Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvorden ser hunden deg?


Djervekvinnen

Recommended Posts

Jeg tror Chessea merker forskjell på størrelse/utseende, stemme og lukt. Hun kjenner veldig godt igjen folk. Det er sikkert mange sanser hos en hund som kan hjelpe den å identifisere oss mennesker, men primært tror jeg det går på lukt og stemme :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Litt artig spørsmål fordi her en dag sto broren min og en kompis nede i gangen og Ero sprang i full fart ned. Han sprang rett forbi brodern og til kompisen hans, stoppet, hoppet to skritt tilbake og så rart på han før han oppdaget at det ikke var rett person han hadde sprunge til.

Tror Ero kjenner oss mest igjen på stemmen eller lukt. Han kan, som fortellinga over sier, springe rett forbi en av oss og til en annen person før han oppdager at han har sprunget feil. Men han er også hvem vi er, for når han ser oss på litt lang avstand(og det er litt lenge siden han har hilst) så springer han alt han orker til oss.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lokeliten kjente faktisk ikke igjenn meg i mørket her om dagen...Jeg var ikke klar over at vennina mi som passet han hadde satt han ut i båndet og ble skjelven når jeg plutselig hørte en lav skikkelig seriøs sinna knurring bak meg i mørket når jeg skulle låse meg inn...(han synes seriøst ikke i mørket...)Vi ble nok like lettet begge to når vi oppklarte misforståelsen :lol:

Skulle tro han tok meg på lukta eller lyden av gangen egentlig... :?

Men han kjente meg ikke igjenn før jeg ga fra meg lyd...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Når Bobby og Pontiac var yngre hoppet de opp å bjeffa når jeg og de i familien kom kjørende. Altså før de kunne se at vi kom.. De hørte oss eller noe på veien. De reagerte ikke når de hørte andre biler komme, men di visste når våre biler kom. Tror hunder har en 6. sans jeg altså..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er faktisk ikke sikker. For noen ganger når Pito er ute me mamma når jeg kommer hjem fra skolen så plystrer og roper jeg på henne. Da står hun først og ser på meg. Og når jeg er komt på en viss avstand er det akkurat som om det går et lys opp for henne for da løøøper hun bort til meg og logrer og bjeffer som besatt.Kjempeglad for å se meg. Så enten så tror hun at det er meg men er liksom ikke "helt sikker" eller så er hun veldig nærsynt :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Stemmen..

Jeg gjemte meg for Diego engang, også stod han 1 meter(!!) fra meg og stirra på meg, skikket rundt, også gikk han videre.

Da sa jeg navnet hans, også snudde han og kom løpende mot meg.

En annen gang jeg gjemte meg så stod han også 1 meter (!!) fra meg, så begynte han å knurre og bjeffe på meg, samtidig så han dro ørene bakover.

Så begynte jeg så kart å le, også sa jeg navnet hans og da var alt ok.

Han kom løpende for å få kos.

Er han blind eller?? :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tror en kombinasjon av alle sansene gjør susen. Ser når jeg er i byen med masse folk og typen står midt imellom allesammen med Hera, og så kommer jeg gående og når Hera snur seg mot meg og så plutselig får hun øye på meg (kanskje når jeg er 20 meter unna) og blir helt stiv og så logrer hun ivrig. Men hadde vært litt morsomt å prøvd med en person som var helt lik meg og stått ved siden av meg, om hun da hadde oppført seg vanlig, eller om hun hadde skjønt at det var en annen person. Hehe. Kjenner nok igjen på lukt da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Solo og Fibi kjenner også igjen bilen min. Når de ser meg komme kjørende så logrer de med hele seg! Møter jeg dem ute gående så kjenner de meg igjen uten at jeg sier no..så jeg tror de både ser og lukter..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...