Gå til innhold
Hundesonen.no

Fuglehunden og kyllingene 2


Artemis

Recommended Posts

Skrevet

Her kommer flere bilder av kyllinger + fuglehund. Kyllingene har blitt større, flere, og veldig aktive!

pippip1.jpg

Et sjeldent øyeblikk, alle sover under varmelampen.

pippip9.jpg

Seee så søte! :icon_redface: De brune er trefarget dvergsussex, og de flekkete er svarte dvergaustralorp. Bakerst er det en lohmann.

pippip4.jpg

Så henter vi fuglehunden min...

pippip2.jpg

"Ååååh? Er alle disse til meg?"

pippip3.jpg

Full fart!

pippip7.jpg

Kyllinger, kyllinger og flere kyllinger. Og en hund, selvsagt.

pippip5.jpg

"Duuuu? Kyllingen er dum, den pirker på foten min!"

pippip6.jpg

pippip12.jpg

Tid for sofakos :innocent:

pippip11.jpg

pippip10.jpg

Liten kylling, stor pote.

pippip8.jpg

Det var alt for nå. Litt varierende bildekvalitet=jeg leker med innstillinger. :whistle: Dessuten er det ikke så lett å ta bilde av den gjengen der!

Det er forresten 12 kyllinger til sammen :whistle:

Skrevet

Fy søren å fantastisk nydelige alle sammen er. Elsker det bildet med ene kyllingen og benet til hunden din. Fantastisk herlig hund du har!! :icon_redface:

Skrevet

Så herlige kyllinger og vakker hund du har :icon_redface: Jeg likte det bildet "er alle disse til meg?", der ser det ut som han har liiiitt lyst til å leke litt med de :innocent: Herlig!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dyrebutikker har som regel dette.  Ville begynt med ørepudderet.  Hvis du har en smal pinsett, kan du bruke det istedenfor veneklemme.
    • Er det det samme hvor jeg kjøper sånn tang? Ja hvis det hjelper så er det verdt det men var redd å kjøpe enda en ting som ikke blir brukt. Hehe😉
    • Ja mente røytefri hund.
    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...