Gå til innhold
Hundesonen.no

NM åpnet for NOX-registrerte hunder!


SiriEveline

Recommended Posts

Skrevet
Register for uregistrerte/blandingers- hunder.

I NKK :( (tenkte jeg skulle føye til det). Da vil resultatet dukke opp på dogweb, sammen med hunden selvfølgelig!

Skrevet

NM i hva som helst?

Jippi! :( Har aldri forstått hvorfor blandingshunder ikke skal få være med i VM/NM eller landslag(ol). Idiotisk spør du meg.. (Men så har ikke jeg satt meg så veldig inn i hvorfor heller)

Skrevet

Ikke alt nei..

"NM åpnet for NOX-registrerte hunder!

NM er åpnet for NOX-registrerte hunde.

Hovedstyret har vedtatt å gi NOX-registrerte hunder dispensasjon til å delta på NM i freestyle, rallylydighet, lydighet og agility denne sesongen.

Videre behandling av saken vil bli sendt på høring til de berørte parter."

Skrevet

Takk :( De kategoriene holder for meg, så da er jeg godt fornøyd! Om jeg og Ella en gang skulle bli bruksgenier kunne de jo godt åpnet for NM der også..

Skrevet
Har ikke agility NM alltid vært åpent for blandingshunder? Tror nemlig det.

Eller er jeg helt på jordet? :(

Ikke vet jeg, kom bare over dette på NKK sine sider og ble glad!

Skrevet

NM i freestyle og rallylydighet? Det er jo ikke offisielle hundesporter engang, så hvorfor skal de begynne å sette krav om registrering av hunder (blanding eller rase) i sitt norgesmesterskap? :(

Men såklart, hyggelig at NOX-registrerte hunder får lov til å delta på høyt nivå de også - det kan nok være en fin motivasjon for de som har kjøpt seg en blandingshund og oppdaget at det bor veldig mye i den. :(

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...