Gå til innhold
Hundesonen.no

Kela hundebur


Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Noen som har Kela hundebur.

Erfaringer ?

Jeg har alltid hatt Alu Consult, men vurderer andre produsenter nå som jeg har ny bil og skal ha nytt bur.

  • 1 month later...
Skrevet

Jeg håper ikke det gjør noe at jeg skriver i denne tråden, da det gjelder det samme.

Lurer på om andre også har svært dårlig erfaring med hundebur.com om dagen? Jeg

kontaktet dem for ca 1 mnd siden angående tilbud, og fikk svar veldig kjapt med beskjed

om levering i uke 25 (som er nå). Så spurte jeg om frakt, og fikk svar nokså kjapt. Og så

bekrefter jeg bestillingen og spør om jeg fortsatt får levering på avtalt tid (siden det hadde

alt gått noen dager). Hører ingenting fra dem, og sender etter flere dager en purring. Ingen

svar, og dagene flyr. Så sender jeg enda en mail og spør om tilbud på enda ett bur, og får

svar nokså kjapt. Så bekrefter jeg bestillingen igjen, og spør igjen når levering blir. Ingen svar,

og nå har det nesten gått 1 mnd siden jeg kontaktet dem første gang, og ca 8 ++ dager siden

jeg kontaktet dem om bur nr 2. Har sendt noen sinte mail nå, for nå er jeg sint og frustrert, makan

til dårlig service. Har jo inntrykk av at alle er strålendes fornøyd med burene og ikke minst servicen,

så lurer på hva som skjer nå. Jeg vil jo så gjerne ha dette buret. Må legge til at jeg også prøvde å

ringe til dem på to forskjellige dager (i en helg, for det står at man må kontakte dem på kveldstid og helger).

*Frustrert*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...