Gå til innhold
Hundesonen.no

Dommerlistene klare t.o.m 15 aug


Symra&Pippin

Recommended Posts

Skrevet

Da fikk jeg sjekket Bjerke dommere. Australsk dommer lørdagen, men det hjelper ikke når jeg ikke klarer spore opp ett eneste resultat fra gruppe 1. Finner kun terrier resultater på han.

Finner heller ingen verdens AK resultater på den portogisiske dommeren Rui Oliveira på AK.

Den kan bli en spennende helg når det kommer til resultater på AK da egentlig :)

Skrevet

Da fikk jeg sjekket Bjerke dommere. Australsk dommer lørdagen, men det hjelper ikke når jeg ikke klarer spore opp ett eneste resultat fra gruppe 1. Finner kun terrier resultater på han.

Finner heller ingen verdens AK resultater på den portogisiske dommeren Rui Oliveira på AK.

Den kan bli en spennende helg når det kommer til resultater på AK da egentlig :P

Ser for meg litt bingo hos oss også.... Lørdagens dommer har jeg aldri hørt at har dømt briard før (var vel belgerspesialist), og den gangen jeg stilte for søndagens dommer var det vel bare en håndfull hunder som fikk CK - men jeg trøster meg med at de hundene var av "rett type" i forhold til hva jeg har her i hus, så kanskje det er håp ? Også er jeg spent på om jeg kanskje, muligens kan stille i championklassen der ? :)

Skrevet

Æsj, er NKK så lite oppfinnsomme? Samme dommer som var på NKK oslo i 2008, jo!

Og Basenjidommeren på NKK Drammen dømte Basenjien for noen mnd siden. Kjedelig! Spørs om jeg gidder å melde på til disse.

NKK Trondheim kunne være interessant, men det er langt å kjøre dit...

Skrevet

Jeg har ingen kjennskap til noen av dommerene, finner ingenting informasjon om dommeren vi har på lørdag, han er ikke registrert i databasen, så det betyr at han ikke har dømt serlig gårdshund.

Dommeren søndag liker jeg! Jeg har ikke stillt for henne, men ser etter det hun har satt opp før at der har vi faktisk en mulighet til å gjøre det godt!

Skrevet

Æsj, er NKK så lite oppfinnsomme? Samme dommer som var på NKK oslo i 2008, jo!

Og Basenjidommeren på NKK Drammen dømte Basenjien for noen mnd siden. Kjedelig! Spørs om jeg gidder å melde på til disse.

NKK Trondheim kunne være interessant, men det er langt å kjøre dit...

Det har hendt at NKK har byttet dommer, om det er kort tid siden dommer dømte, jeg vet de har gjort det før om de ikke har hatt fullstendig oversikt og fått beskjed om det.

Skrevet

Mange spennende dommere på rasen min som jeg ikke har stilt for enda! :) NKK har pleid å velge masse bra dommere på rasen og går vår egen klubb en høy gang på det planet *kremt*

Skal forresten NKK oslo være på Bjerke i år også? Jeg liker virkelig ikke Bjerke, men vi får se om jeg stiller han eller bare kommer å ser for han er jo champion innen da håper jeg :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...