Gå til innhold
Hundesonen.no

Odin vil gjerne ha turvenner på Disen/Sinsen/Årvoll


simira

Recommended Posts

Skrevet

Heisann

Det hadde vært hyggelig å ha noen å gå tur sammen iblant. Vi går mye på grøntområdet nedover mot Muselunden/Torshov, og oppover til Årvoll. Bor på Disen (like ved Tonsen tennisbaner). Odin trenger litt mer omgang med andre hunder. Vi har slitt litt med fryktaggresjon men er mye bedre nå, og de fleste hunder er godtatt etter 10 minutter sammen.

Odin er en 3 år gammel dansk/svensk gårdshund.

  • 1 month later...
Skrevet
Heisann

Det hadde vært hyggelig å ha noen å gå tur sammen iblant. Vi går mye på grøntområdet nedover mot Muselunden/Torshov, og oppover til Årvoll. Bor på Disen (like ved Tonsen tennisbaner). Odin trenger litt mer omgang med andre hunder. Vi har slitt litt med fryktaggresjon men er mye bedre nå, og de fleste hunder er godtatt etter 10 minutter sammen.

Odin er en 3 år gammel dansk/svensk gårdshund.

Hallooooooooo!!

Jeg har akkurat flyttet til Kjelsås og trenger turvenner, så vi har veldig lyst til å treffe dere.

Har en snart 2år gammel engelsk staffe tispe som går overrens med omtrent alle,altså både hannhunder og tisper. :D

Skrevet

Nå for tiden jobber jeg 9-13 mandag - torsdag, men utenom det kan vi møtes. Har også inngjerdet hage, der hundene kan hilse løse. Send meg en pm, så kan vi avtale en dag?

  • 7 months later...
Skrevet

Odin er en 3 år gammel dansk/svensk gårdshund.

Møttes ikke vi i Torshovdalen på nyttårsaften-kvelden? :) Gjerne med på tur, vi - bor på Sinsen. :lol:

Skrevet

Møttes ikke vi i Torshovdalen på nyttårsaften-kvelden? :) Gjerne med på tur, vi - bor på Sinsen. :)

Tror ikke det, hvis dere ikke gikk veldig langt opp, helt opp til Tonsen. :lol: Men det er et par gårdshunder i området, så det kan ha vært noen av de. Nå bor vi for tiden i England, men er tilbake i august, med nok et behov for turvenner. :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Igjen, sjekk raseklubben i hjemlandet. Kooiker er som du sier, en spaniel, fra Nederland opprinnelig. Ingen hunder må brukes til jakt, men hunder som er avlet for å jobbe krever mer enn selskapshunder, og bør brukes aktivt til hundesport eller arbeid for å trives. Kromfohrlander er en tysk selskapshund som har blant annet terrier i linjene. De skal visstnok ikke ha så mye jaktinstinkt, det er jeg skeptisk til. Det er veldig få av dem i Norge. Er du bare nysgjerrig på raser, eller ser du etter en rase som kan passe deg? Det kan være enklere å starte en tråd med hva du ser etter og hva slags livsstil du har og hundetype som passer, enn å spørre om hver enkelt hunderase. Hvis du bare er interessert i informasjon om hunderaser så anbefaler jeg et bra hundeleksikon og å bruke hjemmesidene til raseklubbene i hjemlandet til rasen.   
    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
    • Kromfohrlander er vell mere terrier. Er dem enkle hunder? Kooiker er vell en spaniel. Må dem da brukes til jakt?
    • Er det noen som har kjennskap til dem? Virker de som all right hunder med bra gemytt? Noen issus på dem? . Er de to rasene ganske like? Er dem litt som poteten som kan brukes til alt?
    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...