Gå til innhold
Hundesonen.no

Rimelig dobbelt hundebur


Recommended Posts

Skrevet

Jeg har to mopser nå og må derfor kjøpe nytt bilbur, et dobbeltbur.

Eneste burene jeg finner på nett er disse ekstra dyre (men sikkert gode) burene, er det noen som vet om en plass hvor de selger vanlige dobbelt stålbur som ikke koster skjorten av meg?

Guest Gråtass
Skrevet

Noen arbeid trenings-bedrifter (APO) lager bur på mål, de er forholdsvis rimelige. Jeg vet en som fikk laget ett dobbeltbur i schäferstørrelse sydd til sin bil for 1800kr. Eller man kan høre på yrkesskolen på mekaniskefag (tidl kallt fil&hvil)om de tar på seg den type jobber.

Noe billigere enn det har jeg ikke hørt om annet enn brukt på finn.no..

Skrevet

Tittet litt på de atlas burene nå, så ikke så dum ut de :P Er 82x51x61 for lite for to mopser tror dere?

Ellers så var jo det en god ide å kontakte en yrkesskole, tror faktisk det er en slik skole "svigerfar" jobber på så det er en mulighet :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Stjeler denne tråden jeg...

Kikker på dobbeltbur, og mange av disse gode, meget sikre burene ligger på mellom 5000-6000kr. Noen som har erfaringer med feks Herklues burene eller variocage??

Andre muligheter er jo som nevnt bur som er sveiset. Har muligens en som vet noe om disse burene.

Ellers tar jeg gjerne i mot andre tips. Har trålet nettet nå etter gode tilbud, og ser ut til at jeg lander på rundt 5000kr for et Herkules bur.

Skrevet

Hvordan er Kela burene da? Det er helsveisede bur, laget etter egne mål og ønsker.

Syntes ikke prisen virker så ille på disse, men vet ikke noe om kvaliteten.

hundebur.com

Skrevet

Hvordan er Kela burene da? Det er helsveisede bur, laget etter egne mål og ønsker.

Syntes ikke prisen virker så ille på disse, men vet ikke noe om kvaliteten.

hundebur.com

Etter hva jeg har hørt, så selger han av og til ut bur billig som ikke har blitt hentet av folk som har bestilt. Men det går jo an å sjekke.

Har bur herifra selv. De er vel to år gamle eller noe. Gode og solide og skrangler ikke. Betalte 3000 for mitt, og det er ganske stort og har fire dører. Ingen ille pris det synes jeg.

Skrevet

Etter hva jeg har hørt, så selger han av og til ut bur billig som ikke har blitt hentet av folk som har bestilt. Men det går jo an å sjekke.

Har bur herifra selv. De er vel to år gamle eller noe. Gode og solide og skrangler ikke. Betalte 3000 for mitt, og det er ganske stort og har fire dører. Ingen ille pris det synes jeg.

Nei, syns ikke det er ille pris til å være helt nytt og lagd etter mål. Og de kan vel også lages med "tett" vegg nederst også?

Er nok disse jeg kommer til å bestille fra når det er aktuelt.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...