Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvis du kunne slippe


Huldra

Recommended Posts

Skrevet

Hvis du kunne velge to-tre ting du kunne få slippe å gjøre resten av ditt liv, hva ville det vært? At du slapp, ville ikke hatt noen andre konsekvenser enn nettopp at du slipper å gjøre det. Det må altså være noe du i utgangspunktet MÅ gjøre. Ergo kan du ikke si at du feks vil slippe å miste noen dyr..

Jeg tror jeg ville valgt å slippe å dusje (det må være noe av det desidert kjedeligste som finnes). Jeg ville valgt å slippe å spise (hadde jeg fått lov, hadde jeg hatt en mick-key i magen for lenge siden!), eller så ville jeg slippe å lage mat - noen gang, ingenting!

Skrevet

Morsomt!

Enig med dusjinga, jeg ville sluppet å pusset tennene og jeg ville sluppet å barbere meg (bare vært uten unødvendige kroppshår!).

Tror kanskje jeg ville gått for det :whistle:

Skrevet

Sove? Eller, jeg vil kunne sove hvis jeg ville, men jeg vil slippe å måtte sove. :whistle: Tenk så mye mer tid jeg ville fått!

Skrevet

Åh, hallo, det er jo kjempelett! Jeg ville sluppet å rydde og ta oppvask og søppel resten av mitt liv. Å vaske kan jeg godt gjøre så lenge det faktisk er ryddig på forhånd, men pleeease, la meg slippe den evige ryddingen. Og klesvask. Altså den typen huslige sysler. Alt søppel skulle forsvinne av seg selv, alt av hundehår og støv - nada -, tallerkner og klær skulle vært rene hele tiden. Dusje er jo deilig så lenge man har nok varmt vann og varmt bad, og å spise er jo en av livets store gleder.

Skrevet

Morsomt!

Enig med dusjinga, jeg ville sluppet å pusset tennene og jeg ville sluppet å barbere meg (bare vært uten unødvendige kroppshår!).

Tror kanskje jeg ville gått for det :whistle:

Slippe å barbere meg står vel på lista mi også (det må være at jeg hadde sluppet unødvendig kroppshår).

Eller å slippe og støvsuge og vaske bord og benker (pga hår).

Egentlig bare slippe alt hår jeg ikke ønsker å ha noe med å gjøre :wub: (bikkjene har å slutte å røyte så mye som ett hårstrå).

Skrevet

Åh, for en fantastisk ide! Har masse ting jeg vil slippe jeg! :whistle:

1. Slippe å vaske og rydde huset, alt skal bare magisk svosje på plass og alle hybelkaniner skal plukke med seg rot og be gone! *drømme*

2. Vil slippe å rette! Ok, dette kan jeg kanskje ordne med å finne en annen jobb, men jeg liker jobben min da, bare er såååå kjedelig og tidkrevende med retting!

3. Vil slippe å betale regninger!

Skrevet

1. Sove!

2. Rydde, vaske, skifte sengetøy, tørke støv osv

3. Betale regninger

Dusjing vil jeg ikke være foruten, jeg syns ingenting er mer deilig enn en god dusj hver dag :whistle:

Skrevet

Jeg vil slippe husarbeid, og som Monica nevnte - barbering. Det er så kjedlig det :whistle:

Skrevet

Ååå, det hadde vært kult :whistle:

Jeg ville slippe...

1. å barberere meg

2. alt som har med toalettbesøk å gjøre.. :wub:

3. å tenke på regninger/penger

Skrevet

Noe jeg vil ha med på lista mi selvfølgelig, er den mnd'lige uka.

JAA! Hvordan kunne jeg utelate det! Skulle gjort mye for å slippe det dritet der jah!

Skrevet

Ååå, det hadde vært kult :whistle:

Jeg ville slippe...

1. å barberere meg

2. alt som har med toalettbesøk å gjøre.. :wub:

3. å tenke på regninger/penger

Håper du snakker om ben og armer, ikke skjegget :aww:

Sånn helt raskt, ville jeg slippe

1. å rydde

2. samme som deg, regninger og penger

3. gå på do (det inkluderer selvsagt at mensen opphører permanent)

Skrevet

Ååh, jeg vil slippe å sminke meg! Er så kjeeedelig, men jeg ser såpass mye bedre ut med enn uten :wub: Ellers vil jeg slippe å jobbe (bruke tiden min på hund og frivillig arbeid i stedet!), også vil jeg slippe alt husarbeid :whistle:

Skrevet

1. Slippe regninger

2. Slipper den månedlige :whistle:

3. Slippe å rydde

...virker som det er veldig mye av de samme ønskene her, rare greier :wub:

Skrevet

Å slippe å vaske håret hadde vært veldig kjekt.

Å slippe å gråte hadde vært kjempefint.

Å slippe å måtte jobbe hadde vært veldig fint. Det måtte jo også ha vært pga at man var økonomisk uavhengig :whistle:

Skrevet

LEKSER!

Egentlig skole generelt. Og jeg ville sluppet å trene.. bare hatt perfekt kropp liksom.

Også ville jeg sluppet å barbere meg, og rydde.

Å, en siste! Jeg ville sluppet å KLE PÅ MEG. Jeg hater det.

Skrevet

1. Å slippe sykehusopphold, tannlegen og alt som har med sprøyter å gjøre. Definitivt.

2. Å slippe å pakke ut bagasjen etter at man har vært borte. Det er gørr kjedelig og slitsomt for en lat person som meg..

3. Og tenk å slippe alt av eksamner? Det hadde vært noe det :) Og slippe å tenke over penger, altså ha det man trenger.

Skrevet

Jeg ville slippe å reise jeg. Ikke at jeg ikke ville dra noe sted men jeg vil slippe selve reiseveien, gjerne bare stå inne i stua mi ferdig påkledd om morran, knipse i fingrene, og så i samme sekund befinne meg på ved siden av pulten min på jobb! Og tenk å bare holde et tak i ørene på hundene og knips være på utstilling eller treningsplassen eller bare på et sted det er fint å gå tur. Litt sånn Harry Potteraktig altså, immivere er kanskje det heter? Tenk så mye tid jeg hadde spart! :)

Skrevet

Åh, og så vil jeg slippe å flytte.. Det er så utrolig kjipt. Kan godt bytte bolig liksom, men slippe selve flyttingen, pakkingen, nedvaskingen, oppakkingen, bæringen osv osv.. Er helt grusomt.

Skrevet

1.Slippe tannlege besøk

2.Slippe å betale regninger

3.Slippe vekkeklokker og så sniker jeg meg til en til..slippe husarbeid :)

Skrevet

1. Slippe den månedlige, helt klart!

2. Slippe å betale regninger/skatt

3. Slippe å trene for å vedlikeholde kroppen!

Jeg lever gjerne resten av livet mitt alene uten oppvaskmaskin, om jeg slipper å blø hver måned, tvert!! :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...