Gå til innhold
Hundesonen.no

Ingen vanlig sak...


Vimsan

Recommended Posts

  • Svar 677
  • Created
  • Siste svar

Bare en tanke, men hva med å få banken til å stenge den kontoen for innførsler om det ikke er en konto du bruker til lønnskonto? Sånn at ikke flere blir lurt til å få satt inn penger på den? Er jo tydelig at de bruker deg som syndebukk her nå, og alt har gitt ut kontonr ditt til to personer.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bare en tanke, men hva med å få banken til å stenge den kontoen for innførsler om det ikke er en konto du bruker til lønnskonto? Sånn at ikke flere blir lurt til å få satt inn penger på den? Er jo tydelig at de bruker deg som syndebukk her nå, og alt har gitt ut kontonr ditt til to personer.

:lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I alle dager?! Hvorfor roter de inn DITT kontonummer og navn oppi dette? Det vil jo bare avsløre de som svindlere, og helt uten at de får pengene sine...?! :D:lol:

De har vel fortsatt ikke forstått at LivetmedLeo har avslørt dem? De håper vel hardt på at de skal klare å presse/skremme LivetmedLeo til å overføre pengene.

LivetmedLeo: Utrolig bra at du klarer å takle det som du gjør! Jeg hadde nok blitt nooe mer bekymret enn du gir uttrykk for. Ikke fordi det er mer å bekymre seg for, men jeg er så pinglete. :lol: Håper Økokrim får tatt tak i det i morgen!

På meg virker det nesten som om de prøver å legge skylden over på deg, men, du har jo alt vært i kontakt med politiet, og har alle mailer osv, så dette driter de seg loddrett ut på. :D Og det er utrolig godt å vite! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ettersom de første pengene kom fra Porsgrunndama som var blitt lurt, er det vel nærliggende å tro at også de nye 2000 'fra advokaten' kommer fra en til som har blitt lurt.. Lurer på hvilken rasen h*n trodde h*n skulle motta, Porsgrunndama skulle tydeligvis motta en Dachs :lol: Du har vel både en RR og en Dachs på samvittigheten du da :D

Og det virker mer og mer som at du svindler svindlerne :lol:

Tipper Økokrim kommer til å få pengene tilbakebetalt til 'Porsgrunndama' og den nye betaleren etterhvert.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

For en suppe! Kjedelig for deg at du aldri blir kvitt dette nå da, det drøyer ut i vide og breie her. Det blir godt den dagen du er ferdig med dette. Nå er jeg spent på hva Økokrim sier, når det nå har dukket opp flere som også har blitt lurt.

Er veldig glad for at svindlerne ble oppdaget av deg og at du har tatt det videre, selv om jeg ikke unner deg dette styret. Man vet jo heller ikke hvem man har med å gjøre her.

Stå på LivetMedLeo! :lol: Selv om det nok er vanskelig å ta disse svina, så er det lov å håpe! I det minste blir kanskje Økokrim/politiet mer obs på denne type svindel og at dette blir mer allmenn kjent slik at færre går i samme felle.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dette høres jo direkte teit ut. Vi får ikke igjen pengene våre, så derfor setter vi inn mer? Jeg kjenner jeg sliter skikkelig med å tro at noen kan være så idioter, og det er til tross for at jeg ikke har skyhøye tanker om folks intelligens sånn i utgangspunktet..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dette høres jo direkte teit ut. Vi får ikke igjen pengene våre, så derfor setter vi inn mer? Jeg kjenner jeg sliter skikkelig med å tro at noen kan være så idioter, og det er til tross for at jeg ikke har skyhøye tanker om folks intelligens sånn i utgangspunktet..

Spørs litt hvordan en tenker det. Kommer et større press på mottaker på å returne pengene da. De har mer de å gå på når det gjelder trussler også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dette høres jo direkte teit ut. Vi får ikke igjen pengene våre, så derfor setter vi inn mer? Jeg kjenner jeg sliter skikkelig med å tro at noen kan være så idioter, og det er til tross for at jeg ikke har skyhøye tanker om folks intelligens sånn i utgangspunktet..

Det er nok ikke deres egne penger de driver og setter inn der da, vet du :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nu har Økokrim varit i kontakt med mig!

Jag berättade allt och de skulle pröva ringa och höra med den damen som sände mig sms och som jag pratade med igår, för att höra att allt var korrekt. Vilket det var.

De skulle ta kontakt med Porsgrunndama och förklara saken och så be henne ringa mig så att vi kan reda ut det och att jag kan sända tillbaks pengarna till henne. För att den andra person som sänt mig de nya pengarna var hennes mor.

I samtal med Porsgrunndama

Så var vi i kontakt och smtalet slutade med att vi båda bara skrattade :whistle:

Nu ska jag sända tillbaks pengarna till dem stackarna som trodde de skulle få en liten tax hihi...

Känner mig lättad nu av att få släppa den pressen där och nu får svindlerparet verkligen lärt sig en läxa!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
    • 4 år gammel engelsk setter vil tidvis ikke gå på tur... Selv i svært sakte gå-tempo kan han finne på å sette seg ned midt i turløypa og setter frembeina i bakken demonstrativt. Hvis jeg kobler han løs og begynner å gå - dilter han til slutt etter på god avstand. Når han setter seg ned og jeg ber han komme, kommer han tuslende saaakte med bøyd hode. Så kan vi kanskje gå 100m i svært sakte tempo før det samme skjer igjen... Det pussige er at andre dager kan han ligge i selen og dra 2t på tur uten problemer. Akkurat som hodet er skrudd på den ene dagen, og ikke den andre. Han er undersøkt av veterinær og det er ikke noe galt fysiologisk. Så problemet sitter nok i toppetasjen... Noen som har vært borti noe liknende?
    • Wow, det er så flott å se at de får selvtillit av arbeidet. Gratulerer med debuten!
    • I helgen deltok Lilje på sin aller første blodsporprøve, etter å ha gått to-tre treningsspor 😅 Her har vi virkelig skyhøye ambisjoner Vi deltok egentlig mest for turen sin del, hun er en utrolig usikker hund både når det gjelder fremmede mennesker og andre hunder, og jeg tenkte en sånn setting kunne være en fin trening for henne. Det jeg var mest redd for var at hun skulle utagere på dommer og sporlegger, men hun kunnen virkelig ikke brydd seg mindre. Når sporsela kommer på er hun på jobb, og å gå spor er tydeligvis morsommere enn usikkerheten på fremmede. Virkelig morsomt å se selvtilliten komme frem i sporet, og vanskelig terreng er heller ingen hindring, selv om hun er en ganske liten hund. Hun brøyter seg frem gjennom tette kratt og nærmest svømmer over myr for å få følge sporet 😅 Treningssporene har bare vært rundt en time gamle, 50-100 meter uten vinkel og opphold, så et prøvespor ble som forventet litt i vanskeligste laget for henne. Men super trening, og fine kritikker: Kritikk lørdag: "Trivelig hund med stor motor. Dessverre går ekvipasjen av sporet i blodoppholdet." Kritikk søndag: "Meget god start. Følger sporet godt frem til vinkel. Tempo fint innledende, men øker gradvis. Ekvipasjen brytes av dommer når de går av og ikke finner tilbake."  Så her er det absolutt noe å jobbe videre med  Søndag var det for så vidt ingen andre i åpen klasse som kom til sporslutt heller, så vi var i godt selskap 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...