Gå til innhold
Hundesonen.no

Diego


Taz

Recommended Posts

Skrevet

Nå er det en stund si jeg har vært på sonen, og enda lenger siden jeg har lagt ut bilder av Diego.

Han begynner å bli stor gutt, og er nå snart 10 mnd.

Han vokser opp til bli en veldig snill og tålmodig hund.

(Selv om rasens rykte er noe annet)

Var og hilste på noen valper i dag, og har aldri sett en valp plage en hund så mye før. De beit han i snuten, reiv han i ørene, reiv og slet i nakken. Og beit i alt som de fikk tak i. Alt Diego gjor var å legge seg ned og så litt rart på dem. De fikk lov å herje så mye de ville med han.

Han har begynt å legge på seg i bredden, og er ikke den tynne lille dotten han var før. Men han er enda litt for tynn, og veier litt for lite.

Men nok om det.

Noen bilder. :lol:

8 uker..

CIMG3019.jpg

Diego 9 uker.

9uker.jpg

Her er ett bilde jeg har tatt i dag.

Bildet.jpg

Skrevet
Så fine bilder! Ja, har savnet deg her på sonen! Godt du er tilbake! :lol:

Takk, er kjekt å bli savnet. :)

Misforstå meg rett. :D

Skrevet

Jeg hadde ikke sett det øverste bildet før jeg!! å såååå søt! :lol:

Søren at jeg ikke kjente deg da han var så liten!!!

men han er jo fremdeles en liten godgutt da!!

Skrevet
Vi har savnet deg!!!!! :)

Skal du forresten stille han snart? :lol: hvis du i det hele tatt skal stille han mer da...

Nei, blir nok ikke mer utstillinger på oss nei.

Han syns like mye om utstillinger som jeg gjør. :D

Eller, jeg har ingenting i mot utstillinger, men liker ikke å stille han selv.

Og når Diego ikke trives i ringen, og tviler på jeg får noen til å handle han for meg, så blir det ikke mer utstillinger.

Kanskje jeg prøver meg en gang når han blir 2 år. Tiden vil vise. :D

Skrevet

ja lurte på hvorfor du var blitt så stille ja.

men må bare si at Diego bare blir finere og finere.(kommer snart å stjeler han vi no)Bare tuller :wink:

Skrevet

Tenkte på deg i går faktisk. syntes det var lenge siden jeg hadde sett noe til deg her :)

Diego er bare så nydelig!! :( har faktsik sett Chow i levende live nå, jeg og faren min satt og spiste på utstilling ei helg her, så satt det to stykker ved siden av oss med to Chower, plutselig hoppet den ene opp på fanget til faren min å skulle ha maten hans :cry: han var så søt altså :(

Jeg må bare hilse på Diego en gang altså :(

Skrevet

Så nydelig han har blitt da :cry: Korselig at du er her igjenn.. Det siste bildet var veldig fint.. du har en veldig fotogen hund (i motsetning til det jeg har :) )

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...