Gå til innhold
Hundesonen.no

Tila på skogstur


pippin

Recommended Posts

Skrevet

Her kommer flere bilder av skjønnheten.. :rolleyes2:

Vi gikk en tur og fant en tursti jeg ikke visste om.. Der var det utrolig fint! Så der kommer vi til å dra flere ganger.. :lol:

Hun er veldig glad i vann.. :whistle:

tila16.jpg

tila17.jpg

tila19.jpg

Så kom vi til en lysning og et jorde.. Og ja.. jeg måtte jo bare slippe henne litt løs der.. Til tross for båndtvangen.. :lol: Dere får bare kjefte huden min full.. Skal ikke si noe på det.. :)

Det var litt trasig å se henne løpe begrenset med flexibåndet.. Jeg hadde tatt henne med til en inngjerdet barnehage natten før for å se hvordan hun gjorde det på innkalling.. Og hun var kjempeflink. Og får godbit og ros hver gang hun kommer. Og hun kommer hver gang.. ;) Så jeg måtte prøve et par minutter. :whistle:

tila10.jpg

tila15.jpg

tila13.jpg

tila11.jpg

Så er hun så flink og kommer når jeg roper på henne.. ;)

tila14.jpg

tila12.jpg

Så hører jeg en hund og holder henne fast i selen.. Men det har jeg redigert bort fordi det ødela bildet.. :lol:

tila9.jpg

tila18.jpg

Så et par macrobilder..

tila8-1.jpg

tila7-1.jpg

Så var vi hjemme og da var vi litt slitne.. Måtte jo ta bilder da også.. :)

tila4-1.jpg

tila5-1.jpg

tila1-1.jpg

tila2-1.jpg

Det ble litt maaaange bilder men.. :D

Skrevet

Takktakk.. Typen som har tatt bildene da.. :rolleyes2: Går multimedielinje så får lånt kamera der når vi vil.. Ganske greit.. :whistle:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan hunden gå på varm asfalt før den skal bade? Usikker om jeg skal ta de med fordi redd for potene, Tar hånda mot asfalt og føles ikke varm, Men hvor varmt er det før deres hund ikke går på asfalt?
    • Hvilke langhårete hunder krever minst pelsstell? Og mest pelsstell? Kun for kjekt å vite.
    • Vurderer å kun holde meg til hund. Selv om jeg også har lyst på andre typer dyr. Kjekt med litt forskjellig synes jeg men hvis det er en ulempe og til hinder for hundene går jo ikke det. De er viktigst.
    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...