Gå til innhold
Hundesonen.no

Regnbuebroen


LeneG

Recommended Posts

Skrevet

REGNBUEBROEN

Like hittenfor himmelen er det et sted som heter Regnbuebroen.

Når et dyr dør som har stått noen på jorden spesielt nær, kommer det til regbuebroen.

Der er det sletter og åser for alle våre spesilelle venner, slik at de kan løpe og leke sammen.

Der er masser av mat og vann, og vennene våre har det varmt og godt.

Alle dyrene som har vært syke og gamle får tilbake helsen og full vigør, de som har vært skadet og ødelagt

blir hele og sterke igjen,

akkurat slik vi husker dem i våre drømmer om tiden som var.

Dyrene er glade og tilfredse, bortsett fra en liten ting: Alle savner de noen som har vært helt spesielle for dem,

noen som måtte etterlates.

Alle løper og leker sammen, men dagen kommer når en plutselig stopper opp å ser mot horisonten.

Øynene er lyse og intense, den ivrige kroppen begynner å dirre.

Plutselig løper hun vekk fra resten av gruppen, flyr over det grønne gresset, bena bærer henne raskere og raskere.

Du er blitt oppdaget, og når du og din spesielle venn til slutt møtes,

omfavner dere hverandre i glad gjenforening, for aldri å skilles igjen.

Gledeskyssene regner over ansiktet, hendene dine stryker det elskede hodet om og om igjen, igjen ser du inn i de trofaste øynene til vennen din, som så lenge har vært borte fra livet ditt, men som alltid har vært tilstede i hjertet.Så krysser dere regnbuebroen sammen....

--------------------

Skrevet

Huff, jeg er alltid oversentimental og tårene trilla mens jeg satt her å savna og minnes gogutten mine som døde for to år siden. Rart å ille man skal savne dissa pelskledde barna:-(

Skrevet
Huff, jeg er alltid oversentimental og tårene trilla mens jeg satt her å savna og minnes gogutten mine som døde for to år siden. Rart å ille man skal savne dissa pelskledde barna:-(

Tårene mine begynte å trille for Lissi som døde for over tolv år siden. :D

Skrevet

uff, nå fikk du meg til å grine. I løpet av første halvåret mistet vi to av våre elskede hunder, gamlemopsen og labradorgutten. Mopsen hadde hjerteproblemer, labbegutten fikk en stygg skade i et bein, som ikke lot seg reparere. Jeg tror ikke på noe liv etter døden, men har likevel en slags forestilling om at de har truffet hverandre igjen, i en annen dimensjon. :hmm:

Skrevet

Man må klamre seg til dem man elsker så lenge man har dem rundt seg. Jeg vet jeg en dag vil treffe dyrene mine igjen, men den dagen er lenge til. Likevel gir regnbuebroen en slags trøst. *snufs*

Skrevet

Herregud, hva er dette for noe sentimentale folk da tenkte jeg.. sipper over en eller annen dårlig film.

Så trykte jeg også på linken...

Og her sitter jeg å snufser og gråter som en liten drittunge! :whistle::whistle::hug::lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...