Gå til innhold
Hundesonen.no

Grisehunder i gjørmepytter


Pion

Recommended Posts

Skrevet

Nå som det er sommer og søletid merker jeg at jeg savner vintern litt...

Er vi på en skogssti hvor det er en gjørmegrøft ved siden av, er det ikke snakk om å gå på stien, nei. Da er det turbo fram og tilabke oppi grøfta så søla spruter, nedi med snuta, full fart, hoppe opp og ned, helst med størst mulig plask, helt til hele hunden er dekt med et tykt lag søle :lol: Litt dyp, seig sirupsgjørme er ekstra gøy, så hun kan trampe, hoppe i den og løpe gjennom den helt til den hvite pelsen på brystet (og snuten og resten av hunden) ikke lenger er synlig bak all gjørma.

Er det flere som har bikkjer med gris i linjene? Kom gjerne med bildebevis! :icon_cry:

Skrevet

Tila elsker å løpe oppi gjørmedammer.. må nesten bare få lov når hun liker det så godt :icon_cry: Heldigvis er det mye vått gress og enger som hun kan løpe i så blir hun ihvertfall LITT reinere etterpå.. :lol:

Skrevet

Kjære vene!

Dette er ikke søle men rabies :icon_cry:

2008_0312desember20070091.jpg

Virkelig kule actionbilder, og jeg synes de skal få lov til å herje så mye de vil i søla, søtingene!

Skrevet

hehe,kule bilder :icon_cry: Aldri i livet om mi finner på noe sånnt da!Liker jo ikke regn så da spretter hun raskt opp om må sitte også.Blir da våt i baken det går vel ikke!

Skrevet

Herlige bilder :icon_cry:

Ja Ellie elsker det, men har desverre ikke så veldig gjørmete bilder, kun lykke (men i ganske rent vann)

14-1.jpg

Skrevet

For noen fantastiske bilder:)

Merker jeg er litt glad nå for at hunden min er en fisefin setter som unngår samtlige vannpytter (og heller går i elva) på tur:P

Skrevet

Kaizer er egentlig ikke grisete, han går utenom vann og gjørme til vanlig. Men nå som det er så varmt ute går avkjøling foran renslighet. :icon_cry: Han legger seg paddeflat ned i vann- og sølepytter rett som det er, og han synes vel det er ekstra morsomt når jeg får latterkrampe av ham også...

grisehund.jpg

Skrevet

Siri la seg senest idag ned i en gjørmedam for å kjøle seg ned. Mona er heldigvis litt mer prippen og holder seg langt over bakken med de lange beina sine :icon_cry:

Skrevet

Frøken hater søle og vanndammer :icon_cry:

Hvis hun trår feil og får den ene labben sin i en søla er det sånn "iiiiiiiiiik, søle! æsj æsj æsj!"

Men når vi går på jordet når det bare er søle bryr hun seg jo ikke. Kan se om jeg finner noen bilder hun som sølete, etterpå.

Skrevet
Frøken hater søle og vanndammer :whistle:

Hvis hun trår feil og får den ene labben sin i en søla er det sånn "iiiiiiiiiik, søle! æsj æsj æsj!"

Hah! Sånn er min og. Og han hater regn, går heller på do i gangen enn å gå ut i regnet... Så sånn sett er han jo en gris.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...