Gå til innhold
Hundesonen.no

Scarlet-Red's V-kull er født :-)


Scarlet

Recommended Posts

Skrevet

Da er det valper her igjen :whistle: . Fikk drømmekull på 5 tisper :blink: . Har vært utrolig lite aktiv her inne, men skal prøve å være litt mer med dere nå.

Valpene er nå hele 4 uker gamle. Navn er allerede bestemt, men ikke hvilket navn på hvilken tispe. Velvet, Vision (ja, stjal det fra deg Sølvi), Violet, Vicky og Victory. Beholder nok 2 på for og de skal hete Velvet og Victory.

Her er bilder fra nyfødt til idag.

V-kull.jpg

Cocavalper1ulite.jpg

cocavalpene2u.jpg

Tispe13u.jpg

Tispe23u.jpg

Tispe33u.jpg

Tispe43u.jpg

Tispe53u.jpg

Tispe1front.jpg

Tispe2front.jpg

Tispe2hel.jpg

Tispe3front.jpg

Tispe3hel.jpg

Tispe4front.jpg

Tispe4hel.jpg

Tispe5front.jpg

Tispe5hel.jpg

Skrevet
Gratulerer! Sheltievalper er noe av det søteste som fins. :blink:

Takk skal du ha. Ja, de er både søte og myke å gode til å ta i :whistle:

Skrevet
Gratulerer så mye med valper :blink:

Gleder meg til å se flere bilder ;)

Det kommer flere etterhvert vett du.

Gratulerer så mye med kjempesøte valper! :x

Tusen takk for det.

Grattis med skjønne valper :P

Kjekt du liker dem.

Gratulerer med deilige småtroll :P

Tusen takk

Grattis med valper :x det hjalp virkelig ikke på valpesyken min da :)

Man skal jo bli valpesyk av valpebilder :P

Gratulerer med valper! :whistle:

Takk skal du ha.

Skrevet

For noen nusselige små ulldotter da!Masse masse gratulasjoner,og gode klemmer til alle små snille!

:whistle: Heldig med så mange tisper ja!hehe...Tipper det er liv i leiren nå da!

Skrevet
For noen nusselige små ulldotter da!Masse masse gratulasjoner,og gode klemmer til alle små snille!

:whistle: Heldig med så mange tisper ja!hehe...Tipper det er liv i leiren nå da!

Alle søte små takker for klemmer :blink: . De likte dem. Litt deilig å ha 5 tisper å velge mellom ja. Får bare håpe jeg velger rett da.

Når de er våkne er det skikkelig liv i leiren ja. De leker, knuffer og småbiter. hehe

Skrevet

Haha,de er så stilige når de skal bite hverandre i slow motion,og så snubler de istedet eller tipper helt over!

Du må nesten legge ut mer bilder?Sånn action i valpekassa!

Skrevet
Gratulerer så mye.... Søte små sheltiebamser :banana:

Ja det er de :banana: . Så begynner de så smått å bli litt herlig rampete også.

Haha,de er så stilige når de skal bite hverandre i slow motion,og så snubler de istedet eller tipper helt over!

Du må nesten legge ut mer bilder?Sånn action i valpekassa!

OK, har disse foreløpig. Skal se om jeg ikke får tatt noen flere i løpet av helgen.

Bestemorogvalpene.jpg

Tispe345ulite.jpg

Min datter Maiken og tispe 3

Tispe3ogMaiken45u.jpg

Tispe545lite2.jpg

Tispe545u.jpg

Valpenespiser2.jpg

Skrevet
Så herlig! Sikkelig nusselige, gleder meg til de blir større og enda penere :ahappy:

Vet ikke om de er blitt så mye penere, men sender allikevel noen bilder til her :) .

tispe5front45u.jpg

ute45u1.jpg

ute45u2.jpg

Sheltiepuppy.jpg

Skrevet

Gratulerer så mye med valpene - de er jo så skjønne at de nesten er til å spise opp :ahappy: Valpemager er forresten noe av det deiligste jeg vet å både ta på og lukte på hihi.

Skrevet
Gratulerer så mye med valpene - de er jo så skjønne at de nesten er til å spise opp :ahappy: Valpemager er forresten noe av det deiligste jeg vet å både ta på og lukte på hihi.

Da skal jeg friste deg med enda flere bilder her. Nå 5 ukersbilder av dem :flowers:

Tispe15u.jpg

Tispe25u1.jpg

Tispe35u2.jpg

Tispe45u4.jpg

Tispe55u4.jpg

Skrevet
Helledussen så søte! :)

Takk for det Synnøve :) .

Her er noen ståbilder. Tispe 1 stritter skikkelig imot når slike bilder skal taes hihi.

Tispe1hel5u.jpg

Tispe 2

Tispe2hel5u.jpg

Tispe 3

Tispe3hel5u2.jpg

Tispe 4

Tispe4hel5u2.jpg

Tispe 5

Tispe5hel5u2.jpg

Et kosebilde av tispe 5

Gladideg.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...