Gå til innhold
Hundesonen.no

Bitt av maur...


Recommended Posts

Skrevet

Ailo på 8 uker har blitt bitt av maur ute i hagen...Nå ligger han og sutter og sutter på den ene labben og piper endel...Har holdt på ca 30 minutter nå...Hentet han jo i går, så er jo litt hønemor da.... ;)

Men er det egentlig noe jeg kan/bør gjøre? eller skal jeg bare la han fortsette og vente på at han skal gi seg selv? Fungerer litt med avledning, men ikke lenge av gangen...;)

Hilsen nybakt "mor"

Skrevet

Tror nok det går over av seg selv. Hvis det er maur som har bitt. Ofte stikker det og klør når mauren har bitt, så det irriterer nok sikkert litt. Spesiellt hvis det er under potene. Prøv å avkjøle litt med et kaldt klede.

Men man må jo være helt sikker på at det er maur, og ikke veps ol. og ikke hovner opp.

Skrevet

Det er ikke hovent, og jeg så det var masse maur ved der han sto...Æsj, de stygge kreka...;)

Skal prøve å kjøle det ned litt...han har heldigvis roet seg endel nå...;)

Tusen takk for svar! ;)

Skrevet

Ja det er nok ganske ekkelt å bli bitt. Har sett det når hunden min har stått midt i en maursti, og så plutselig får hun rykkninger i føttene og man ser tydelig at hun blir bitt, og så løper og spretter hun avgårde ;) Tror nok valpen din lærer fort at maur burde man holde seg unna. ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...