Gå til innhold
Hundesonen.no

Ojsann - plutselig en valp i hus!


SusanneL

Recommended Posts

Skrevet

"VI skulle jo bare se" - valpene var jo bare sånn 5-6 uker gamle, "et tonn" papirarbeid som må gjøres hvis man ønsker å ta inn en valp fra Danmark, ikke sikker på om man egentlig vil ha en valp nå, etc, etc. ;)

Reiser til oppdretter - og blir møtt av de herligste valper (såklart), men også supertrivelige voksne individer, folk, gjester, andre oppdrettere, etc, etc.

Valpene var dog eldre enn vi trodde (7 uker og 5 dager), og oppdr. hadde allerede søkt om innreise, etc, passene til valpene var klare, og i teorien var det bare å ta med en hjem...

At man har 100 mil hjem, skal campe på veien, ikke er forberedt på bitteliten valp i det hele tatt? Pyttsann - SÅNT ordner seg!

Kikket på valper, tenkte og vurderte - hann/tispe? stor/liten? lys/mørk? frampå/livlig/bitete/kosete? osv..

Endte opp med å ta med den lille superdelikate tispen. Det var kun to tisper i kullet, den andre var lovet bort til Belgia - men det spiller ingen rolle. (Jeg ville uansett ha valgt denne her, da..)

MÅÅÅÅ bare finne et navn til henne snart... Kan jo ikke kalle henne "hei du!" særlig lenger nå... :whistle:

Mye mer rapporter om det lille dyret kommer senere!

Susanne

Guest Jonna
Skrevet

*ler* Satt og tenkte i går og lurte veldig på rase. Men Bosten Terrier var ikke det som falt inn i hodet mitt.

Hei du = Heidi :whistle:

Skrevet

*Fniser* Så spennende med liten maskot blant hårdottene, da!

Hva med navnet Impuls? Eller Lykke kanskje?

Hva er oppdretternavnet?

Elsker sistnevnte navn og vil muligens kanskje benytte det selv en gang.

Men atte. Hva med bilder, stamtavle +++ på frøkna???

Edit: Hva med din overskrift?? Ojsann. Det må da passe bra. :whistle:

Guest Belgerpia
Skrevet

Det går ikke skjønner dere med navn som Impuls og Ojsann - Susanne må ha navn på M *ler* ..... eller skal du avvike? *fniser*

Boston terrier er kult er det - jeg drømmer om å en gang i fremtiden eie en BT som skal hete Higgins

Skrevet

Jeg har vært innom og hilst på "hei du". Bitte liten, supersøt frøken. (Hentet valp i dag, jeg). Mye mindre enn min lille løwchenvalp, som bare er noen dager eldre. Spennende med den lille frøkna. Nå kan heldigvis Susanne og jeg gå på valpeshow uten å konkurere i samme rase. Vi gleder oss.

Skrevet

Tusen takk for hyggelige svar + masse morsomme navnforslag! Vi prøver ut alt mulig på henne, men det har ikke "klikket" helt ennå. (har aldri brukt så lang tid på kallenavnet, da..)

Stamtavle og sånt. ja.

Hun heter Bogerudmyra's Lotte, (er kun forhåndsreg.), far er Int N It SM BH T S UCh Jerome mor er N UCh Amorada's Xanadu. Født 3. mai, er brindle (en av de lysere i kullet) med skikkelig fine flashy hvite tegninger.

Liten knopp av en hale, dasslokk-store ører som peker litt alle veier.

Jeg jobber med å løse probl. kamera kontra PC uten fungerende USB-porter.. Minnekortleser på annen PC som ikke kan redigere bilder.. Så bilder lar vente på seg... Har da tatt "noen" de siste to dagene, ja.

Ang. impulsmessig så var det ikke heeeelt slik. Jeg var i kontakt med oppdr for ca ett års tid siden og ba henne si ifra når hun fant noe jeg kunne like.. Men derifra til å "bare se" til å ha med valp hjem var vi helt uforberedt på, ja.

Heldigvis fikk vi låne bur, tisse-aviser, og valpepakken innneholdt bånd, fôr og sånt man trenger den første tiden.

Moro med lekene vi finner her hjemme, da - de er jo nesten like store som henne.. Stakkars - hun MÅ jo få mindreverdighetskompleks snart...

Men en utrolig morsom liten sak, da. TOTALT uredd alt mulig, og så sjarmerende at man ikke helt skjønner at det er en ekte liten hund man har foran seg.

Tiss og bærsj hele tiden - men også totalt ro og sovner så gjerne i fanget, eller midt på plenen...

GØY med valp igjen! :whistle:

Susanne

(PS - fant det mest hysterisk rosa bånd/leiebånd her hjemme - så det neste blir vel rosa bur, dekken og pusete puter... ;) )

Skrevet

Gratulerer med valpis! Lotte er jo kjempefint. Dessuten vil en slik liten artig sak ALDRI få mindreverdighetskomplekser og hun vil utvikle seg til å være bearded collie i miniatyr. Klart hun må ha store leker og rÅsa ting!

Skrevet

Hva med Myra, da? Fra oppdretternavner? Eller Måtte? (Lotte på M blir Måtte, sant?)

Skal bli spennende å møte dere i ringen :whistle:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...