Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Trondheim


MarieR

Recommended Posts

Jeg har plass hvis du tåler rot :P Skal til å pusse opp kjøkken så ting er på halv tolv her. Jeg er forøvrig ikke hjemme fra ca halv åtte til titiden ca. Og hundene kan sove på gjesterommet sammen med deg - mulig vi må skille hundene ellers også da, for Freya kan være eiesyk på huset og bråk gidder jeg ikke.

Jeg er ikke kravstor altså :lol: Sender PM.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 63
  • Created
  • Siste svar
Guest Dratini

Hvilken dag går GD'ene på?? Er det i morra??

Gleder meg til å høre hvordan det har gått med resten av sonenhundene :P

GD er jo i gruppe 2, så da er det bare å sjekke hvilke grupper som går hvilken dag;)

(er som regel lørdag i partallsår her i Trøndelag, neste år blir det søndag).

Det gjør de nok, ettersom hoffene går i morra og det er samme gruppe :P

Stemmer det :P

og neida, jeg er ikke spent i det heletatt :P Ei tispe fra b-kullet står for championatet og jeg må springe med henne :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Å så de bytter om på dagene med jevne mellomrom eller, er det slik over hele landet? Synes alltid gr 2 er på søndager, men har jo bare drevet med utstilling i knapt ett år.

Jeg har blitt forkjølet :/ får sove litt før jeg tar nattoget. Fremme kl 7 i morgen :-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er evt i oppdretterklassen vi trenger hjelp. Har en valpekjøper som er nyoperert i foten og jeg kan stille hunden i åpen klasse. Blir det CK på henne og samtidlig CK på Zuma i championklassen så sliter vi litt. Og det er mulig Fannhvit ikke kan være til finalene, og da er vi i manko på enda en person (om vi da skulle få HP i oppdretterklassen).

Hadde vi ikke solgt campingvogna for 2 uker siden, så hadde du kunnet låne den. Her er dessverre huset fullt nå i helga (fôrvert kommer og skal ligge her).

Jeg kommer til finalene om vi får hp så da kan jeg stille tjukken sjøl :lol: ble ikke bursdag denne helga i år. Stiller selvsagt Stacy for deg i tispeklassen, ikke'no problem! Tar med buret til tjukken evt finner noen til å holde ham når S er i ringen, så det går så fint så.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Dratini

Jeg kommer til finalene om vi får hp så da kan jeg stille tjukken sjøl :P ble ikke bursdag denne helga i år. Stiller selvsagt Stacy for deg i tispeklassen, ikke'no problem! Tar med buret til tjukken evt finner noen til å holde ham når S er i ringen, så det går så fint så.

AMEN! Man har da så snille valpekjøpere :lol: Tusen takk :P

Da er det oppdretterklassen som vi trenger hjelp til :P

Edit: Jeg tenkte å ta med bur :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

AMEN! Man har da så snille valpekjøpere :P Tusen takk :P

Da er det oppdretterklassen som vi trenger hjelp til :P

Edit: Jeg tenkte å ta med bur :P

Hehe :P

Vurderer om jeg skal ta med tjukka som ikke er tjukk lenger for sosialiseringens del, hun trenger det til hun skal stilles søndag, men vet ikke enda.... Hm hm. Da tar jeg med bur om jeg tar med tjukkis som ikke er tjukk mer. Øh,ja. Vanskelig å bytte navn altså :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Dratini

Hehe :lol:

Vurderer om jeg skal ta med tjukka som ikke er tjukk lenger for sosialiseringens del, hun trenger det til hun skal stilles søndag, men vet ikke enda.... Hm hm. Da tar jeg med bur om jeg tar med tjukkis som ikke er tjukk mer. Øh,ja. Vanskelig å bytte navn altså :P

Ta henne med, Roar blir med også (men kan ikke springe pga ett kne som krangler). Får se an været om vi tar med bur (kjekt både mot sol og regn :P ).

Og fytti katta for en jobb du har gjort med Lea! *Tar av meg hatten og bøyer meg i støvet!*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ta henne med, Roar blir med også (men kan ikke springe pga ett kne som krangler). Får se an været om vi tar med bur (kjekt både mot sol og regn :lol: ).

Og fytti katta for en jobb du har gjort med Lea! *Tar av meg hatten og bøyer meg i støvet!*

Takk, det er,har vært, og kommer fortsatt til å være litt av en jobb, men nå er i det minste vekta i mål! regner med det blir så hun blir med så da tar jeg med metall buret :P Gleder meg til i morgen!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...