Gå til innhold
Hundesonen.no

Ellie og Kahlo i stallen


Raksha

Recommended Posts

Skrevet

Vi har fått være med Ellie og eier på hestebesøk i dag, og sånt blir det jo bilder av.

Først et par av "hovedpersonen" selv:

Bestas

3380403864_5f141be332.jpg

3380403142_6c0a608533.jpg

Kahlo har fått øye på en hest:

3379748887_a2fa0419dd.jpg

Livsglede på Riesenvis:

3380566604_1bf3604360.jpg

Vakker liten dame:

3379758289_0436c759be.jpg

Tøffest på avstand i starten:

3379756193_8540113f60.jpg

Men tødde rimelig fort opp:

3379755621_42754d0dcc.jpg

"Kahlo! Vettuhva?!"

3380571392_5908414a3f.jpg

"Jo atte, nå skal du høre:

3379752825_58c07083fd.jpg

*hvisketiske*hestebæsj*hvisketiske*spise*hvisketis

ke*

3380570392_2825f4a117.jpg

"Ææææææææææææsj!"

3379753899_9eaae0fb3c.jpg

Ellie skuer ut over riket sitt:

3380574294_c4571ce244.jpg

Skrevet

Å, så herlige hunder! Ellie må være den peneste welshen jeg har sett, og når jeg ser Kahlo får jeg lyst på riesen.. :):icon_redface:

Skrevet
Takk. :)

Hihi Huldra: En Riesen er vel ikke det verste man kan fristes til vel? :icon_redface:

Det vet vel du best?? :):)

Men nei, jeg tror ikke det er så ille. Har lyst på riesen en gang, men kanskje ikke akkurat nå. :D

Skrevet

Flotte bilder!

Ellie er jo bare nydelig, det er noe spesielt med spanielvalper altså :icon_redface:

Kahlo blir finere og finere hun :)

Skrevet
Det vet vel du best?? :icon_redface::)

Men nei, jeg tror ikke det er så ille. Har lyst på riesen en gang, men kanskje ikke akkurat nå. :)

Hihi, for min del så var det ikke dumt i det heletatt å bli frista til et stort sort bartedyr.

Takk for skryt av bildene - Ellie er utrolig nydelig, og akkurat som valper skal være, trygg, nysgjerrig, og rett og slett bare dødssøt!

Er flere bilder i bloggen min forøvrig.

Skrevet
Vakker liten dame:

3379758289_0436c759be.jpg

Dette bildet har jeg lyst til å ha på veggen :)

Å, så herlige hunder! Ellie må være den peneste welshen jeg har sett, og når jeg ser Kahlo får jeg lyst på riesen.. :) :)

Åh, tusen takk for den komentaren! *glad* :D

Hihi, for min del så var det ikke dumt i det heletatt å bli frista til et stort sort bartedyr.

Takk for skryt av bildene - Ellie er utrolig nydelig, og akkurat som valper skal være, trygg, nysgjerrig, og rett og slett bare dødssøt!

Er flere bilder i bloggen min forøvrig.

Takk igjen for skryt av Ellie og de fine bildene Raksha :icon_redface:

Skrevet
Dette bildet har jeg lyst til å ha på veggen :)

Takk igjen for skryt av Ellie og de fine bildene Raksha :icon_redface:

Send meg en pm med mailadressa di, så kan jeg maile deg bildet i stort format, så kan du få det skrevet ut. :=)

Skrevet

Åhhh, så flott Kahlo har blitt! Hilste på en søster for noen dager siden ( og maaaange andre fra oppdretteren ) De er så herlige disse flotte bartedyrene!

Ellie ja... baaare sukker og stønner her jeg! Hun er bare skikkelig vakker! ( helt til å spise opp :icon_confused: )

Skrevet
Åhhh, så flott Kahlo har blitt! Hilste på en søster for noen dager siden ( og maaaange andre fra oppdretteren ) De er så herlige disse flotte bartedyrene!

Ellie ja... baaare sukker og stønner her jeg! Hun er bare skikkelig vakker! ( helt til å spise opp :icon_confused: )

Takk! :P Åh skulle gjerne hilst på søstra, kan du ikke smugfotografere henne nestegang? (om det var Nelly du hilste på da). Hun svenske er jo rålekker!

Skrevet

Åååå Bestas...nå er det lenge siden jeg har kosemost på han, vi må møtes en dag, Marie!!

Kjempe flotte bilder, begge jentene er så skjønne :icon_confused:

Skrevet

Kan jeg spørre hvilke innstillinger du hadde da du tok disse? Fargene ble så utrolig fine, jeg har alltid problemer med å få så fine farger.. :icon_confused:

Skrevet

For noen fine bilder! For det første smelter jeg når jeg ser Bestas. For det andre er jeg usikker på hvor lurt det er at jeg møter Elli, da jeg har en stygg mistanke om at jeg får valpeabstinenser, for det tredje var Kahlo kjempelekker. Nydelige bilder. Ellie er virkelig en vakker jente! Gleder meg til å se henne:)

Skrevet
Kan jeg spørre hvilke innstillinger du hadde da du tok disse? Fargene ble så utrolig fine, jeg har alltid problemer med å få så fine farger.. :lol:

Eh, det går litt på feelingen, men siden jeg hadde sterkt solskinn og snø, så hadde jeg lukkertid på over 1000 og blender på 4,5 ca. Tar manuelt og stiller inn etter vinkel og lys.

Takk for skryt av bildene. :whistle:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...