Gå til innhold
Hundesonen.no

Hei Hei...alle sammen.


luci

Recommended Posts

Skrevet

Jeg heter Tove og bor midt i Norge, ha drevet aktivt med hund i ca 20 år. Jeg levde i en hundebobble der alt dreide seg om hundene. Måtte omplassere mine hunder etter en alvorlig sykdom som ikke ga meg så høye odds. Men vettu va nå er jeg på vei tilbake til hundebobblen min for der er livet mitt :icon_redface:

Jeg elsker alle hunderaser men må nok bare si at schæfer og pomeranian har den spesielle plassen. Er så heldig og fått opplevd å oppdrette 94 schæferhvalper på alle mine år og det har vært en stor opplevelse (ydmyk).

Ble eier av min første pomme i 96 og ble jo litt flere etter som årene gikk. Gikk da gradvis over til pommer.

Ha opplevd hundemiljøet på godt og vondt (mest godt da) og målet mitt nå er å starte opp med en liten pomme baby som jeg kan pøse litt innestengt kjærlighet på (stakkarn :blink: og med tiden håper jeg babyn blir like glad i utstilling og lydighet som matmor.

Har sett etter valp i 2 mnd men det er vanskelig, den diskusjon kan jeg ta senere :blink: Håper jeg kan være et positivt tilskudd i et forum som for meg virker veldig engasjerende og seriøst.

Er det noe dere lurer på er det bare å fyre løs :yawn:

Skrevet

Så flott at det har snudd seg og at hundeboblen er på vei tilbake :icon_redface:

Velkommen til oss!

Skrevet
Hei og velkommen!

Hvor midt i landet er du fra da?

Kommer fra Mosjøen, byen midt i Norge :blink:

Tusen takk for hjertelig velkomst :icon_redface:.

Virker som dere er en flott gjeng, gleder meg virkelig til å bli bedre kjent med dere.

Skrevet

Velkommen! Så flott at du har kommet deg inn i "hundebobla" igjen :icon_redface: Du får oppdatere oss når du har funnet valpen din, da. Slik jakt kan være frustrerende, men mest av allt spennende. Lykke til!

Skrevet

Hei og velkommen=)

Er helt enig med deg ang. pommene. De er flotte=) Ønsker meg en selv en dag.

Skrevet

godt og lese at du er tilbake til det som virkelig betyr noe for deg! velkommen så mye også :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...