Gå til innhold
Hundesonen.no

Miniatyrhund-treff i Østfold?


Stanova

Recommended Posts

Skrevet

Heisann. Noen med miniatyrhunder/valper som vil bli med på et treff? Vi bor i Sarpsborg. Vi var på et superhyggelig treff i går med valper av større raser og det var superkos, men vår valp fikk ikke blitt med så mye, for de ble litt store for ham, hehe. Han ble tråkket på og løpt over ende. Han er bare 9 uker så han får vokse litt før han blir med på moroa :) Veier jo under 2 kg.

Så hvis du har en hund under 10 kg eller valp av liten rase, så si ifra, vår lille Hugo har lyst til å leke :icon_redface: Hunden må selvsagt være sosial og snill med valper, siden dette er sosialisering og skal være positivt, så ingen sure hunder :) Hehe. :icon_cry:

Skrevet

Kos dere! :icon_redface:

Synd det ble så mye rot i den forrige tråden din NovaFlare! :icon_cry: Men håper du får tak i noen trivelige folk og hunder så dere kan kose dere...:)

Skrevet

Ja, folka i den andre tråden har jeg ingen interesse av å møte. Sånne folk gidder jeg ikke å kaste bort energi på å forklare meg overfor i virkeligheten, for de skjønner bare ikke :icon_redface:

Skrevet

jeg synes lille Hugo trenger å sosialiserer med å kjøre buss, så jeg foreslår at Novaflare og Hugo tar bussen opp hit, og så ordner vi e småhund treff her i Askim :icon_redface:

Skrevet

Vi har tatt buss allerede, og det gikk forresten strålende :icon_redface: Samboeren min nekter å kjøre så langt for å møte en hund, hvem av oss var mest hundegal sa du? :icon_cry: Ha, ha.

Skrevet

Bare å hyle ut - de beste dagene for oss er tirsdag og torsdag - for da går det busser på dagtid, ikke bare morgen og middag.

Skrevet

Skjønner. Tirsdag eller torsdag kan passe bra det :blink: Kl på dagen kan du være i Sarp da? Venninna mi og jeg tenkte kulåsparken (1 minutt fra bussterminalen, kan se parken derfra) hadde passet bra :blink: Søstra mi har en Mops og to venninner med CC og en CCPP, så de kommer også, snille hunder :blink:

Skrevet

Skjønner. Tirsdag eller torsdag kan passe bra det :blink: Kl på dagen kan du være i Sarp da? Venninna mi og jeg tenkte kulåsparken (1 minutt fra bussterminalen, kan se parken derfra) hadde passet bra :blink: Søstra mi har en Mops og to venninner med CC og en CCPP, så de kommer også, snille hunder :blink:

Selvom jeg ikke er intressert i noe treff da jeg bor "litt" feil sted så er jeg nysgjerrig på hvor mopsen er fra? :blink:

Kan gjerne sende meg PM siden dette er OT.

Lykke til med treffet!

Skrevet

Skjønner. Tirsdag eller torsdag kan passe bra det :whistle: Kl på dagen kan du være i Sarp da? Venninna mi og jeg tenkte kulåsparken (1 minutt fra bussterminalen, kan se parken derfra) hadde passet bra :ahappy: Søstra mi har en Mops og to venninner med CC og en CCPP, så de kommer også, snille hunder :lol:

Åh så bra! Kan være ved togstasjonen i sarpsborg 11.20, om toget fra halden er i rute, på tirsdager og torsdager. Jeg har aldri - ever - vært i sarpsborg - så jeg trenger eventuelt veiforklaring for idioter. Mulig jeg må ha med begge, men er bare valpen som skal leke - snusern blir holdt i bånd (hun er kjempesnill med valper - bare litt heftig og begeistra).

Skrevet

Har hørt med alle de andre nå, og det passer best for de aller fleste på ettermiddagen, etter jobb, så da går vi for det. Da blir det neste uke engang mellom 17-18 på ettermiddagen. Kommer tilbake ang tidspunkt.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...