Gå til innhold
Hundesonen.no

Treff i Drammen?


TineSimbaNana

Recommended Posts

  • Svar 65
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Hei! Jeg er også gjerne med om det passer. Jeg kan aldri på torsdagskvelder, men har ofte fri ellers.

Skrevet

Helgene passer nok best med tanke på at det blir så fort mørkt ute nå ja :)

Den helgen kan jeg ikke svare helt sikkert på enda, jeg skal ha besøk, men jeg skal høre om kusinen min har lyst til å bli med så jeg kommer tilbake til det :)

Forresten, noen andre som kan den helgen??? :)

Skrevet

Snufs.. Jeg og Elwira skulle gjerne ha være med, men Alta - Drammen blir litt langt for ett hundetreff. Jeg blir med når jeg flytter tilbake igjen!

Skrevet
Snufs.. Jeg og Elwira skulle gjerne ha være med, men Alta - Drammen blir litt langt for ett hundetreff. Jeg blir med når jeg flytter tilbake igjen!

Heidi, kommer du i Desember på en liten ferie? da kunne vi jo også hatt et treff? :)

Skrevet

hva med å si lørdagen da? hvor vil dere møtes?

Hehe.. jeg kommer nok t å gå litt i vinkel når jeg kommer med min hund, han er litt gira me andre og innimellom er d litt flaut å møte folk,,, men blir jo ikke bedre om vi ikke tørr møte heller..

Skrevet
hva med å si lørdagen da? hvor vil dere møtes?

Hehe.. jeg kommer nok t å gå litt i vinkel når jeg kommer med min hund, han er litt gira me andre og innimellom er d litt flaut å møte folk,,, men blir jo ikke bedre om vi ikke tørr møte heller..

Jeg kommer med tog.. så eneste ønske er at det ikke er altfor langt å gå, og rimelig lett og finne.. men viktigst er at det egner seg da :)

Skrevet
Heidi, kommer du i Desember på en liten ferie? da kunne vi jo også hatt et treff? :)

Ja, jeg kommer den 16. desember, og blir i Drammen til 22. desember :) Er også i Drammen i starten av januar, fra 3. til 6. januar :)

Skrevet

Ja, vi kan si lørdag 21.november :)

Vil dere møtes i drammen park eller skal vi møtes på den "øya" som er mellom holmen brua? Skjønner dere hva jeg mener? :)

Skrevet

Da tror jeg faktisk jeg kan å :lol: Det hadde vært gøy altså! Jeg har også en hund som blir litt overivrig når vi møter andre hunder i bånd... :aww: Men er ikke no problem når hun får løpe løs altså!

Jeg skjønner hvilken øy du mener Tine, og der er det kjempeålreit! Men det er jo litt dårlig med parkering da.. Og kanskje ikke så lett for Tinka-Tequila som kommer med tog?! Men en sånn type plass hadde jo vært suverent!

Skrevet
Da tror jeg faktisk jeg kan å :aww: Det hadde vært gøy altså! Jeg har også en hund som blir litt overivrig når vi møter andre hunder i bånd... :aww: Men er ikke no problem når hun får løpe løs altså!

Jeg skjønner hvilken øy du mener Tine, og der er det kjempeålreit! Men det er jo litt dårlig med parkering da.. Og kanskje ikke så lett for Tinka-Tequila som kommer med tog?! Men en sånn type plass hadde jo vært suverent!

Så bra :aww::lol: Jeg syns ihvertfall det er en kjempe fin plass å slippe hundene på og det er nesten ikke folk der på denne tiden av året. Ikke så enkelt å parkere, men det er jo flere steder man kan parkere og f.eks bare gå over en av bruene? Man kan jo kanskje stå på felleskjøpet også? :lol:

Om det blir på dette stedet kan jeg møte Tinka-Tequila på togstasjonen, så kan vi slå følge sammen bort :lol:

Skrevet

Ja, eller nå ble jeg litt usikker men jeg nesten sikker på at det fortsatt er felleskjøpet der! :aww:

Jeg er utrolig dårlig på å forklare, men det er ikke langt unna. Nå spørs det jo når vi skal møtes, for det stenger jo ganske tidlig der på lørdager og da er det en bom der, så det er vel smartest å parkere et annet sted og evt. gå over en av bruene :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...