Gå til innhold
Hundesonen.no

Å møte en "ikke" i hagen...


Micamor

Recommended Posts

Skrevet

Ja,i går kom årets første "ikke" gående gjennom hagen vår.. Det er et dyr ,og siden hunden min DEMONSTRATIVT IKKE ser det ,IKKE hører det ,og IKKE lukter det.. :rolleyes2: Så har vi døpt dyret til "ikke".

Er det noen som gjetter hva en "ikke" er?

:whistle: Jo,Piggsvin selvfølgelig! :banana: Det er tydelig at gutten har hatt snuta litt for nært en "ikke" en eller annen gang. Det er jo utrolig komisk når bikkja går ut i hagen,og plutselig bare skal studere tretopper.. Ikke snuse,og egentlig vil han inn igjen :) Han ser urkomisk ut når "ikkene" går her.

Jeg er glad i piggsvinene våre jeg,og er lykkelig hvert år de dukker opp igjen. :)

Skrevet

OI! Lola - det var et skikkelig modig pinnsvin! :rolleyes2:

Her har vi dessverre ingen "ikke-dyr", skulle ønske at flere av de dyrene vi ser hadde vært sånne, i stedet for "ja-dyr", "ta-dyr" eller "absolutt-tilstededværende-dyr". :whistle:

Skrevet
OI! Lola - det var et skikkelig modig pinnsvin! :rolleyes2:

Her har vi dessverre ingen "ikke-dyr", skulle ønske at flere av de dyrene vi ser hadde vært sånne, i stedet for "ja-dyr", "ta-dyr" eller "absolutt-tilstededværende-dyr". :banana:

:) Enig!

Vi har hatt reven og elgen i hagen og rundt om mye i det siste, men ikke et eneste ikke-dyr :) Fant et dødt ikkedyr litt bortenfor her, mistenker at reven har spist det som var å spise på det og kanskje spist opp alle de andre også. :whistle:

Skrevet

Vi hadde ett ikke-dyr i hagen her en dag. Noen timer senere begynte hunden å bjeffe vilt. Siden har jeg ikke sett ikke-dyret.. Døde av sjokk? :whistle::banana:

Skulle gjerne hatt flere ikke-dyr, de er kjempe søte :rolleyes2:

Skrevet

Marco er forelska i ikke-dyr han. Selv om han har fått seg et par trøkker så fortsetter han å snuse rundt på dem. Også prøve seg litt med labben sånn i tilfelle de vil leke liksom.. haha. Jeg liker ikke-dyr jeg :rolleyes2:

Skrevet

Åh de er så nusselige! Elsker piggsvin! Pleier å mate den når de kommer på døra. Og kan sitte å studere dem i hagen. EN kveld lå jeg på bakken og skulle ta bilder av en, og så kom naboen og fant meg liggende på magen ved trappa og hun trodde jeg var dritings. hehe.

Men Hera blir totalt vill ved synet av en! Paralysert og gal. Hvis hun kommer nært, prøver hun å bite den.. Selv om den stikker. Blir neste litt rabiat. Så jeg holder henne langt unna de søte små.

Skrevet
Jeg vil ha ikker i hagen min!

hedgehog.jpg

Lurt med pigger, trist at de tror de hjelper mot biler.

Ohlala så søt! Fikk nesten lyst til å kose med den der, men bare nesten! :rolleyes2:

Skrevet
Jeg liker ikke-dyr jeg :whistle:

Pass på så du ikke skriver "Jeg liker ikke dyr jeg". :rolleyes2:

Men ikke-dyr er kjempesøte, det må jeg si meg enig i! Luna har ennå ikke møtt noen, men en dag så er dte vel en her.

Skrevet

Orry skal ta ikke-dyr han.... For noen år siden filleristet han et piggsvin til tross for at piggene stakk ham i alle retninger :rolleyes2: Norma har aldri sett piggsvin, men hun hadde nok dødd på seg av skrekk hun *flir*

Skrevet
Ja,i går kom årets første "ikke" gående gjennom hagen vår.. Det er et dyr ,og siden hunden min DEMONSTRATIVT IKKE ser det ,IKKE hører det ,og IKKE lukter det.. :rolleyes2: Så har vi døpt dyret til "ikke".

Er det noen som gjetter hva en "ikke" er?

:banana: Jo,Piggsvin selvfølgelig! :) Det er tydelig at gutten har hatt snuta litt for nært en "ikke" en eller annen gang. Det er jo utrolig komisk når bikkja går ut i hagen,og plutselig bare skal studere tretopper.. Ikke snuse,og egentlig vil han inn igjen :) Han ser urkomisk ut når "ikkene" går her.

Jeg er glad i piggsvinene våre jeg,og er lykkelig hvert år de dukker opp igjen. :whistle:

Misunner deg ikke-dyrene veldig(herlig navn) de er kjempefine små tasser. :(

Skrevet

De er søte :-)

Vil du ha ikke-dyr i hagen din kan du lage egnede plasser for dem å lage bol. De er glad i kompostbinger og hauger med løv og kvister. Også kan du gi dem mat da. Kattemat m/ kyllingsmak, kokt potet, sardiner i olje, eggerøre, fisk, frukt, kokte grønnsaker eller middagsrester. Tørrfor for katter er også populært. Husk også litt drikkevann. Pinnsvin skal ALDRI ha melk - det fører til store mageproblemer, heller ikke brød.

Ikke-dyr har desverre mye ulumskheter og husdyra våre (som hunder og katter) kan bli smittet av salmonella fra disse ikke-dyrene.

De har forresten ca 6000 pigger, de er gode svømmere fordi piggene er hule, også røyter dem en og en pigg gjennom hele året også har vi hatt dem i Norge ca. 8000 år.

Skrevet
Vi hadde ett ikke-dyr i hagen her en dag. Noen timer senere begynte hunden å bjeffe vilt. Siden har jeg ikke sett ikke-dyret.. Døde av sjokk? :banana::whistle:

Skulle gjerne hatt flere ikke-dyr, de er kjempe søte :rolleyes2:

Ikke-dyret har ikke forsvunnet ! :)

Det er på plena nå. Maja begynnte å bjeffe på noe som lå i plena, og det var et ikke-dyr. Hun var nesten borti det, men turde heldigvis ikke å røre den.

Skrevet

Åååe. jeg og vil ha...! Vi har ikke ikke-dyr her. aldri sett i hagen hvertfall... :rolleyes2: Har noen lyst til å sende noen over? Hihi! :whistle:

Skrevet

Jeg har også Ikker i hagen :banana: De gjør mye bra, blant annet holder de hoggormen borte har jeg hørt :whistle:

Men som BDD skriver, de har også negative siden ved seg ..

Mallen min har vært i nærkontakt med Ikker flere ganger, hissigere for hver gang; Mallen altså. De stikker jo, det er kult, synes hun :rolleyes2: Godt hun begynner å bli voksen og litt mer dressert nå hehe :)

Skrevet

Æsj, her hjemme er det jo drittkjedelig! Ikke har vi hoggorm, annen orm, eller pinnsvin... Mest spennende vi har er vel mygg...! *joy* :rolleyes2:

Skrevet

Hmm.. tror ikke jeg får sett noen ikker i "hagen" min.. da den ligger i tredje etasje i form av en balkong! Dessuten er det lite ikker her i området :ahappy: men men.. hender jo at noen dukker opp nede hos mamma og pappa.. så vi får ta noen stake-outs der!

Skrevet

I går kveld når jeg hade gått tur med Luna, og kom hjem var det en nydelig ikke i hagen vår. Åh, så søt den var! :ahappy: Luna var veldig nysgjerrig og dyttet den med snuten, og hoppet ca en halv meter bak. Skal si hun ble forskrekka! :lol: Hun ble veldig skeptisk til ikke-dyret og holdt seg på avstand..

Skrevet

Aha, mysteriet oppklart. Det var seff et ikke-dyr som satt og gryntet langt inni buskaset i hagen imorges. Hr. Langbein føyk som en pil rundt hushjørnet, jeg etter, og da sto han med snuten begravet langt inni der og jeg kunne bare ikke skjønne hva det var. Han husker nok lille-ikke fra ifjor, han var nemlig kjappere enn den og tok den i munnen og løftet den opp før den rakk å sette ut piggene sine. Heldigvis slipper han på kommando, og ikke gnafser han til heller, så lille-ikke kom fra det uten andre mèn enn et ufrivillig løft og et bums ned igjen. Og heldigvis gryntet den videre etterpå.

Kanskje Hr. Langbein skulle sjekke om han var kjappere også iår? Men nei, det får han ikke lov til. Lille-ikke bor i hagen vår og det skal den få lov til :ahappy:

Skrevet

Skulle gjerne lagd alle mulige ikke hus her jeg,men bor alt for nær veien og ikkene er dårlige til å passe på seg selv :ahappy: Finnes det omplassering for ikker forresten? Var en ikke telefon i Oslo før men den er det ingen som tar lenger...

Skrevet
Skulle gjerne lagd alle mulige ikke hus her jeg,men bor alt for nær veien og ikkene er dårlige til å passe på seg selv :ahappy: Finnes det omplassering for ikker forresten? Var en ikke telefon i Oslo før men den er det ingen som tar lenger...

Jeg tror det kun er den danske som eksisterer nå. Var en i Norge men litt usikker på om den fortsatt eksisterer, men en venninne av meg fant en liten ikke-unge og da fikk hun haugevis av info om stell av disse små, men desverre døde den. Ikke så uvanlig at små ikke-babyer uten mamma dør.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...