Gå til innhold
Hundesonen.no

Inlicios 4th Dimension


MarieR
 Share

Recommended Posts

Da kan mitt nye håp endelig få en egen tråd her på "min hund". :D

Inlicios 4th Dimension ble født den 09.07.10, og var en av 7 valper, kullet bestod av fire hanner og tre tisper. Kullet ble nettopp 7 uker, og i den forbindelse gikk de gjennom en PAT test, og ble fordelt deretter. Jeg ble veldig fornøyd da det viste seg at hann fire, Dimension, ble min, og jeg er sikker på at dette er en hund jeg kommer til å ha mye morro med, og glede av! Han har fått navnet Tarik, som er arabisk og betyr morningstar eller nocturnal visitor. Sammen med Tarik skal jeg lære litt mer om retrieverjakt, samt at vi skal bruke tiden på AG, LP og et spor eller to (mest sannsynlig fler). Han skal selvsagt også få løpe litt venstresvinger. :icon_redface: Først og fremst skal ha få være valp, og bruke den tiden han trenger på å utvikle seg til en hund som trives med seg selv og sine omgivelser, hvorenn det måtte være. Tråden her blir oppdatert med bilder og info etterhvert, og ellers kan Tarik følges på bloggen vår. :lol:

Litt praktisk info (vil bli mer utfyllende etterhvert):

E.: HR UH CACH Redland’s Rubber Boots Can CDX WCX SH, US WCX “Boots”

U.: NVCH SE VCH Redadict Racing Rascal “Jing”

Høyde: -

Vekt: -

HD: For ung

AD: For ung

Øyelysning: For ung

PRA: A (gjennom foreldre)

CEA: A/B

I forbindelse med 7 ukersdagen og fordelingen har jeg fått rykende ferske bilder av Tarik på mail :lol:

Dimension1.jpg

Dimension2.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 113
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

:wub: Han er virkelig den peneste tolleren jeg har sett. Og det tror jeg at jeg har sagt ti ganger før også.

Lenge siden sist! Tarik blir jo to år om et par måneder, og jeg skjønner ikke hvor tiden er blitt av. Denne sesongen håper jeg å få startet han i både LP og blodspor. Vi hadde egentlig en del utsti

Dimension1.jpg

Å du store alpakka eller noe sånt! :) Jeg tror aldri jeg har sett en tollervalp som tiltaler meg så mye utseendemessig. Han ser jo helt perfekt ut :) Syns han har noe spesielt over seg, skiller seg ut i forhold til alle tollervalper jeg har sett til nå. Klarer ikke se hva det er da :) Gratulerer sååå mye med nurket, håper på masse flere bilder :D

Da jeg skulle ha hund nr 2 sto det leeenge mellom toller og aussie, tror jeg har en liten ting for tollere :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takktakk, alle sammen :D

Den første dagen har gått over all forventning. Han slapper godt av og har sovet en del, men det er full fart mens han er våken. Enda har vi ikke hatt ett eneste uhell inne, kan jo bare håpe at den statistikken holder! :) Han var rolig i natt også, vi var ute en tur i firetiden, men etter det sov han til halv åtte omtrent. Ellers spiser han maten sin med stor lyst, og er alt i alt en super valp å ha i hus! :) Litt bilder har det også blitt, men ettersom jeg knotet litt med diverse manuelle innstillinger ble kvaliteten litt varierende, og redigeringen klarte ikke helt å fikse det, men dårlige bilder er bedre enn ingen bilder...

DSCF6560.jpg

DSCF6561.jpg

Når man ikke får bite i mine hender, putter man liksågodt egen labb i kjeften :D

DSCF6571.jpg

DSCF6573.jpg

DSCF6574.jpg

Verdens fineste, selvsagt.

DSCF6577.jpg

Kjent stil...

DSCF6580.jpg

DSCF6585.jpg

:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...