Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpis på nye eventyr


Bananen

Recommended Posts

Skrevet

Og sånt blir det bilder av! Men jeg sliter jammen med å ta bilder av svart hund, merker jeg. Og valp, selvsagt!

Pøbel finner noe superinterresant som må inspiseres nærmere.

4982540503_2353f8ca75_z.jpg

Og han viser det gladelig frem!

4982540947_f4348f6ef2_z.jpg

"Sjekk denne 'a, mutter'n!"

4982541589_4d7b0f4fb6_z.jpg

Stolt, liten krabat.

4982542289_308e54f232_z.jpg

Snusar på blommorna.

4983142762_6d329f4f7a_z.jpg

Sa du no'?

4982543589_b7bc6e7349_z.jpg

Kommer jeg, mutter'n!

4983144048_6a5524588d_z.jpg

Inspiserer vannpytten nærmere.

4983144734_956f0c77ff_z.jpg

Wuhuuu! Her kommer jeg!

4982545719_abb3d9624a_z.jpg

Pøbel synes ikke vann er no' skummelt.

4983146190_34fcc8aeae_z.jpg

Vanner faktisk ganske kult.

4982546961_ac3e8cb80d_z.jpg

Sjekk 'a, mutter'n! Jeg blir våt på labbene!

4983147338_16f7a72672_z.jpg

Du burde også prøve!

4982548333_1f4a0709b2_z.jpg

Kommer til deg igjen, jeg, mutter'n!

4983148648_ae7c0bf45d_z.jpg

Pøbel fant seg en fin stein å ligge ved.

4983149210_193977f45d_z.jpg

Også må man vaske potene sine.

4983149880_4581b54d2d_z.jpg

Skrevet

Åhh.. han ser ut som en ordentlig going :) Lurer på om han der noengang blir ordentlig rampete.. :icon_confused:

Skrevet

Tro meg, han er et skikkelig bøllefrø. Og sta som pokker'n. Han skal helst ha alle tingene han finner på bakken i munn på engang. Og jeg kan sikkert fjerne ham til andre siden av gårdsplassen, så børner han fart mot samme stedet hver eneste gang. Også gjentar vi litt til. Også får han ofte en real rumperakett, og lar det gjerne gå utover huseieren sin hund. Jeg misunner han ikke å kjenne skarpe valpetenner, for å si det sånn! :icon_confused:

Skrevet

Nææh, har banandamen endelig fått seg valp? Så grattis at det tyter ut av øra! Også flat da, det tipper jeg er en kjempematch jeg.

Du må si ifra når du skal på sosialiseringstur til storbyen altså. Pøbelen kan få møte baby og greier så lenge han ikke tygger så hardt at det blir grining, og Fydamen er faktisk flink med valper hun. :icon_confused: Ååh, dette var artig altså. Ånkli ånkli artig!

Og så fine bilder'a gitt! :)

Skrevet

Ja, valp at last! Føles veldig bra. Takkelitakk!

Valpis biter ganske hardt, og liker å gnage på fingre og knoker. Vi kan sjekke ut hvordan han oppfører seg når vi kommer? Så kanskje han får lov til å hilse på beibis. Og Fyda, selvsagt! :icon_confused: Har tenkt meg en tur i starten av oktober, vi kan jo kakles litt før det og se? :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...