Gå til innhold
Hundesonen.no

VALGET 09


Huldra

Hvem stemte du på?  

104 stemmer

  1. 1.

    • Rødt
      5
    • SV
      17
    • AP
      22
    • SP
      3
    • V
      8
    • KRF
      2
    • H
      12
    • FRP
      22
    • Andre/blankt
      13


Recommended Posts

Med fare for å virke fryktelig politisk engasjert (det er jeg slett ikke), så lager jeg en oppfølgning til valg-tråden vi hadde tidligere. Denne gangen med nye spørsmål.. - vil hundesonen vise et representativt utvalg, eller er det sånn at hundefolk stemmer oftere på ett parti enn ett annet? Og vil det finnes en logisk grunn til det?

EDIT: Jeg har ikke lagt til "har ikke stemt" fordi da kan ikke denne spørreundersøkelsen sammenlignes med det virkelige valget (prosentene blir helt feil). Vær så snill å ikke endre på dette. Hvis du ikke har stemt ved valget, får du ikke stemme her heller..! :sint_01:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 91
  • Created
  • Siste svar
savner en "har ikke stemt" alternativ :sint_01:

Jepp, jeg tenkte på den, men da ville det blitt feil antall prosent i forhold til hva vi kan sammenligne med hva blir det virkelige resultatet i valget. Så dessverre ble det ikke sånn denne gangen. Jeg slo også sammen småparti til "andre" parti, for at dette skulle bli mest mulig sammenlignbart med det virkelige valget.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikke jeg heller. Man vil jo ikke at Norge skal gå under heller :)

Nå vet jeg ikke heeeelt om ikke økende arbeidsledighet, økende sykefravær, økende trygdebruk, dårlig eldreomsorg, lange sykehuskøer og økende kriminalitet (med mer) er synonymt med at Norge er på tur til å gå under (noe som i så tilfelle betyr at Norge sakte synker mot bunnen etter 4 år som i dag) - dog var det det sist jeg sjekket :sint_01:

Alle har sin måte å se saken på. Slik jeg ser det kan det ikke bli mye verre enn det er i dag. Så da får vi bare ha det forjævlig i 4 år til og prøve på nytt. Aldri så galt at det ikke er til nytte for noe... :sint_01:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg skal hente valp om 14 dager, og nå ser det ut som tispen min får løpetid svært snart. Har noen erfaring med å få en ny valp inn i familien samtidig med at den voksne hunden får løpetid? Bør jeg be om å utsette henting av valpen?
    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...