Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilken hund var det jeg så?


Gry83

Recommended Posts

Skrevet

Jeg var hos veterinæren i går, og på venterommet der traff jeg 2 hunder som må være noe av det nydeligste jeg har sett!

Det så ut som en type mastiff- men dem var slankere/lettere bygd i kroppen enn f.eks en boerboel, men hadde alikevel et typisk molosser/mastiff-hode, og var helt svart på farge. Noen som aner hvilken rase dette kan ha vert...?

Skrevet

Tusen takk, tror faktisk at det kan ha vert Cane Corso ja :blink: De jeg så hadde en anelse slankere kropp synes jeg, men det kan vel kanskje være individuelt. Fantastisk pene hunder hvertfall!

EDIT: Den du viste bilde av var nokså lik Maria, jeg er 99% sikker på at det må ha vert Cane Corso :) *Forelsket* :whistle:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...