Gå til innhold
Hundesonen.no

Krøllehester og søtehunder!


SoppenCamilla

Recommended Posts

Skrevet

Tusen takk for at jeg fikk besøke dere, Ida og Ingvild, det var kjempekoselig! :P

Fibi er på oppdagelsesferd!

IMG_1310.jpg

Scilos skuer landskapet

IMG_1319.jpg

IMG_1335-1.jpg

IMG_1345-1.jpg

IMG_1350-1.jpg

*lage snøengel*

IMG_1351.jpg

IMG_1352-1.jpg

IMG_1359.jpg

SE for en hale! :D

IMG_1367.jpg

IMG_1385.jpg

Soler seg i påskesola

IMG_1388.jpg

"Hvis jeg er fin sånn som nå, kan du leke med meg da?"

IMG_1389.jpg

IMG_1393.jpg

IMG_1400.jpg

LEKE!

IMG_1429.jpg

IMG_1430.jpg

IMG_1431.jpg

Her kommer horsedoodlesene! Jeg husker ikke hva de heter, eller jo, men jeg vet ikke forskjell på de! :D Så dere får nøye dere med bilder enn så lenge.

Ingvild og krøllisene

IMG_1444-2.jpg

Søøøte

IMG_1447.jpg

Ida koser seg også!

IMG_1450.jpg

De kan lage grimaser også! Skikkelig allroundhester!

IMG_1454.jpg

Jah, jeg ble littegranne facsinert av at et par av de hadde ett blått øye

IMG_1460.jpg

IMG_1465-1.jpg

IMG_1466.jpg

Grimaseeeee

IMG_1471.jpg

*dele opp*

Skrevet
søte søte hundene :D

Og jeg vil ha slik en krøllehest!!

Det vil jeg og! Jeg forelska meg heeelt i en minikrøllings. Den var kjempesøt, og den dilta etter over alt, og gnagde på knappene på buksa mi, og sånn dings som stakk opp av støvlene mine. Jeg fikk ikke tatt bilder av den da, for de var plassert sånn teit til, at man måtte over masse smelta snø og nesten smelta snø og hard snø, skikkelig terreng. Turte ikke ta med kameraet dit, jeg snubla jo hele tida.

Skrevet

Weee, bildetråd fra påskebesøket. :D Det var veldig koselig å ha besøk av deg også. :D Det kommer nok flere bilder når vi kommer oss hjem.

Skrevet
Jeg vil også på sånn besøk *misunnelig*

Flotte bilder av kule hunder og fiiine krølledyr :D

Bare kom! :P

Tusen takk for besøket, Camilla :D

Skrevet
:D

Kan du ta noen bilder av babyminikrølle for meg? :P

Det har jeg allerede gjort! :P

Skal legge ut på mandag :D

Skrevet
Ja, de er kjempekule! Jeg kosa meg litt i Photoshop i stad med ett:

Redigert.jpg

Wow, lekkert! :ahappy:

Men du tok ingen bilder av det andre øyet hans, vel?

Skrevet
Jeg ante ikke at det fantes hester med krøller! Så fine de var!

De er allergivennlige.. :ahappy: Men renrasede da *fnis*

Er det Lene Jensen sine hester ?

Nydelige bilder av både hundene og hestene!

Skrevet
Wow, lekkert! :)

Men du tok ingen bilder av det andre øyet hans, vel?

Næh, det var jo bare brunt. :D

De er allergivennlige.. :D Men renrasede da *fnis*

Er det Lene Jensen sine hester ?

Nydelige bilder av både hundene og hestene!

Jeg mener det er hennes hester, ja. :ahappy:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...