Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundesenger som ikke er hundesenger


Blondiemamma

Recommended Posts

Blondie har fin og flott Bia bed her, men bruker hun den?? Neeida. .Her er barnas lenestol favoritten.. Hun får nesten ikke plass oppi der lenger, men hun krøller rumpa oppi :twisted:

Gamle hunden min elsket å legge seg oppi treningsbagen min

Har deres hunder noen favoritt soveseteder som ikke er et opplagt sovested for hund??

080520081348YhXiV7MbLVesNP9zhG.JPG

(Her var hun yngre. .Den er enda trangere nå.. :icon_confused: )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest LeenaM

Tja, vi har prøvd hundeseng, men den ville hun visst ikke ha, den ødela hun helt. Tok ut skumgummien inni og sånt :icon_confused: Men hun får lov til å ligge i en 2-seters skinnsofa, for den bruker vi ikke så ofte uansett. Vi har også en sofa på verandaen som hun får lov til å ligge i når hun er ute. Hun er nok veldig glad for å ha skinnsofaen, der ligger hun ofte. Hvis hun er i rampehumør hopper hun i den andre sofaen vår også da, for hun vet at hun ikke får lov :twisted:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kan vel ikke kalles favorittstedet, for det eksisterer ikke så ofte, iom det er en utømt koffert :twisted: Men da jeg og Casper nettopp hadde flyttet inn ett sted, hadde han ingen seng, bortsett fra madrass i buret, så da fant han ut at han bare kunne legge seg i kofferten. Veldig søtt :icon_confused: (5-6mnd gammel)

img_48bab5af55f37.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sist julaften, etter at alle gaver var åpnet og roa senket seg i stua, la Sita seg til rette i senga si i stua med griseøret hun hadde fått. Svigermor var dårlig i ryggen, og henta seg en krakk hun satte seg på, rett foran Sita med ryggen til henne. Det tok ikke ett minutt før et fortvila lite ansikt dukka opp bak svigermor, der følte hun seg avvist og ekskludert gitt! Hun plukka med seg griseøret og krøp oppi plastposen med gavepapir som sto midt på gulvet, det var mer enn bra nok så lenge hun ikke ble utelatt fra noe :icon_confused:

(nå har hun jo ikke for vane å gjøre det, men var jo litt artig lell :twisted: )

Elendig bilde, men det får gå:

PC240567.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gulvrot er den beste seng. Så fort noe er på gulvet som ikke hører hjemme der finner Rex veien frem dit og undersøker mulighetene for ny soveplass. Skittentøyshaugen er vel på topp (den kommer jo tross alt med skitne sokker og undertøy som egner seg som snacks:P), men permer og særskilt skolebøker er også populære soveplasser.

Han har fått en egen stol å ligge i og er det ikke rot på gulvet så bor han i den:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Birk tar ofte en Casper :blink:

Om vi har vært ute å reist og det står utømte bagger/kofferter på gulvet legger han seg oppi de å sover.

Labbisen lager seg gjerne reder av nyvaskede sammenbrettede klær som ligger (lå!) i pene bunker på sengen...

De blir ikke glemt så ofte nå lenger :getlost:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ebbe hadde sin favoritt soveplass i en barnestol- lik til den Blondie sover i. Trodde jeg hadde bilde av han, men det finner jeg ikke...

Supra sover midt på gulvet eller i hundesengen sin, men da hun var liten så var dette hennes favoritt soveplass :)

DSCF2997.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hjørnesofaen.. (alle 3, 90% av tiden)

Stresslessene... (tollerne)

Spisestuestolene... (vixen)

Dobbeltsenga... (alle 3, men ikke samtidig, da er det ikke plass til oss...)

Alle steder på gulvet...

Å av og til sover Vixen og Buster i hundesengene som står rundt omkring... (5%)

Såå, tja... Her er det ikke så mange regler angående ligging... :)

wjy.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Oscar bruker stort sett senga si nede i gangen, men når vi drar bort løper han opp trappa, hopper elegant over barnegrina og legger seg godt til rette i skinnsoffan og trøster seg der "stakkars". Hopper ut igjen når han hører vi kommer da..men er liksom ikke så vanskelig å se på en soffa at en 70-80 kg GD har kost seg der noen timer... :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hadde det ikke vært for at Chessea ikke får lov til å være i møblene så hadde hun nok ligget i sofaen store deler av døgnet. Men hun bruker biabeden sin med pute oppi - ligger nesten ikke andre steder. Så det er jo greit. Men hun foretrekker ofte alt mulig rot på gulvet også - alt fra plastposer til dynetrekk til ytterjakker. Hvis hun først får lov til å ligge i møblene bretter hun seg ut så godt hun klarer.

Nå på sommeren ligger hun faktisk for det meste på de kalde flisene i gangen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dina får egentlig ikke lov til å være i møblene. Hun sover egentlig i buret sitt eller i kurven, men ofte når vi kommer ned om morgenen, er Dina tilfeldigvis i stua og sofaen er på et mystifistisk vis dekket av oransje hår, men Dina bare står der med et uskyldig blikk. "Jeg har da ikke gjort noe galt!"

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Chica elsker hundesengen sin:)

Men hun liker også vedlig godt å ligge på klærne mine.. Hvis det ligger klær i senga når jeg drar ut og hun er alene på rommet, har hun dratt ned klærne og langt seg på dem når jeg kommer tilbake.. søtt, men også litt irriterende under røytetiden, hehe!:) Hun liker også å ligge i bagger og kofferter, i senga, sofaen og hvis det er varmt; på gulvet under senga.. Buret er også en fin plass hvis hun vil ha ro og fred! Men favorittene er helt klart senga og klærne:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Luna er veldig glad i å sove på kjøkkenbordet hun. :) Og sengen til lillesøsteren min er også veldig populær. :) Ellers så bruker hun mye sengen sin. Var nødt til å kjøpe en billig en på Eurppris for da gjør det ikke såå mye om hun gnager i stykker den også..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Veeeel, i å med at jeg har Whippet, så er vel soffa'n og senga en selvfølge, Men utenom det, så er hun en sucker på å sove i verandastolene ute..! Men bare om det er pute der da selvfølgelig..! Pappa pleier å ta ut en ekstra pute til Zoey når vi er på besøk, så da får hun sitte ved bordet hun også.. :) (menneskeliggjøring av hund? Neeeivel.. :) )

Når vi er på besøk hos storebror legger hun seg oppi vogga, eller vogna til tantebarnet mitt.. Ikke helt lovlig, men hun er en snok til å snike seg til det:P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

-Vår seng.

- Piknikkurven sin med skinnfelle oppi.. Dette er selvutvalgt av bikkja.. den kurven skulle jeg bruke.. hadde den med meg hjem snur meg til for å bære mere og bikkja har lagt seg oppi snorkende.. jager han vekk, sette kurven oppi sofaen og går ned hente mere ting... kommer opp igjen da har han henta skinnfella si fra andre senga si og oppi kurven for å legga seg..need i say he got his wish?

- Sofaen/armlene

- burene sine(en på lageret og en i stua)

- Under puffen.. den er bare perfekt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tinja la sin elsk på bamsestolen fra Ikea fra dag én her i huset :wub:

Da var hun riktignok så liten at hun bare trengte et av "beina" til bamsen :P

Nå derimot bruker hun hele bamsen for å få plass :wub:

Her skal også alle bein tas med for å nytes.

Her er et bilde, om enn av veldig dårlig kvalitet:

post-2058-1249251534_thumb.jpg

Og som man kan se er det en fin kombinasjon med fløyelsstoff og røytende hund :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  Aina&Kaizer skrev:
Ligger det en plastpose (ja, en plastpose) på gulvet kan Kaizer fint finne på å legge seg på den. :wub: Men det beste er selvfølgelig godstolen...

det er det jeg alltid har sagt, tibetansk spaniel er ikke hund men katt :wub:

Bridie har sofaen hun... HELE treseter'n som regel om natta. Så lang hun er. Men dette er på natta bare. Da hun tror vi ikke ser henne :lol: På dagtid er det overalt. Gulv, bia bed'n sin osv.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde en utrivelig opplevelse i går. Vi fikk hjemmelekser fra forrige privattime, der målet generelt er godt samspill og lydighet uten godbiter fremme, og vi fikk en spesifikk øvelse å fokusere på: hverdagslig lineføring, uten lokking og luring og bestikkelser. Ede skal ganske enkelt bare holde seg i posisjon fordi han aksepterer mitt lederskap, ikke fordi jeg bestikker ham med godis. Jeg har vært litt sløv og reluctant med de leksene, fordi det blir så dårlig stemning. Ede går skyhøyt i stress når jeg er bestemt og stiller krav. Det er ikke bare testing av lederskap og maktkamp, han blir redd. Som om han får angstanfall og hans verden raser sammen av at hans autonomitet trues. Jeg forstår ham. Samtidig er vi nødt til å få på plass lydighet uten godbiter tilgjengelig. Han MÅ noen ganger bare høre etter, med en eneste gang. Derfor må han ALLTID høre etter med en eneste gang, for han evner ikke skille en alvorlig situasjon fra en øvelse. Han er såpass kunnskapsløs om den naturvitenskapelige verden at han prøver hilse fysisk på mennesker inni forbipasserende biler. Fysikk forstår han seg ikke på. ..så instruktøren har rett og min indre pølsetante har feil. En kan ikke bare dille og dalle og shape og lokke og bestikke absolutt ALT med en så stor hund. Noen ganger må en stille KRAV til hunden som hunden må følge opp uten å stille spørsmål.  Lineføring er mange ganger en sånn situasjon, hvor en må kunne KREVE av hunden at den gjør nøyaktig som den får beskjed om.  ..men jeg er for soft til å være streng nok. Ble instruert til å bruke kroppen som blokkering. Rolig, behersket, men dominant, blokkere og presse ham til å rygge bakover om han passerer skotuppene mine, selvstendig fremoversøkende. Jeg vil gjerne ha resultatet. En hund jeg slipper å hele tiden fokusere på i bekymring for at han kan bryte posisjonen når vi manøvrerer på steder det skjer mye.  ..men metoden er ikke my cup of tea med akkurat denne hunden. Har forsøkt lure meg til å bruke shaping for å oppnå det samme, og det går stadig fremover. Ede kan gå et godt stykke uten noe i hånden, med kontakt, uten utbetalinger nå, men vi er langt fra i mål.  For å få fortgang har jeg blandet litt. Litt mindre godis, aldri i hånden, og høyere krav for å få opp fra lomma, samtidig som jeg har satt grenser ved metoden fra instruktør. Stresser han seg opp og ikke adlyder, men fortsetter bryte fremover, så "legger jeg ham i bakken" (høres så ille ut - det er bare en dekk ved litt press i halsbåndet, ikke så mye at han stritter i mot, bare en veiledning) og så må han ligge til han har stresset ned før vi fortsetter. Dette gikk SÅ fint 4/5 av turen i går. Han har forstått at jeg vil han skal holde hodet ved låret mitt, og han var såååå flink gutt til bare sporadiske godiser. Jeg var SÅ fornøyd med fremgangen. Så gikk vi tom for godis. Ede gikk umiddelbart opp i stress. Vi nærmet oss hjemme. Der er det mer godis.   Han.. Han våknet og må tisse. Kommer tilbake for å fullføre når det behager Herren.  ... Altså, det luktet tomt fra lommene og vi var nær hjemme igjen. Edeward identifies as a labrador når det kommer til mat. Han selger sjelen sin for en tørrforkule. Grønnsaker, blåbær, spaghetti, absolutt alt som ikke smaker direkte vondt er nom nom. Han til og med ser ut som The Cookie Monster.  JEG har kommunisert de spillereglene han nå forholder seg til som om de er naturlover. Vårt forhold er transaksjonelt. Jeg ber ham om noe og han gjør det mot betaling i godis. Det er sånn livet er.  Tomt for godis i lommene er en krisesituasjon, det er en force majeure, og det eneste som betyr noe da er å komme seg fortest mulig til nærmeste godis depot. Ede trodde vi hadde en felles forståelse av det der, men dumme, DUMME muttern sakket farten da han som ansvarsbevisst lagkamerat satte den opp for å hjelpe oss ut av knipa. Hun sakket farten og så forvandlet hun seg til et monster av en syk tyrann som holdt ham igjen og blokkerte og presset ham bakover og "la ham i bakken" og stilte seg til å pause på stedet hvil midt på veien uten mål og mening, med tomme lommer, bare et minutt fra matlageret. Ede gikk i harnisk. Han ble RASENDE. Noen øyeblikk der var jeg sikker på han ville BITE BRUTALT. Det der var på liv og død for ham. Han var så sint. Jeg var forberedt på en virkelig stygg slosskamp mellom oss to. Emergency situation modus kicked in og jeg holdt meg heldigvis iskald og rolig og var sta og bestemt i møte med en så rasende hund som jeg aldri har sett i levende live før. Han ville heldigvis bare gi uttrykk for hva han synes om å fjase bort tid på å ikke haste hurtigst mulig til matfatet og lot seg legge i bakken igjen, tydelig opprørt, tydelig skuffet, tydelig sjokkert over det elendige lederskapet til det dumme nautet som ikke forsto alvoret i situasjonen, men han tok det. Han aksepterte lederskapet og la seg ned. Ingen bitt. Vi kom oss hjem. Vel innenfor døren gjorde han alt han kunne for å beklage utbruddet sitt og skape god stemning igjen. Hoppet og jukket (jeg har avledet valpejukking uten å være sur og streng, så han tror nå tydeligvis det er en hyggelig gest) og var tydelig lei seg for episoden og ville forsikre seg om at relasjonen mellom oss to var fin igjen. ..for å få åpnet matskapet.  Det er ikke bare bare.  Den matmotivasjonen hans er en medalje med en bakside. Gull verdt, men det kjemiske symbolet for gull er også Au.  ... Prøver på en litt kortere lineføringstur i kveld, uten å tømme lommene. Viktig at det lukter innhold fra dem, tydeligvis.   
    • Uten å ha fått svar på spørsmålene fra Simira, som er høyst relevante, så lurer jeg på om hun kanskje synes det er kjedelig å bare gå? Hva slags aktiv rase er det? Vorsteher og border collie har svært ulike interesser og behov. Om det er vorsteher type aktiv rase har jeg ingen tips, men om det er den andre typen, så synes jeg selv det KAN hjelpe å gi hunden oppgaver mens vi går, som øvelser fra ulike former for (kreativ) lydighet.  Tilskudd av magnesium og omega 3 fettsyrer, samt større mengder fullspektret lys inn i øynene hjelper også mot stress på mer generelt grunnlag. Merker godt forskjell på valpen min, som sank veldig i stress kort tid etter påbegynt lysterapi og mer tid utendørs sammen med disse tilskuddene. Så økte han veldig i stress igjen da jeg begynte sløve og glemme gi ham omega 3 og magnesium. Da mener jeg ikke stressnivå døgnet gjennom, men peaks når han blir stresset. Tilskuddene tar brodden av det. ..på min. 
    • Det høres ut som du har et godt grunnlag, men det er vanskelig å si uten å se hunden. Noen typer, raser og individer er også bare lettgiret. Alder er også relevant. Hvor gammel er hunden? Er hun fulgt opp hos veterinær, og er frisk? Alle signalene på stress kan også være signaler på smerte og ubehag. Og så er spørsmålet hvordan hun får løpt fra seg og hodearbeid. Kanskje hodearbeidet er for mye, for vanskelig, eller for lite? Løper hun i hundegård, løpetur med deg? Hvordan ser dagsrutinen deres ut?
    • Jeg lurer på om det er noen her inne som har tips å gi til å roe ned en veldig giret og stresset hund på tur. Hunden min er en veldig aktiv rase, så vi lar henne alltid få løpt fra seg og brukt hodet litt før vi går tur. Likevel har jeg lagt merke til flere tegn på stress; hun rister seg og piper MYE, gjesper, kaver frem og tilbake, drar mye i båndet og biter i båndet når vi stopper. Jeg ønsker så gjerne å lære henne å gå fint i bånd og få bedre kontakt med henne, men det er utfordrende når hun er så stresset. Så langt har jeg prøvd å ta pauser i løpet av turen, gjøre godbit-søk og belønne henne hver gang hun tar kontakt, men det skjer sjeldent. Har noen av dere erfaring med dette, eller tips som kan hjelpe? Jeg setter stor pris på alle innspill! Takk på forhånd!
    • Hei, altså dette er egentlig ikke noe problem bare et visst familiemedlem holder ham inne om morgenen. Ellers har han program han, masse trim - får han mer så hadde han kunnet risikere belastningsskader så jeg har kuttet litt ned på det, bilturer, lek osv, her er det full rulle nesten til leggetid og utenom en tid på dagen jeg ofte trener. Han har luke og kan gå ut i hundegården som han vil når døra ut er låst (han åpner dører selv), men det er mest for å ligge der og glane eller tisse. Om han ikke har 50-100 meter å løpe på så er det nesten ingen vits med gjerde for den typen hund, en hundegård er bare en startgrop for ham. Men på det nye stedet vi flytter vil han få det sånn, med 1.5 meter høyt gjerde. Og det har vi bestemt uavhengig av dere akuratt pga denne uvanen hans med å stikke av (flytte skulle vi uansett). Før har det gått hunder fritt her i alle år, de har åpnet dørne på huset selv og gått inn og ut som de ville, og det har aldri vært noe problem, men nå har det blitt det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...