Gå til innhold
Hundesonen.no

Blandingshunder


Anne

Recommended Posts

  • Svar 108
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Syns egentlig ikka at noen var så flotte jeg ... Hvorfor skal de blande alle raser med puddel da?

Gi meg en dobermann krysset med puddel... DET vil jeg se!

edit:

Det VAR jo en dobermann puddel der!! hoho, den var lættis :lol:

Skrevet
Syns egentlig ikka at noen var så flotte jeg ... Hvorfor skal de blande alle raser med puddel da?

Gi meg en dobermann krysset med puddel... DET vil jeg se!

Her er en til

Edit: Tok vekk bildet.

Skrevet

Den pomchi var jo søt da. Men jeg er imot bevisst avl på bl hunder så jeg støtter ikke oppdretterne av den blandingen akkurat.

Selv skulle jeg likt å se en planding av chihuahua og Gran Danois :lol:

Skrevet

Mange kule hunder der da.. og navn.

Likte den goldendoodle jeg. den var søt :D

Om dere går lengre ned på siden og trykker på mutt photos eller noe sånt, også nr1 så er det mange forskjellige blandinger, blant annet groendael og chow. :lol:

Skrevet
*spy*

Ingen som tenker på disse hundenes egenskaper man nødvendigvis blander i samme slengen som man blander utseende???

:lol:

Jo men det går an å like utseendet på dem forde

Skrevet

Tror ikke at hun mente at bl hunder er stygge men at hun ikke liker at folk driver oppdrett av dem.

Det JEG mente var at selv om man er imot avl på dem så kan man si at dem er pene :lol:

Skrevet
der var det jo mange søte hunder da' date=' spesielt labradoodle.. Men jeg er imot bevisst avel på blandingshunder da.[/quote']

Labradoodle drives faktis oppdrett av av flere. Det er en ganke populær "rase" i USA. Den ble først blandet fordi de skulle få en allerig vennelig fører hund :lol:

Skrevet

det er jo vel og bra det da :lol:

at de blir alergivennlige hunder altså ;D

*slått sammen to innlegg,bruk siterings funksjonen. Mod. MonicaT*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...