Gå til innhold
Hundesonen.no

oppdatering om jacken "går hjem selv"


Boston eier

Recommended Posts

jeg fikk ikke sove den natten, etter jeg fikk god hjelp fra dere. jeg var så sjokkert og lei meg.

tidlig på morgenen dagen etter tok jeg tlf. det ble endel tuting :wub:

ryktene gikk fort i familien og slekta (sånn går det når man er i slekt med hadleninger :( )

etter jeg var ferdig på jobb, så løp jeg til toget. faren min plukka meg opp på oslo s og vi kjørte videre til nittedal.

det ble litt tuting da jeg venta på bikkja. jeg hadde heller ikke spist hele dagen og kvalm,vondt i hode pga stress.

men så fikk jeg lille Turbo i armene mine igjen! kan tru å glade vi var. halen var så kort og pelsen var så fillete (slik som på bilde dere hadde fra før her inne) og han var kjempe tynn :(

men han var kjempe blid og fornøyd gutt, slett ikke noe vondt i han.

de på kennel var snille mennesker som forsto situasjonen. så vi betalte ikke mer enn 2650,- (for 2 dager)

syns det var det hun sa på tlf hvertfall.

faren min var så bløthjerta og betalte :yes:

han har alltid digga den bikkja hehe.

og tror dere ikke han kjente seg igjen da vi var kommet hjem igjen (til foreldrene mine)

han begynte å sprelle i bilen da vi var kommet på Mortensrud. han tok helt av!

etter par timer med lek med andre bikkjene vi har, så begynte jeg å nappe han. han tok det klinkende med ro og var så snill. og han ble så pen og valpete. jeg tok bilde på mobilen min og har ikke sånn til å overføre til pc. det er så dumt.

hadde så lyst å vise dere.

tanta mi kom for hente han HJEM! der han skal være! ikke mer "går hjem selv" :lol:

fetteren min og turbo kommer til å få det fint sammen. det blir mye eventyr på han nå. båtkjøring,jobb,bilkjøring (som han fortsatt elsker btw)

jeg tok vare på "går hjem selv" og tlf nr som står på. jeg skal politi anmelde det.

tok bilde så dere får se den. det er speilvendt cam på macen da :(

457203.jpeg

uff, ikke se på meg, trøtt og fæl :) :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så bra at det ordnet seg, og at Turbo får et bra hjem! Noen som har tipset avisene om denne historien, det er jo en utrolig god historie...?

vi har snakket om det og jeg vil gjøre det, men vet ikke hvem jeg skal kontakte. og jeg som har sambo som er jurnalist :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så godt at det ordnet seg! Han virker som en utrolig trivelig hund, og flott at han nå har fått et varig hjem hos noen dere kjenner godt.

Hvor på Hadeland bor dere? Bor selv på Grua, og jobber ikke langt unna Standdal i Nittedal.

Hadelandsavisa er nok VELDIG interessert i en slik historie. Ta kontakt med dem slik:

Tlf: 61 31 31 31 - [email protected] - SMS/MMS: hltips til 2005.

Med mindre du vil gå høyere opp? VG og Dagbladet er muligens også interessert? Se og Hør?

Det kommer helt an på hvem DU vil at skal få historien din- for den er veldig interessant for mange.

Ta kontakt med tipstelefonene som står oppført på deres hjemmesider.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ta kontakt med VG, da- Og hør om de er intr.

De vil event. si hvilken "vinkel" de ønsker- og om de ønsker flere involverte intervjuobjekter. (Hun som tok den inn, poilitiet, viking, standdal m.m.)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har snakket litt med nabogutten og han har oversikt over det meste. Som alle åtteåringer skrøner han jo litt, men han sier han vet hvor hunden bodde. Jeg kan prøve å høre litt med ham neste gang jeg ser ham om du vil?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har snakket litt med nabogutten og han har oversikt over det meste. Som alle åtteåringer skrøner han jo litt, men han sier han vet hvor hunden bodde. Jeg kan prøve å høre litt med ham neste gang jeg ser ham om du vil?

det er jo egentlig ingen vits nå. eller avisen kan ta kontakt med ham :( hva han har å si om saken :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

det er jo egentlig ingen vits nå. eller avisen kan ta kontakt med ham :( hva han har å si om saken :wub:

Skulle du ikke anmelde? De som står på halsbåndet nekter jo på at det er deres hund. Bør jo være slik at nummeret deres holder i lange baner for å få dem dømt, da.

Godt å høre at han har det fint. Vi var usikre på om vi skulle ringe eller ei, siden det var mange som sa at han bare ville bli avlivet om vi gjorde det, men vi snakket jo med både politiet, Viking og Standal som sa at de ikke skulle gjøre det. Har blitt litt kjent med ham og kommer til å savne ham, men vi er glade for at han ikke vandrer rundt i gatene mer.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skulle du ikke anmelde? De som står på halsbåndet nekter jo på at det er deres hund. Bør jo være slik at nummeret deres holder i lange baner for å få dem dømt, da.

Godt å høre at han har det fint. Vi var usikre på om vi skulle ringe eller ei, siden det var mange som sa at han bare ville bli avlivet om vi gjorde det, men vi snakket jo med både politiet, Viking og Standal som sa at de ikke skulle gjøre det. Har blitt litt kjent med ham og kommer til å savne ham, men vi er glade for at han ikke vandrer rundt i gatene mer.

ja det skal anmeldes

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så utrolig deilig det er å høre om hunder det går bra med :(

Kjempe flott au logget deg inn her på forumet og fikk vite bakhistoren til Turbo, og at du tok affære og at han kan få bo hos fetter`n din osv.

Jippi, sånt gjør meg GLAD, et tegn på at "det gode" seiret til slutt :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg ringte hjem i stad og spurte hvordan det går med lille turbo.

han hadde vært så snill, ikke noe problemer. han hadde klart å være litt hjemme alene, også uten tull.

han og fetteren min kommer godt overrens, de leker og går tur.

i dag besøkte broren min dem, pga vg ønsket å få et ordentlig bilde av han. så de tok bilder av turbo og at de leker :twisted:

turbo er vist en liten ramp og tøffing, han klarer å erte litt og god på bryting :)

han er så glad og fornøyd. han skal få nytt halsbånd og lenke. han skal ikke ha på seg det gamle fæle. ny medaljong med annet tlf nr og det skal stå Turbo eller kanskje "trøbbel"? :icon_confused:

eller har noen ideer? noe morsomt eller som et godt minne på en måte. kanskje jeg skal fikse det som en gave:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Og så en helt ok dag. Var forberedt på det verste, gitt erfaringer fra stedet vi var på. Fikk fineste adferden tilbudt uten krav. Innfridde samtlige forespørsler. .. lenge. Så skjedde tydligvis noe med ham jeg ikke aner årsaken til, og han begynte stresse og sluttet oppføre seg pent, uten å bli veldig vanskelig heller. La seg pent ned på matten sin for å slappe av i 30 minutter på bussholdeplassen, og begynte ikke flippe før de siste 10, da han ble ufyselig vokal mot to huskyer på andre siden av gaten, nyankomne ventende til holdeplassen og livet og universet og alt. 30 min venting akkurat der, rett oppi en travelt trafikkert vei med mye støy fra tungtransport ble å tøye strikken for mye, altså. Han holdt ut fint i 20 min før han fikk eksistensiell angst av å vente så mye lenger enn han er vant med fra før.  Ikke på sitt mest avslappede, men muttern har gått på skole og lært om former og vinkler og komposisjon og sånn derre der, så vi velger heller det bildet som føles mer behagelig å se på, enn det klønete og keitete som viser hvor flink gutt han kan være, men som ikke lar seg beskjære pent:
    • Ups and DOWNS. Helvetes ***** spoiled brætt drittunge av en byksefaen prepubertal ***** dritt har kommet dit at omgivelsene er mer interessante enn både leker og mat, og han krangler tilbake mot disiplinering. Synes ingenting om å bli avkrevd å holde kontakten og gå ved min side, og enda mindre om å bli straffet med time outs fordi han ikke hører etter. Aggressivt vokal i sure protester mot tyrannen som begrenser hans frie utfoldelse.  Han skal få for at han etter femogtredve *SITT* til slutt setter seg lydig ned og er oppmerksom i noen sekunder uten at det er nødvendig å ty til mer maktbruk, men **** for en håndfull av en forbanna dritt han kan være. Vimser og BYKSER og er MANISK på å gå FORAN meg.  Det hjelper IKKE å mosjonere ham mer. For å få ham sliten må en nemlig gå langt over hva som er anbefalt mtp kroppens utvikling, og det blir også en ond sirkel, hvor han bare krever mer og mer for å føle seg vel.  I dag er første gangen lek ikke har vært mer interessant enn omgivelsene. Godis ville han ha, men han ville ikke oppføre seg pent for å få det, så det ble også en konflikt. Forbanna mareritt av en forbanna kontak-nekt byksebikkje. Vi måtte rekke this and that, så han slapp i for stor grad unna med alt også. Fikk fremdrift på tross av den fullstendig uakseptable adferden.  Mamsen kan trenge valium for å komme seg emosjonelt uberørt gjennom dette, tror jeg. Synd fastlegen antakelig er uenig i at trening av hund er en legit reason for å skrive ut en resept -_- Vel, i morgen har vi ikke noe vi trenger å rekke, så den ***** drittbikkja skal få samme turen som i dag, uten en centimeter fremdrift på FEIL adferd. Han skal få holde KONTAKT og han skal få holde seg på siden av meg, og om den jævelungen BYKSER en gang til etter advarsel, så binder jeg ham i en stolpe og ***** går fra ham - for alltid! ..eller til den lille dritten ***** samler seg og slapper for i ******* av.  Jeg er så lei. Jeg gleder meg så intenst til han er voksen og har mer impulskontroll.  *Aaarrgh* Her legges frem klær og utstyr for en lang dag i drittvær, med kakao og boller og powerbank til mobilen. Den lille rotta skal få lære at å bykse og vimse og ikke høre etter meg når jeg ikke har noe jeg trenger komme tidsnok til - det får dørgende kjedelige konsekvenser for ham.   
    • https://atferdskonsulenter.no/ har stort sett gode folk, selv om jeg ikke kan gå god for alle. Anna Bjurgård Compton, Hilde Arneberg, Kjersti Bjøntegaard, Gry Eskeland, Nina Haaland og Lise Fredriksen kjenner jeg til og kan anbefale. Arne Aarrestad og Siri Linnerud har jeg lest nok av og såvidt møtt til at jeg vil gå god for dem.  
    • Hvilken landsdel? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...