Gå til innhold
Hundesonen.no

90-tallsmusikk


TonjeRA

Recommended Posts

Skrevet

Driver å laster ned musikk jeg hørte på da jeg var fjortis! :) Litt moro å mimre til de gamle låtene og høre hvor dårlig musikk man egentlig var helfrelst av! :icon_redface:

Er det f.eks noen som husker denne?

Eller denne?:

Sailor song

Legg gjerne inn flere linker eller tips til sanger jeg burde huske å sjekke ut... :whistle:

Skrevet

Å prøvde å lete opp tråden jeg lagde om nettopp dette for noen mnd siden :/ Da var det flere som hadde svart så moro å se..

Hvordan type musikk tenker du på da?

Husker vi hørte på masse revva techno når jeg var liten værtfall.. e-type osv :icon_redface:

Skrevet

Hehehe. Var på 90-tallsfest på studentersamfundet i Trondheim under UKA, og det var ganske morsomt altså. *Flir* Kopierer inn noen sanger som ble lastet ned i den anledning :icon_redface: Noe er muligens tidlig 2000-talls.

This Is How We Party - SOAP

C'est La Vie - Bewitched

Everybody - Backstreet Boys

She Bangs - Ricky Martin

Space Invaders - Hit 'n' Hide

Barbie Girl - Aqua

Wannabe - Spice Girls

Calcutta - Dr. Bombay

Get Down - Backstreet Boys

Bailando - Paradisio

Stop - Spice Girls

Livin' La Vida Loca - Ricky Martin

You Never Know - Solid Base

Tarzan and Jane - Toy Box

We're Going To Ibiza - Vengaboys

Angels Crying - E-Type

The Call - Backstreet Boys

Be My Lover - La Bouche

Oh Ah...Just A Little Bit - Gina G

Tamagochi - Daze

Dr. Jones - Aqua

If You Wanna Be A Good Girl - Backstreet Boys

Spice Up Your Life - Spice Girls

Sex On The Beach - Vengaboys

SOS - Dr. Bombay

Boom, Boom, Boom, Boom - Vengaboys

Relight My Fire - Take That

Coco Jumbo - Mr President

I Want You Back - NSync

Macarena - Los Del Rio

Mr. Bombastic - Shaggy

You Can't Touch This - MC Hammer

Lemon Tree - Fool's Garden

Get Ready for This - 2 Unlimited

Larger Than Life - Backstreet Boys

Vill ha dig - Drömhus

Just A Girl - No Doubt

Living My Life Without You - Stig Van Eijk

Mambo Nr.5 - Lou Bega

It's Like That - Run DMC

Sha La La La La - Vengaboys

Not For The Dough - Multicyde

Freestyler - Bomfunk MC's

Skrevet
E-TYPE var heller ikke til å unngå :rolleyes2:

Så sant, så sant!! Husker jeg digget Angels are crying, eller hva den het! :getlost:

Skrevet

Å grøss.. er en del ting man ikke savner fra 90-tallet ja.

Hva med disse bandene da:

Hole

Garbage

Muse

Manic Street Preachers

(sistnevnte er storfavoritt her i gården..)

Og så har man kliss som "Love is in the air" med Wet wet wet, og mer smårøffe "November Rain" Guns 'n Roses, "Under the Bridge" Red Hot Chili peppers

Og så var det den hitten 4 nonblonds, tøffe damer som sang noe med morning i starten og kult refreng..

* mimre * Spanish Steps med Harket *mimre litt til* "Hjernen er alene" Seigmenn *mimre mimre*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...