Gå til innhold
Hundesonen.no

Tur med Soppen & dyra


tuppetroll

Recommended Posts

Skrevet

Tur med Camilla, Baghera og Boris i dag. Godt selskap og fin tursti - må gjentas :P

Her kommer bildene;

acepinne-1.jpg

Pinne + strand = lykkelig terv

acetur.jpg

Pen Ace! Spam følger..

acetur2.jpg

acetur3.jpg

acetur4.jpg

baghera.jpg

Pen Baghera! Spam følger..

baghera2.jpg

baghera3.jpg

baghera4.jpg

baghera5.jpg

boris.jpg

Søt, pesende Boris. Flere bilder følger..

boris2.jpg

boris3.jpg

Drikker saltvann, han..

boris4.jpg

boris5.jpg

tur1.jpg

Litt leketilløp ble det, men ikke mye ;)

tur2-1.jpg

tur3-1.jpg

tur4-1.jpg

vakkerace-2.jpg

Pene Acen min :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
    • Er det sånn at hunder kun kan gå overens med andre hunder? Og ingen andre dyr? Det samme med katt. Kun med andre katter? Hvis det er så vanskelig å få katt og hund sammen? Er det generelt lettere å få voksne hunder til å gå bra sammen med valper enn andre dyr? Synes det er kjekt å lære.
    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...