Gå til innhold
Hundesonen.no

Farm Town


SoppenCamilla

Recommended Posts

  • Svar 101
  • Created
  • Siste svar
du Camilla... HÆ??Farmtown? Dette har gått meg hus forbi (haha). Enlighten me please?

JEg kan sende deg invite. :D

Det er et spill på Trynebokji hvor man skal lage en gård, pløye, så, vente, høste (man tjener mer om man leier inn folk til å høste for seg), tjene penger og kjøpe masse gøy. :D

Jeg spiller også Farm Town, har masse penger osv.. ;)

Men hvor kan jeg søke opp brukere på farmtown da.. Finner ikke noe sånt jeg. Legger deg til som venn på facebok istede :)

Jeg tror man må være venner først, ja. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

:D voksene folk driver da ikke med slikt (eller Mafia Wars og Vampyre Wars) :D:)

Hehehe, godt det ikke bare er meg som har blitt avhengig av alle tre :D (Og jeg som ikke engang logget på facebook før for noen uker siden, skulle aldri gjort det heller så avhengig som jeg blir! ;))

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Hva lønner det seg å så i begynnelsen av spillet? Jeg er kun level 5 liksom... *flire Akkurat hatt min først jobb og tjent maaaaasse penger! (eller, alt er relativt.. men mye for det om).

EDIT: hva er det igrunnen med dette at tastaturet ikke gir de symbolene en ber om? Altså, spørsmålstegnet.... hvordan får jeg det til i FT? Det meste er liksom på "feil" plass...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hva lønner det seg å så i begynnelsen av spillet? Jeg er kun level 5 liksom... *flire Akkurat hatt min først jobb og tjent maaaaasse penger! (eller, alt er relativt.. men mye for det om).

EDIT: hva er det igrunnen med dette at tastaturet ikke gir de symbolene en ber om? Altså, spørsmålstegnet.... hvordan får jeg det til i FT? Det meste er liksom på "feil" plass...

For å få poeng kan du besøke naboene dine hver dag og "hjelpe" de på gården. Pløy og så ting, så får du også poeng. For å få penger få folk til å jobbe for deg, når ting er ferdig til å bli samlet inn, da får du 25% mer for alle avlingene. Og selvfølgelig jobb til folk, da får du penger. :whistle:

Jeg har også slikt tastatur, og jeg hater og ikke kunne skrive sånn som jeg vil, med spøsmålstegn og smileyer.. :rolleyes2:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vil ha flere naboer :ahappy:

Må man fjesbok-venne folk for å bli nabo?

Har knapt begynt men vet allerede at jeg aldri kan kunne tilgi psycho for at hun tipsa meg om det her... *glane på drueavlingen i påvente av at de skal bli modne*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har også slikt tastatur, og jeg hater og ikke kunne skrive sånn som jeg vil, med spøsmålstegn og smileyer.. :wub:

Men det må da være en mulighet for å få til spørsmålstegn osv osv? Nå har jeg trykket på det meste, men har enda ikke funnet det *gremme seg*

Jeg vil ha flere naboer :ahappy:

Må man fjesbok-venne folk for å bli nabo?

Ja, tror man må det? Er igrunnen usikker- men alle mine naboer er liksom FB venner

EdIT: Så irriterer det meg hvor "vanskelig" det er å legge til naboer. Hvis man får en request og godtar denne, hvorfor kunne ikke vedkommende bli lagt til listen automatisk? Men neeeida, man må inn under "naboer" og sende egen request... *irritere seg*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei, altså dette er egentlig ikke noe problem bare et visst familiemedlem holder ham inne om morgenen. Ellers har han program han, masse trim - får han mer så hadde han kunnet risikere belastningsskader så jeg har kuttet litt ned på det, bilturer, lek osv, her er det full rulle nesten til leggetid og utenom en tid på dagen jeg ofte trener. Han har luke og kan gå ut i hundegården som han vil når døra ut er låst (han åpner dører selv), men det er mest for å ligge der og glane eller tisse. Om han ikke har 50-100 meter å løpe på så er det nesten ingen vits med gjerde for den typen hund, en hundegård er bare en startgrop for ham. Men på det nye stedet vi flytter vil han få det sånn, med 1.5 meter høyt gjerde. Og det har vi bestemt uavhengig av dere akuratt pga denne uvanen hans med å stikke av (flytte skulle vi uansett). Før har det gått hunder fritt her i alle år, de har åpnet dørne på huset selv og gått inn og ut som de ville, og det har aldri vært noe problem, men nå har det blitt det.
    • Ikke ta ting personlig. Opplysning om gjeldende lovverk er ikke et angrep på deg. Det er mange gæmliser her som har hatt hund før det var lover mot å la hundene løpe løse. Jeg (vi) kan relatere og forstår deg. Tror ikke du er et dårlig menneske. De lovene er forholdsvis nye, de er i konflikt med tradisjonelt hundehold på bygda og de står ikke på forsiden av avisene hver dag, en må søke etter dem eller få informasjon fra andre. Det er langt mellom lovverket og gjengs oppfatning av hva som er ok blant folk flest, utenfor typiske hundemiljøer. Folk flest bare har hund og gjør som alle andre rundt som også bare har hund. Slipper dem løse overalt fordi de synes de trenger å få løpe fra seg, helt uvitende om at det ikke er lov. ..men det er altså forbudt ved lov og kan medføre bøter ved overtredelse, selv om hunden ikke lager problemer for noen. Får dere til å sette opp en god løpestreng med retractable line som reduserer faren for at hunden vikler seg inn? Om det er folk hjemme som kan høre om hunden bjeffer, i tilfelle noe skjer, så kunne en sånn kanskje vært en løsning på morgenen, om ingen har tid til å lufte hunden godt nok. (Tror jeg. Den er ikke under FULL kontroll for den KAN vikle seg ut av selen eller noe kan løsne, men.. 🤷🏼‍♀️ Bedre enn å bare slippe den løs da) Så lenge opplegget holder hunden er den under kontroll.   
    • Nå har han hundegård da, men det er litt for lite for ham, så han får gå løs når vi har oversikt. Dit vi flytter om et år er det 4 mål tomt som vi planlegger å gjerde inn, det blir noe annet. Men dette synes jeg begynner blir tåpelig. Skal jeg fortelle hele livshistorien min mens vi holder på eller skrive en roman om livet og hunden min? Høres ut som mange her ville kjøpt den boken.
    • "Det gjelder ikke min hund" er dessverre en alt for vanlig unnskyldning. Helt til den dagen det gjør det. Gjerde inn tomta, problemet løst. Selv kunne jeg aldri tenkt meg å bo uten trygg inngjerding for hund rundt boligen.
    • Dette vet jeg og hadde det vært tilfelle så hadde det vært noe helt annet, men for å repetere: det som er greia her er at et familiemedlem som ikke altid er helt enkelt å forholde seg til slipper ut bikkja om morgenen - uten tilsyn - mens jeg og et annet familiemedlem har sagt ifra om akuratt dette her flere ganger, men det går inn ene øret og ut det andre.  Og bikkja jager ikke vilt, han går og snuser i veikanten fordi andre hunder har gått der, dette begynte han med seint i vinter, det var ikke noe problem før da.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...