Gå til innhold
Hundesonen.no

Tinka! flotteste damen i gaten!


Lazita

Recommended Posts

Skrevet

Tinka001.jpg

er hun ikke vakker, vi var til fotograf med dyrene for lenge siden,men lure meg finner ikke igjen bildene :? så di som nå ligger på cd(etter at jeg scannet dem inn på pc) er de eneste jeg finner igjen(gud jeg føler meg så dum 1300,- rett ut vinduet :D )

Skrevet

ja jeg også synes det er et tøft bilde, ser ut som hun sitter å uler.

men det som skjedde var at hundene ble så jæ..ig stressa inne hos fotografen(takket være bosspannet aiwa som kjente matlukt, så da trodde jo hun at det var noe til henne der også begynnte hun å stresse), så det endte med at alle hundene ble stressa og stod bare å bjeffet.

så det bildet er av tinka akkurat i det hun bjeffer, men det ser jo ikke sånn ut i det hele tatt. :wink:

men jeg må jo si at det var det beste bildet av tinka i mitt syn, mes fotografen skulle ha de til å sitte å se rett i kameraet i stedet(kjedelige bilder da spør du meg), mens jeg egentlig ville ha hundene til å stå(men det gikk ikke fotografen med på, for hun mente at det ble vedre om de satt).

skal se om jeg finner fotograf bildet av Aiwa så kan dere se hvor feit hun ser ut på bildet, det var rett og slett skuff altså.

Skrevet

Nydelig bilde! Det var jo bare kjempekult! Mye morsommere med sånne bilder ja, enn kjedelige sitte rett opp og ned bilder! Nydelige Tinka :D

Skrevet
Flinke flinke tinka:) GII HAALS:)

jada Kine men på bildet gjorde hun ikke det på komando.

kan love dere det at skal vo noen gang ta slike bilder igjen så blir Aiwa i bilen til de andre hundene er ferdig, så kan hun få komme inn(det idiotiske stresse dyret altså, kan jo ikke kjenne lukten av mat en gang) :wink:

  • 2 years later...
Skrevet

Gammla har begynnt å dra på årene men er fremdeles like sprek som om hun skulle vært en unghund. Snart 8år nå gammle mor

Tinka7r.jpg

Snø er digg altså!

100_7119.jpg

Tinka og Småen(mor og datter)

AngelogTinka.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...