Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva får du opp om du Googler deg selv?


Yodel

Recommended Posts

Skrevet

Hva får du egentlig opp om du Googler deg selv?

Jeg får opp masse linker til vår hjemmeside, masse resultater fra min tid som aktiv konkurranserytter i Sprang, endel linker til gjestebøker jeg har skrivd i, noen løpsresultater (jogging), link til siden min på facebook, og følgende avisartikler:

Hunden som ikke ken bjeffe (En artikkel om Basenji der vi er oppdrettere til hundene til intervjuobjektene)

Ledet showet på og utenfor banen (Fra min tid som sprangrytter, da jeg var deltager, dommer og arrangør på samme stevne....)

Juleshow på 4 ben (Fra et juleshow jeg arrangerte for stallen)

Hjemmebesøk av vetrinær (Her brukes et foto av meg og min gamle hest som ill. foto)

Og MASSE mer... Hjelp! Hadde ikke trodd det var SÅÅ mye! Mange sider, jo!

Skrevet

Fint lite faktisk. Får opp hjemmesiden min (kun den med glass, ikke den med hund), hjemmesiden til schnauzerklubben, galleriet fra bryllupet, arbeidsgiver og endel innlegg i gjestebøker..

Får mest treff på islandske fotballspillere :)

Skrevet

Jeg får opp masse rart, bl.a;

Skolen for naturelskere

"Den australske gjeterhunden Tia (2) får mye oppmerksomhet av både lærere, elever og besøkende denne vinterdagen. Matmor og skoleelev Birte Sandstå (17) har ikke noe imot at folk svermer rundt hennes firbente venn." :rolleyes:

"Hundehviskeren vekk fra norske TV-skjermer"

Artikkel fra NKK Bø 06, med et særdeles flott bilde av meg og Sico

Skrevet

Hjemmesiden min, meg som eier av bilder lagt ut på andre sider, facebook, konkurranseresultater, gjestebokinnlegg, blogger og underskrifter under opprop.no osv. :)

Guest Jonna
Skrevet

Første jeg får opp er resultat siden til Siri. Noe sier meg at jeg har tatt noen bilder for henne :)

Så fortsetter det med Nannestad Hk og Stovner HK.

Også mer Briardresultater *ler*

Etter dette dukker hjemmesiden min opp.

Så mer resultater og rangering på NBF sine sider, denne gangen mine resultater og ikke Siri sine.

En gjestebok, også resultater på sarpsborg hk.

Sånn fortsetter det på 4 sider. Videre dukker liksom navnene mine opp, men det er ikke meg. Bare tilfeldige sider hvor fornavn og etternavn står nevnt uten at det er meg.

Skrevet

Får opp litt resultater som ligger ute på klubbsiden, presentasjon av Decoy på trøndertollernes hjemmeside, og en artikkel hvor ungdomsbedrifta jeg var en del av på vgs er nevnt (med bilde og greier, vi fikk fine plasseringer på en messe). Får og opp navnet mitt på noe kursgreier som ligger ute på studieaktivitet.no. Litt mer "ungdomsbedrifta Tvurru". Noe greier på oppdretterene til Decoy sin hjemmeside, og heelt nederst på siste resultatside så ligger link til hjemmesiden vår. :)

Skrevet

Hjemmesiden min kommer opp først. Så kommer skattelister, jobben min sin hjemmeside, resultater fra Lp-Norge og vom og hundemat sin side :) Men ingen "skumle" ting eller bilder av meg :)

Skrevet

Tottaly Åff Tåppikk: YODEL: Øvre Fossum Gård, er det den som ligger rett ved Stovnersenteret? Der hvor de hadde den mannevonde geitebukken Fritjof? Og tidligere "sjef" Jan (tror jeg han het) hadde en lekker Hannoveraner som het Wöhlman eller noe sånn? Også hadde de Karius og Festus for mange år siden, to skjønne Ponnier. Og Cinderella, en Isabella tror jeg ...? Og en pitteliten hvit ponny som het Judy. Også Bianca, som var stor og trygg og ble brukt til handikappridning. Og gode "Rulle" (husker ikke navnet hans, men ble kalt for Rulle. Og enda lengre tilbake i tid var det en araber der som het Alkan, en liten sak som var redd for korpsmusikken. Og vakre Derry samt en tidligere mishandlet løpshest. Men det er lenge siden da.

Skrevet

Jeg får opp på topp fem:

1. Gjesteboken til russesiden.no

2. så gjestesiden til russesiden.no

3. Så en underskriftskampanje for dyrebeskyttelsen i hordaland

4. Så underskriftskampanje til.. "nei til kun en NKK i Nord norge"

5. Facebooken min.. :)

Skal faktisk bla en side før jeg finner hjemmesiden vår, men bloggen vår finner jeg på side 1. Helt på slutten. :)

Skrevet

Jeg får opp familietreet mitt(på farssiden), resultat fra ferdselsprøve, facebook og div. andre resultatsider som ikke har noe med meg å gjøre. Også får jeg opp en del sider om skuespilleren som spilte Annika i Pippi-filmene(vi har ganske likt navn).

Skrevet

Jeg får opp gjestebøker, min egen hjemmeside, Doberguards side og Kingwanas side. :)

Noe som er litt morsomt er å søke på "(navn) er" på google:

Hilde er tøff!

Hilde er en yngre (dansk) form av kvinnenavnet Hilda

Hilde er 18 år i dag

Hilde er jo grunder for flere suksessfulle sider som gatemotebloggen Oslo stil og fotodagboksida ...

Hilde er i Bergen!

Hilde er tilbake i Estland

Hilde er i rute til junior-VM

Hilde er Norges kandidat som sjef i FN

Hilde er en stekt fiskepinne !

Hilde er medlem i gruppen Divas of Bellydance

:)

Skrevet

Når jeg googler meg selv så kommer det jo en hel del...

Fyller nesten førstesiden og litt av andre...

side1 i rekkefølg

  • Meg i skattelistene
  • Meg på Facebook
  • Meg på Twitter
  • Meg som webmaster vår avdeling i Retrieverklubben
  • Meg i firmaet jeg jobber i
  • Decoy i trøndertollerne
  • HJEMMESIDEN VÅR kommer nest nederst...

side2

  • Mere Twitter og skattelister..
  • Og noen produktomtaler jeg har skrevet...

Skrevet
Første jeg får opp er resultat siden til Siri. Noe sier meg at jeg har tatt noen bilder for henne :P

Så fortsetter det med Nannestad Hk og Stovner HK. Også mer Briardresultater *ler*

:):);)

Om jeg Googler meg selv, får jeg opp fryktelig mye rart... Tror ikke jeg engang skal forsøke meg på et resymè engang *ler*.

Skrevet

Noen hundegreier på canis, gamle agilityresultat, noen gjestebokmeldinger, skattelister og bildegreier. Sånn grovt sett. Jeg er veldig forsiktig med å legge navnet ut på nett, så er heldigvis ikke så mye som kommer opp.

Skrevet

Har byttet navn i løpet av de siste årene, men med nåværende navn er topp 5:

1. Rettvenstre.no, blod om orddelingsfeil hvor jeg har kommentert

2. Referat fra årsmøtet i NSG, avdelingen for gjeterhund

3. Papilottas gjestebok

4. Opplysningen 1890

5. Skattelistene

Med gamlenavnet er alt bare kanin:p

Guest Christine
Skrevet

Fullt navn:

Skattelister, konfirmasjonsting, liste over gravplasser(...),

Navnet minus mellomnavnet:

en artikkel fra da jeg var på ball i 8., noe underskriftsgreier på opprop, stevneresultater hest, hybelkaninsiden min, bloggen til venninna mi, resultater hund, produktomtaler osv.

Skrevet

Akkurat så lite relevante ting som jeg hadde håpet på :) Jeg er som Raksha veldig forsiktig med å legge ut navnet mitt på nett, så det eneste jeg fant var ei med samme fornavn og etternavn som meg, men med et ekstra etternavn. Hvis jeg googler gamle etternavnet (eh... ja, etternavnet til eksen i hvertfall), så får jeg opp en del ting fra Canis (produktomtaler o.l.), pluss gamle navnet på enkeltpersonforetaket mitt...

Skrevet
Tottaly Åff Tåppikk: YODEL: Øvre Fossum Gård, er det den som ligger rett ved Stovnersenteret? Der hvor de hadde den mannevonde geitebukken Fritjof? Og tidligere "sjef" Jan (tror jeg han het) hadde en lekker Hannoveraner som het Wöhlman eller noe sånn? Også hadde de Karius og Festus for mange år siden, to skjønne Ponnier. Og Cinderella, en Isabella tror jeg ...? Og en pitteliten hvit ponny som het Judy. Også Bianca, som var stor og trygg og ble brukt til handikappridning. Og gode "Rulle" (husker ikke navnet hans, men ble kalt for Rulle. Og enda lengre tilbake i tid var det en araber der som het Alkan, en liten sak som var redd for korpsmusikken. Og vakre Derry samt en tidligere mishandlet løpshest. Men det er lenge siden da.

Stemmer det :) Jeg kjenner ikke igjen alle du nevner (noen av dem var nok før min tid), men mye av det hørtes veldig kjent ut ja.

Mine treff..

Fornavn + etternavn: resultater fra ridestevner i sprang/dressur, det er vel egentlig det... Mange treff på folk med samme navn.

Fornavn + mellomnavn + etternavn: et par underskriftskampanjer, oppdretters hjemmeside og noe som har med spanielklubben å gjøre.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...