Gå til innhold
Hundesonen.no

BLodflekker over alt..løpetid


Debbie

Recommended Posts

Skrevet

Min tispe har løpetid, og det er jo blod overalt. Hun slikker opp dråper fra gulvet, men det kommer jo ikke bare der..

Hun har truse på, men selvom hun har truse og bind, så lekker det ut på sidene, så lårene, og beina er jo full av blod, og liggeplasser.

Fungere vanlige tispetruser hos dere?? Synes det renner ut på sidene, det er jo blodflekker overalt.

Skrevet

Kita gikk med truse på sin første løpetid :blink: Aldri hatt tispe i familien og dette er min første hund, så viste ikke helt hva som var normalt :blink: men syntes ho blei luktenes vondt og det blei litt gris, pluss at ho atpåtil ville bite i den trusa når jeg ikke var der :blink: blei jo klin når ho lå og sov, og ikke fikk ho vaska seg...

Neste løpetid gikk ho uten (har kunn hatt to løpetider foreløbig) og det syntes jeg var mye bedre :blink: Mye mindre klin enn med truse og mindre lukt :blink: Merka nesten ikke noe til at ho løp, med tanke på blodflekker :)

Guest lijenta
Skrevet

Er det første løpetid så har ejg i hvertfall den erfaringen at å la tispa gå mest mulig uten truse gjorde at hun vasket seg og det ble lite blodsøl. Men hu sov så godt om natta hu mi at da fikk hu på seg en truse som tok imot endel. Så at hu fikk til å vaske seg selv med truse på når hu var våken.

Skrevet

Min tispe har løpetid, og det er jo blod overalt. Hun slikker opp dråper fra gulvet, men det kommer jo ikke bare der..

Hun har truse på, men selvom hun har truse og bind, så lekker det ut på sidene, så lårene, og beina er jo full av blod, og liggeplasser.

Fungere vanlige tispetruser hos dere?? Synes det renner ut på sidene, det er jo blodflekker overalt.

Loppa brukte truse sist løpetid, fungerte helt fint det. Supra holder seg ren og griser ikke uansett så hun bruker ikke.

Skrevet

Ellie sover med truse om natten og om hun skal ligge i sofaen, og går ellers uten.

Hun blør ikke så mye som du beskriver da.

Jeg har dusjet henne litt under magen og mellom bakbena (med kun rent vann) ca annenhver dag og hun lukter ikke vondt!

Skrevet

Takk for svar.

Det er tredje løpetid, og hun er ganske flink til å vaske, men det er nok når hun sover, da renner det på siden eller overflommer bindet, så det renner andre steder enn tispetrusen..

Siden ho hver dag går rundt med blod på lår og mage, blir ho skylt hver dag også..

Gosj bare 20 dager igjen..

Skrevet

Er du sikker på at trusa ikke er for stor? Det skal ikke lekke fra trusa. Den skal sitte godt på. Og skift bind ofte, og bruk et bind som tåler mye væske.

Har alltid brukt truse, og min blør mye. Så tar jeg av trusa om natten. Det har fungert uten noen problemer.

Skrevet

Hva slags bind bruker dere i tispetrusen?

Har en dachs og de derre "bidene/innleggene" man får med trusen fungerer dårlig. Noen som har tips.

Skrevet

Jeg bruker vanlige, "menneske" truseinnlegg eller bind, bindene må ofte brettes i endene for de er litt lange, mens truseinnleggene passer veldig bra, men mulig at dette blir for stort for en dachs.

Skrevet

Jeg har klippet til stringbind nå. 1 bind holder vel til 3 omganger. :icon_confused:

Bør en teipe de der en har klippet de?

Skrevet

Bruker bind med vinger :icon_confused: Pleier vanligvis å kjøpe de billige typene til hunden.(10 kr pakken)

Men det blir jo gjerne litt annerledes med små hunder, så et truseinnlegg eller stringbind går vel bra. Hvis det sikker dårlig, ville jeg kanskje teipet litt ja.

Skrevet

Bruker bind med vinger :icon_confused: Pleier vanligvis å kjøpe de billige typene til hunden.(10 kr pakken)

Men det blir jo gjerne litt annerledes med små hunder, så et truseinnlegg eller stringbind går vel bra. Hvis det sikker dårlig, ville jeg kanskje teipet litt ja.

Enig med at de med vinger funker helt flott :angry: ihvertfall på de litt store rasene ;)

Skrevet

Jeg bruker den billigste sorten libresse truseinnlegg. Blir litt større enn strengt nødvendig, men fungerer bra :icon_confused:

Legger du det inn i den lommen på trusen da eller?

Vi glemte å ta av trusen på henne i natt (hun sover i bur), så hun har spist opp både lomme og bind.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...