Gå til innhold
Hundesonen.no

Bitt av maur...


Recommended Posts

Skrevet

Ailo på 8 uker har blitt bitt av maur ute i hagen...Nå ligger han og sutter og sutter på den ene labben og piper endel...Har holdt på ca 30 minutter nå...Hentet han jo i går, så er jo litt hønemor da.... ;)

Men er det egentlig noe jeg kan/bør gjøre? eller skal jeg bare la han fortsette og vente på at han skal gi seg selv? Fungerer litt med avledning, men ikke lenge av gangen...;)

Hilsen nybakt "mor"

Skrevet

Tror nok det går over av seg selv. Hvis det er maur som har bitt. Ofte stikker det og klør når mauren har bitt, så det irriterer nok sikkert litt. Spesiellt hvis det er under potene. Prøv å avkjøle litt med et kaldt klede.

Men man må jo være helt sikker på at det er maur, og ikke veps ol. og ikke hovner opp.

Skrevet

Det er ikke hovent, og jeg så det var masse maur ved der han sto...Æsj, de stygge kreka...;)

Skal prøve å kjøle det ned litt...han har heldigvis roet seg endel nå...;)

Tusen takk for svar! ;)

Skrevet

Ja det er nok ganske ekkelt å bli bitt. Har sett det når hunden min har stått midt i en maursti, og så plutselig får hun rykkninger i føttene og man ser tydelig at hun blir bitt, og så løper og spretter hun avgårde ;) Tror nok valpen din lærer fort at maur burde man holde seg unna. ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...