Gå til innhold
Hundesonen.no

Bruk av Rimadyl


Recommended Posts

Noen her som har behandlet hunden(e) med Rimadyl? Hvor lang tid har det gått før dere har sett virkningen, og kom det bivirkninger? Har snakket med vet'en om behandlingen, og lest i Veterinærkatalogen på nett, men vil høre andres erfaringer.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vår fikk ekstrem diare,oppkast og ble helt slapp. Skulle gi 1 morgen og 2 kveld..Gav første 3 dagene 1/2 tab og så en hel -ikke vellykket her i gården.Har nå kuttet de ut og vendt tilbake til Mobic.Skal snakke med vetrinær ang.metacam og prøve det.

Legger til at det er nå snart 3 uker siden han testa rimadyl og magen hans er fortsatt ikke bra.Aldri mer rimadyl her i gården-bivirkningene skremte vannet av meg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Baghera går på det nå, og jeg har ikke merka noen forskjell i det hele tatt, verken av bivirkninger eller vanlige virkninger. :)

Edit: Jeg sier forresten ikke at IKKE det funker, for det gjør det nok, men vi vet ikke om Baghera har vondt, han skal bare gå på Rimadyl i ti dager for å se om det blir noen endringer i gangen hans.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dyret her skal få det fordi hun mest sannsynlig har muskelspenninger i ryggen i kombinasjon/uten/eller med virvellåsninger, som gjør at hun blir veldig stiv i bakbeina etter tur.. Såå, håper ikke det tar lang tid før vi ser virkning.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ita har sponylose i nakken og korsryggen, samt forkalkninger i høyre kne.

Har brukt Rimadyl fast i snart 2 år. Bruker også Hill's J/D samtidig. Disse to fyller ut hverandre utmerket. Hun går på laveste mulig dose rimadyl. Om jeg slutter med enten foret eller rimadylen faller hun sammen raskt. Så jeg har testet det ut alle veier.

Ingen bivirkninger her i gården!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min gamle hund gikk på det fast de siste 3 åra av hennes liv, pga. artrose i hoftene. Etter at hun begynte med det så ble hun forvandlet fra en tydelig gammel sliten hund til rene valpen. Skogsturer var plutselig kjempe gøy, og hun hoppa og spratt. Ja, jeg vil si at Rimadylen forlenga hennes liv m 3 år. Så for oss var det veldig vellykket. Ei som skulle passe henne (sykepleier av den gamle skolen) mens jeg var borte fant ut at hun skulle kutte ut medisinen pga. en bivirkning, men da jeg kom tilbake lå hunden bare og orket ikke å stå opp for å hilse på meg engang! Så da ble det på'n igjen øyeblikkelig.

Bivirkningen var forøvrig at hun sleit litt med å tisse, akkurat som om hadde blærekatarr, hun klynka litt. men dette var bare i perioder, ikke hele tida. Men nå var Mollie 12-13 år den gangen, så det kan ha vært mye rart som forårsaken det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da min eldste hund var rundt 7 år, hadde hun allerede utviklet slitasjegikt pga beinbrudd som hadde grodd skjevt. Vi fikk da beskjed av vet at hun måtte gå på rimadyl hele livet. Men da vi begynte med rimadylen ble hun forvandlet fra verdens snilleste bissevovve, til et snerrende monster som ville ete oss til frokost :)

Så snart vi sluttet med rimadyl ble hun seg selv igjen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hera gikk på rimadyl til å begynne med, men siden hun måtte fortsette med dette, og prisen var så høy, byttet vi til metacam. Legen sa at det var så og si samme virkestoffet i det. Så brukte vi flytende istedet for tabeletter. Syns det var ok, så ingen stor forandring på noen av delene, men tror det lindret litt. Fikk ingen bivirkinger, selv etter mange måneder, men hun ble slappere.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hm,prisen på Rimadyl og Metacam var den samme(dyr) da forrige hunden min brukte den men,tydlig forandret seg på de 2 årene siden jeg har kjøpt den :)

Forrige hunden min fikk først rimadyl men,ble så dårlig i magen av den at byttet til Metacam pga dårlige hofter.Ble kjempe bra form og gikk da på den resten av livet(5 år) uten få noen bivirkninger.Syntes det var greiere med den pga er flytende til en hund som var så flink til spytte ut tablettene samme hvor godt den var gjemt i mat :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er jo ikke alle hunder som tåler det, veldig synd at din hund reagerte slik, Kathja. Håper det fungerer for tispa her.

Ja synd egentlig. Men hunder er like forskjellige som oss mennesker.OG jeg er klar over at han er sensitiv.

Lykke til med din vovve og ikke glem å fortelle hvordan det går.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Henrikke:Mi startet på det da var 7 år(Metacam da) for sterk hd hun greide nesten ikke gå på ene bakfoten.Fungerte suverent her!Klart på gammle dagene ble hun jo litt ekstra stiv noen dager men,var stort sett bra form.Hun gikk på det resten av livet(gikk på det i 5 år) uten få noen bivirkninger.Hun ble litt over 12 år og det er ganske så bra med de hoftene hun hadde.

Håper går bra til hunden din også!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min første hund, Cockweileren Sheeba, gikk periodevis på Rimadyl fra 2 års alder fram til hun måtte avlives 8 år gammel. Spondylose i rygg og hale faktisk. Hun kunne helt klart aldri blitt så "gammel" uten Rimadyl.

Min mor sin hund brukte Rimadyl i 2 år pga forkalkning i den ene hoften, hun haltet. Hun sluttet på tabletter for 1,5 år siden, bare for å teste, og den hunden er faktisk usedvanlig sprek for sine tretten år, og ikke halter hun lengre heller :lol:

Håper det ordner seg for hunden din i allefall ! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg merket fort resultat når vi brukte Rimadyl, på Dina. Hun hadde gikt i bakbeina og i løpet av ca.2 uker, merket jeg en ganske så drastisk forbedring:) Hun ble som en valp igjen.... :lol: Så JA, jeg anbefaler Rimadyl. Merket ingen bivirkninger heller:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Voffen har fått det siden mandags kveld og det ser ut som at det begynner å virke. Hun har ikke blitt dårlig i magen i det hele tatt, sluker pillene lett som bare det - praktisk med matvrak som spiser alt hun får :D Veldig fornøyd med å få leverpostei eller noe annet godt hver eneste morgen og kveld ihvertfall. Er ikke like stiv i bakbeina etter turer som hun har vært tidligere :lol: Håper bare det holder med denne tre-ukers kuren, har ikke lyst til å medisinere hunden i flere år fremover :S

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...
Henrikke:Mi startet på det da var 7 år(Metacam da) for sterk hd hun greide nesten ikke gå på ene bakfoten.Fungerte suverent her!Klart på gammle dagene ble hun jo litt ekstra stiv noen dager men,var stort sett bra form.Hun gikk på det resten av livet(gikk på det i 5 år) uten få noen bivirkninger.Hun ble litt over 12 år og det er ganske så bra med de hoftene hun hadde.

Håper går bra til hunden din også!

nå er det hjerteproblematikk også... så jeg krysser fingre..

Takk for omtanke..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...