Gå til innhold
Hundesonen.no

Odin vil gjerne ha turvenner på Disen/Sinsen/Årvoll


simira

Recommended Posts

Skrevet

Heisann

Det hadde vært hyggelig å ha noen å gå tur sammen iblant. Vi går mye på grøntområdet nedover mot Muselunden/Torshov, og oppover til Årvoll. Bor på Disen (like ved Tonsen tennisbaner). Odin trenger litt mer omgang med andre hunder. Vi har slitt litt med fryktaggresjon men er mye bedre nå, og de fleste hunder er godtatt etter 10 minutter sammen.

Odin er en 3 år gammel dansk/svensk gårdshund.

  • 1 month later...
Skrevet
Heisann

Det hadde vært hyggelig å ha noen å gå tur sammen iblant. Vi går mye på grøntområdet nedover mot Muselunden/Torshov, og oppover til Årvoll. Bor på Disen (like ved Tonsen tennisbaner). Odin trenger litt mer omgang med andre hunder. Vi har slitt litt med fryktaggresjon men er mye bedre nå, og de fleste hunder er godtatt etter 10 minutter sammen.

Odin er en 3 år gammel dansk/svensk gårdshund.

Hallooooooooo!!

Jeg har akkurat flyttet til Kjelsås og trenger turvenner, så vi har veldig lyst til å treffe dere.

Har en snart 2år gammel engelsk staffe tispe som går overrens med omtrent alle,altså både hannhunder og tisper. :D

Skrevet

Nå for tiden jobber jeg 9-13 mandag - torsdag, men utenom det kan vi møtes. Har også inngjerdet hage, der hundene kan hilse løse. Send meg en pm, så kan vi avtale en dag?

  • 7 months later...
Skrevet

Odin er en 3 år gammel dansk/svensk gårdshund.

Møttes ikke vi i Torshovdalen på nyttårsaften-kvelden? :) Gjerne med på tur, vi - bor på Sinsen. :lol:

Skrevet

Møttes ikke vi i Torshovdalen på nyttårsaften-kvelden? :) Gjerne med på tur, vi - bor på Sinsen. :)

Tror ikke det, hvis dere ikke gikk veldig langt opp, helt opp til Tonsen. :lol: Men det er et par gårdshunder i området, så det kan ha vært noen av de. Nå bor vi for tiden i England, men er tilbake i august, med nok et behov for turvenner. :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...