Gå til innhold
Hundesonen.no

Lydighetstrening


Gjest

Recommended Posts

Vi har jo sonentreninger på Furuset oftest om Tirsdagen.

Dette er en tråd for å sjekke om det er interesse for en trening til, da helst en annen dag - og kanskje litt mer sentrumsnært / andre siden av byen.

Sted og dag må jo velges ut fra de som evt. vil være med.

Noen forslag til steder:

Ekeberg

Frognerparken

Skøyen

Bygdøy

(Bare å komme med flere forslag)

Skriv her hvis du tror du er interessert, og hvor du kunne tenke deg at treningen skal være, og evt dag som passer. Vi kan jo kanskje ta en poll på det etterhvert hvis det blir nødvendig.

:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 63
  • Created
  • Siste svar

Jeg er interessert! Jeg bor på Furulund, og liker jo Ekeberg veldig godt, men det er litt vanskelig å komme seg dit med hund hvis man ikke har bil. Da er det enklere med Frognerparken.

Jeg har jo mye å gjøre nå før sommeren, så jeg må se litt an om jeg får tid. Men jeg er interessert hvertfall

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er veldig interessert! Furuset har vært litt tungvint fordi jeg er avhengig av kollektivtrafikk. Sånn sett er Skøyen og Bygdøy, eventuelt også Frognerparken, enklest for meg av alternativene som er nevnt her, men Ekeberg kan gå innimellom det og.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Siden ikke alle bruker kollektivt, er det fint om vi kan velge et sted med parkeringsmuligheter - og da gjerne gratis parkering... :)

Jeg synes selvfølgelig Ekeberg er bra, fordi det er et sted jeg passerer på vei hjem fra jobb. Men jeg skal ikke være vanskelig, siden jeg har bil.

Frognerparken ser jeg dog for meg som litt for crowded, særlig når grillsesongen starter, med folk overalt, fristende matlukter, utagerende drittbikkjer (jeg møter bare det når jeg er der...) og sånn.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvorfor var det ikke interesse for dette da jeg annonserte trening i Nydalen i fjor? :) Regner med at vi starter opp igjen til høsten i alle tilfelle, ukentlig trening i Nydalen eller Disen/Årvoll (væravhengig).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg flytter til Furulund nå fra 1.mai, så jeg er også interessert! Har dog ikke særlig peiling på hvor ting ligger i forhold til det, og hvordan det er å komme seg til disse stedene med kollektivtrafikk.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Stella

Hei!

Jeg skulle jo være med på treningen på Furuset, men det har bare "glidd ut i sanden"... Også litt fordi vi er så uerfarne at det føltes litt vanskelig. Men vi vil gjerne være med, skal se om jeg får mannet meg opp.. :)

Når det gjelder parkeringsmuligheter er det gratis parkering i alle gatene her i nabolaget (Thune, opp mot Frognerparken), hvor man har noen hundre meter gange til både Frognerparken og Engelske park. Pleier å være fullt på dagen pga kontorene på Thune, men mye ledig etter arbeidstid.

Om jeg skulle anbefale noe sted der det er ganske rolig og usjenert er Engelske park bedre enn Frognerparken. For de som ikke vet hvor dette er så er det den lille parken som går rundt Skøyen hovedgård, den flotte store gården med det hvite store hovedhuset og den store parken foran, som ligger sydvest for agilityringen (som ligger på Nordjordet). I nedre del av denne parken er det en liten gressbane, samt en slette som også kan brukes om barn bruker banen.

Jeg bor jo midt her mellom Frognerparken og Engelske park (Casinetto).

Edit: Glemte dette med kollektivt. Det går trikk og buss til Thune, hvor det tar 5min å gå til Engelske park. Det går tog til Skøyen stasjon, hvor det tar 10min å gå til Engelske park.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg og Dina vil være med. Vi går muligens inn i en periode hvor det blir lite med trening. Vet ikke helt enda, men så fremt hun er i form så vil jeg gjerne være med på treninger fast. Jeg har også tenkt meg til furuset flere ganger, men det har liksom ikke blitt. Er det noen mulighet for parkering gratis rundt frognerparken? Er vel ikke så dyrt å stå der et par timer uansett kanskje. Vært greit å fått til noe fast, sånn at det ikke bare blir trening hvis alle husker å se her og si fra at de kommer liksom.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Stella

Ja, som jeg skrev er det gratis gateparkering i alle gatene på sydsiden av Frognerparken (Jonsrudveien, Gustav Vigelandsvei bl.a).

Jeg er veldig med altså, så jeg åper det blir noe av :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvorfor var det ikke interesse for dette da jeg annonserte trening i Nydalen i fjor? :D Regner med at vi starter opp igjen til høsten i alle tilfelle, ukentlig trening i Nydalen eller Disen/Årvoll (væravhengig).

Det hadde jeg ikke fått med meg :D

Så gøy at så mange ville :(

Da får vi det sikkert til! Det er egntlig ikke såå farlig for meg hvor, men hadde håpet å få det litt nærmere enn Furuset. Det er forresten en perfekt treningsbane med lys og parkeringsplass + tre forsjellige underlag hos meg på Røa :)

Men det er vel ikke praktisk for så mange andre enn meg :D

Er det noe ønske om dag da?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det hadde jeg ikke fått med meg :D

Så gøy at så mange ville :D

Da får vi det sikkert til! Det er egntlig ikke såå farlig for meg hvor, men hadde håpet å få det litt nærmere enn Furuset. Det er forresten en perfekt treningsbane med lys og parkeringsplass + tre forsjellige underlag hos meg på Røa :getlost:

Men det er vel ikke praktisk for så mange andre enn meg :)

Er det noe ønske om dag da?

Røa blir litt tungvint for vår del, hakket verre enn Ekeberg :wub:

Dager som passer for oss er vel egentlig mandag, tirsdag og onsdag. Eventuelt søndager om det ikke er stevner/utstillinger :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da Marie og jeg begynte å prate om denne treningen, var mitt ønske å få en annen dag enn tirsdag, fordi ALT annet skjer på tirsdager...

Jeg liker torsdager, det skjer sjelden ting så langt ut i uka.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg synes også det hadde vært fint om det ikke var på en tirsdag, for da er det jo som å si at furuset treningene er over? Og om det isåfall skal være det så ville det vært fint med noe som ligger nær linje 2 t-banen for min sin del (og ikke 50min reisevei..)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Stella

Onsdag eller torsdag er fine dager for meg.

Det er ca 15min å gå fra Majorstua T-bane til Engelske park, om det hjelper :wub: Da går man gjennom Frognerparken, så hundene får luftet seg før trening :getlost:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vil også være med! :getlost:

Min stemme får til Nydalen, men det er kanskje ikke like praktisk for alle? Ellers er ikke frognerparken (eller det andre nevnte stedet i nærheten) så dumt.

Ang hvilken dag så passer det best onsdag, torsdag eller fredag.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De gangene jeg har trent i Nydalen har det vært på asfalt - det synes ikke jeg er noe stas å trene på.

Jeg er blånn på geografi, men det høres jo ut som om den engelske hagen i Frognerparken kan være ok - det var gress, var det ikke?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De gangene jeg har trent i Nydalen har det vært på asfalt - det synes ikke jeg er noe stas å trene på.

Jeg er blånn på geografi, men det høres jo ut som om den engelske hagen i Frognerparken kan være ok - det var gress, var det ikke?

Der er det gress ja, jeg har vært der et par ganger.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Stella

Engelske park er gress ja. Jeg kan jo ikke garantere at vi får vært i fred alle gangene, er jo en park dette, og jo mer sommer det blir, jo mer velter alle folk ut av husene sine. Men det pleier å være betydelig mindre folk der enn i Frognerparken. Skulle det være mye folk en dag vet jeg om et par andre gressflekker som pleier å være tilgjengelige og som er store nok, rundt i nabolaget her.

Bilde av parken: Link Det er altså gressbanene rett nord for pila. Om dere drar kartet nedover så dere ser nord for Engelske park ser dere agilityringen på Nordjordet, og videre opp til vestre gravlund og Frognerparken.

Dette er bare forslag altså, ikke et must. Jeg kan fint flytte på meg, så det å trene andre steder enn rett utafor døra her er også fine alternativer :getlost: Vi kan jo se hvordan det er med alle.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...