det stemme det, hadde noen Rexer fra deg mange år siden da :)

Skrevet

Takk for det :)

Jo det stemme det, hadde noen Rexer fra deg mange år siden da :)

Ah, morsomt! Ja, må ha blitt noen år siden, er noen år siden vi solgte de siste kaninene :)

  • 3 months later...
Skrevet

Hun må være en av de peneste hundene som finnes altså! Den dagen noen finner opp en kopimaskin for hunder, så står jeg først i køen :wub:

  • Like 1
Skrevet

Hun må være en av de peneste hundene som finnes altså! Den dagen noen finner opp en kopimaskin for hunder, så står jeg først i køen :wub:

Jeg står som nr 2 :-D

  • Like 2
  • 2 months later...
Skrevet

På tide med litt oppdatering igjen...
Vi har vært i Finland på WDS der Anya ble WW-14. Flaks med tanke på pels, for nå 14 dager etter er hun fullstendig på bunn mtp pels ;)
1525328_10152260534111478_59348157428989

DSC_0049.JPG

DSC_0180.JPG

DSC_0037.JPG

  • Like 10
Skrevet

Den hunden er noe av det vakreste :wub:

Hun er lekker :)

*sukk* Så pen! Gleder meg til å hilse på mudien :-)

Takk alle sammen :) Hun er virkelig en hund som har utviklet seg og bare kommer lengre og lengre inn i hjerte mitt. Hun er rett og slett blitt min "once in a lifetime " hund :) Klart hun har sine feil og mangler, men det spiller liksom ingen rolle fordi hun er som hun er :)

Vi var på muditreff dagen før WDS der hun gjorde virkelig god reklame for seg selv fordi hun er så enkel, omgjengelig og vennlig ;)

Kult om du kommer innom oss på Lillestrøm, @Shlush !

  • Like 2
Skrevet

Wow for en flott hund!

Hun minner meg litt om en sølvrev i utrykket.

Skikkelig vakker

Å, jeg er så forelsket i krøllebøllen din! :wub:

Jeg kommer også innom på D4A! -glede seg-

Takk for det :) He he, jeg er forelsket jeg også ;)

Hyggelig om du titter innom oss :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...