Gå til innhold
Hundesonen.no

Filmtips til sykedager?


Henriette

Recommended Posts

Skrevet

Ligger her hjemme på sofan og er syk, og da er det jo en perfekt tid å se litt filmer, så nå vil jeg ha filmtips av sonisene :icon_confused:

JEg ser ikke skrekk filmer bare så det er sagt :wub:

Komedie, drama, romantisk komedie, thrillere od den typer filmer :P

Guest Gråtass
Skrevet

Jeg er en sucker for TV-serier i dvd bokser jeg; Csi, criminal minds, numbers, dexter, house, det var en gang et menneske (genial!).. Filmer så er det noen danske filmer som er rasende festlige: små menn i gamle biler, inkasso- flere men kommer ikke på titlene nå.

Guest Gråtass
Skrevet

Oh... sleepless in seattle, you've got mail, when harry met sally, deilige romantiske klisse saker.

Skrevet

BLues Brothers 2000 - gikk på tv i går, men har sett den omtrent tusen ganger før, skikkelig morsom film! :) Sahara er også underholdende, og nesten kun det! :blink: Men den er akkurat slik en action skal være.

Skrevet

Brokeback Mountain.

Dirty Dancing.

Notting Hill.

Titanic.

Grease.

Footloose.

Santa Claus (han som blir nissen etter at nissen dør).

Guest Gråtass
Skrevet

Jeg liker gamle filmer også jeg, sånne man blir litt pinlig berørt av å se på. Smokey and bandit, elvis filmer, fjols til fjells, norma rae.. Jeg liker egentlig det meste bortsett fra skrekk, sci-fi og platt-humor (dumdummere etc), så lista kan jo bli veldig lang. :blink:

Skrevet

top gun, top gun, top gun. Man kan da aldri få nok av de gamle kjekkasene i bar overkropp? :blink: Coctail er en gladfilm med en ung og kjekk cruise

Blue crush er en enkel og fin film, men spørs om den er like bra om du ikke er like surfeopphengt osm meg:P

alt av disney

Skrevet

Kan du ikke si hvilke du ender opp med å se da, og litt om hva du syns om de? :getlost: Sonens helt egne personlig filmkritiker! :wub:

Skrevet

Brokeback Mountain.

Dirty Dancing.

Notting Hill.

Titanic.

Grease.

Footloose.

Santa Claus (han som blir nissen etter at nissen dør).

.. er jo kjempe dårlig! Jeg så for meg en søt homsefilm og ble rett og slett skuffet over sinte menn som har sex! Men nå skal det sies at jeg ikke så den ferdig, men jeg forventet at den fortsatte slik.

Brunö

Love actually - som er nevnt her oppe er en "må se" film i julen!

Taken - kjempe bra action film!

Wall-E - er en MÅ SE film uansett årstid! Jeg har kanskje sett den 5 ganger allerede :getlost:

Ellers kan du jo se noen gamle disney filmer, kjempe kos i julen :wub:

Løvenes Konge

Snøhvit

Askepott

Osv

Skrevet

.. er jo kjempe dårlig! Jeg så for meg en søt homsefilm og ble rett og slett skuffet over sinte menn som har sex! Men nå skal det sies at jeg ikke så den ferdig, men jeg forventet at den fortsatte slik.

Det er vel den snåleste beskrivelsen av filmen jeg noen gang har sett - og du burde sett den ferdig, det er mer dybde i den filmen enn "sinte menn som har sex".

"Søt homsefilm" er heller In & Out, Brokeback Mountain er en film som evner å problematisere og vise kvalene ved å ha følelser og begjær som samfunnet ikke aksepterer, som lar 2009 speile seg i et gammeldags samfunn for å utfordre vår samtids selvgode "toleranse" og "likestilling". Det er en vakker kjærlighetshistorie, det er ikke en A4-historie, og det er en film som røsker i ganske mange som har sett den. Du må nesten akseptere filmen for det den er, den er ikke Will & Grace-homo.

Skrevet

Det er vel den snåleste beskrivelsen av filmen jeg noen gang har sett - og du burde sett den ferdig, det er mer dybde i den filmen enn "sinte menn som har sex".

"Søt homsefilm" er heller In & Out, Brokeback Mountain er en film som evner å problematisere og vise kvalene ved å ha følelser og begjær som samfunnet ikke aksepterer, som lar 2009 speile seg i et gammeldags samfunn for å utfordre vår samtids selvgode "toleranse" og "likestilling". Det er en vakker kjærlighetshistorie, det er ikke en A4-historie, og det er en film som røsker i ganske mange som har sett den. Du må nesten akseptere filmen for det den er, den er ikke Will & Grace-homo.

Den er nydelig og fryktelig trist! Enig i det du skriver!

Hva med et aldri så lite Johnny Depp-maraton?

What's eating Gilbert Grape

Edward Scissorhands

Charlie og sjokoladefabrikken

Chocolat

Pirates-filmene (alle tre, i rekkefølge)

Sweeney Todd

From Hell

Blow (akkurat denne liker ikke jeg særlig godt ... Men andre gjør jo det:P)

Sleepy Hollow

Donny Brasco

Og så videre ...

Guest Gråtass
Skrevet

Den er nydelig og fryktelig trist! Enig i det du skriver!

Hva med et aldri så lite Johnny Depp-maraton?

What's eating Gilbert Grape

Edward Scissorhands

Charlie og sjokoladefabrikken

Chocolat

Pirates-filmene (alle tre, i rekkefølge)

Sweeney Todd

From Hell

Blow (akkurat denne liker ikke jeg særlig godt ... Men andre gjør jo det:P)

Sleepy Hollow

Donny Brasco

Og så videre ...

Du glemte den viktigste; Dead Man, en moderne western film i svart/hvitt, sær og fantastisk som Depp selv..

Skrevet

En god blanding nytt og gammelt:

Blood diamond

Last king of Scotland

Boondock saints

Meet Joe Black

Lord of War

Ocean's 11 (og 12 og 13 :icon_redface:)

Bringing out the dead

Snatch

Gran Torino

Changeling

Seven pounds

The usual suspects

I Kina spiser de hund

Gamle menn i nye biler

The Prophecy-trilogien om man er fan av Christopher Walken

Jeg ser nå at denne listen kommer med forbehold om at man kan sette pris på litt mørk humor. Er ingen romantiske komedier her heller. :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...