Gå til innhold
Hundesonen.no

Tila på skogstur


pippin

Recommended Posts

Skrevet

Her kommer flere bilder av skjønnheten.. :rolleyes2:

Vi gikk en tur og fant en tursti jeg ikke visste om.. Der var det utrolig fint! Så der kommer vi til å dra flere ganger.. :lol:

Hun er veldig glad i vann.. :whistle:

tila16.jpg

tila17.jpg

tila19.jpg

Så kom vi til en lysning og et jorde.. Og ja.. jeg måtte jo bare slippe henne litt løs der.. Til tross for båndtvangen.. :lol: Dere får bare kjefte huden min full.. Skal ikke si noe på det.. :)

Det var litt trasig å se henne løpe begrenset med flexibåndet.. Jeg hadde tatt henne med til en inngjerdet barnehage natten før for å se hvordan hun gjorde det på innkalling.. Og hun var kjempeflink. Og får godbit og ros hver gang hun kommer. Og hun kommer hver gang.. ;) Så jeg måtte prøve et par minutter. :whistle:

tila10.jpg

tila15.jpg

tila13.jpg

tila11.jpg

Så er hun så flink og kommer når jeg roper på henne.. ;)

tila14.jpg

tila12.jpg

Så hører jeg en hund og holder henne fast i selen.. Men det har jeg redigert bort fordi det ødela bildet.. :lol:

tila9.jpg

tila18.jpg

Så et par macrobilder..

tila8-1.jpg

tila7-1.jpg

Så var vi hjemme og da var vi litt slitne.. Måtte jo ta bilder da også.. :)

tila4-1.jpg

tila5-1.jpg

tila1-1.jpg

tila2-1.jpg

Det ble litt maaaange bilder men.. :D

Skrevet

Takktakk.. Typen som har tatt bildene da.. :rolleyes2: Går multimedielinje så får lånt kamera der når vi vil.. Ganske greit.. :whistle:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg var på tur med min hund i Rogalands området i går. Han var i bånd på fjellet. Midt på turen traff vi på en løs hund. Jeg ropte vent på den flere ganger da jeg ikke så eier. Eier hørte mine rop og prøvde å kalle inn sin hund. Den hørte ikke etter og jeg tok min hund (i bånd) mellom beina mine. Jeg ropte og spurte om den var vennlig, svaret jeg fikk var at det visste han ikke. Jeg sa han måtte skynde seg og komme, for å få sin hund under kontroll. Hunden løp bort til min og det ble fullt angrep. Eier nådde frem og regelrett banket opp sin egen hund (slag og spark) for å få den unna.jeg holdt min hund hele tiden, mellom beina mine i bånd. Eier fikk hunden vekk og jeg sa de skulle komme seg bort med en eneste gang. Nå er det flere ting jeg lurer/angrer på. For det første så ble hunden min skadet (bare små skraper men allikevel) og jeg aner ikke hvordan angripende hund har det etter han fikk en slik behandling fra sin eier. Videre ropte jeg til dem at det er lurt å ha hunden i bånd når den ikke reagerer på innkalling, men fikk til svar at det ikke er båndtvang i området. Dette reagerer jeg veldig på. Man skal vel vitterlig ha hunden i bånd dersom den ikke svarer på innkalling og angriper andre? (I bånd) jeg ønsker kontakt med eiere av denne hunden,synes ikke dette er en hund som skal gå løs i naturen.
    • Takk. Vi har nå prøvd med frokost kl 07-08, middag 14-15 og kvelds 19.30-20 tiden. Så får vi se hvordan det går seg til.
    • Neppe. Hvis du ser på rasekatter ville jeg først og fremst satt meg inn i gemytt og behov hos de ulike. 
    • Tror dere at det er lurere med en ekstra stor katt? Sånn som Maine Coon ?  Da kan den sikkert forsvare seg mere og hundene kanskje ser dem på en annen måte når de er større?
    • Som jeg sier litt lengre opp, en omplasseringskatt som er vant til hund øker nok sjansen for at det går bra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...