Gå til innhold
Hundesonen.no

Tila på skogstur


pippin

Recommended Posts

Skrevet

Her kommer flere bilder av skjønnheten.. :rolleyes2:

Vi gikk en tur og fant en tursti jeg ikke visste om.. Der var det utrolig fint! Så der kommer vi til å dra flere ganger.. :lol:

Hun er veldig glad i vann.. :whistle:

tila16.jpg

tila17.jpg

tila19.jpg

Så kom vi til en lysning og et jorde.. Og ja.. jeg måtte jo bare slippe henne litt løs der.. Til tross for båndtvangen.. :lol: Dere får bare kjefte huden min full.. Skal ikke si noe på det.. :)

Det var litt trasig å se henne løpe begrenset med flexibåndet.. Jeg hadde tatt henne med til en inngjerdet barnehage natten før for å se hvordan hun gjorde det på innkalling.. Og hun var kjempeflink. Og får godbit og ros hver gang hun kommer. Og hun kommer hver gang.. ;) Så jeg måtte prøve et par minutter. :whistle:

tila10.jpg

tila15.jpg

tila13.jpg

tila11.jpg

Så er hun så flink og kommer når jeg roper på henne.. ;)

tila14.jpg

tila12.jpg

Så hører jeg en hund og holder henne fast i selen.. Men det har jeg redigert bort fordi det ødela bildet.. :lol:

tila9.jpg

tila18.jpg

Så et par macrobilder..

tila8-1.jpg

tila7-1.jpg

Så var vi hjemme og da var vi litt slitne.. Måtte jo ta bilder da også.. :)

tila4-1.jpg

tila5-1.jpg

tila1-1.jpg

tila2-1.jpg

Det ble litt maaaange bilder men.. :D

Skrevet

Takktakk.. Typen som har tatt bildene da.. :rolleyes2: Går multimedielinje så får lånt kamera der når vi vil.. Ganske greit.. :whistle:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...