Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor lenge kan vom hundemat ligge i kjøleskap?


Baby

Recommended Posts

Skrevet

Har noe som har ligget i kjøleskapet i 4-5 dager. Er det greit å gi det eller bør jeg kaste det?

Jeg er syk og har ikke luktesans, derfor får jeg ikke luktet om det er surt. :ahappy:

Guest Kåre Lise
Skrevet

Tiner alltid opp for 4 dager i slengen, aldri noe problem.

Skrevet

Superenkel spiselighetstest:

Er du i tvil, så la bikkjene avgjøre om maten fremdeles er spiselig. Eter de det, så er det spiselig. Eter de det ikke, så er det kastelig. :ahappy:

Skrevet
Superenkel spiselighetstest:

Er du i tvil, så la bikkjene avgjøre om maten fremdeles er spiselig. Eter de det, så er det spiselig. Eter de det ikke, så er det kastelig. :)

Lever alle hunder etter den regelen?

Skrevet
Superenkel spiselighetstest:

Er du i tvil, så la bikkjene avgjøre om maten fremdeles er spiselig. Eter de det, så er det spiselig. Eter de det ikke, så er det kastelig. :)

Hva om man har hunder som spiser ALT uansett da? :D

Skrevet

Det hadde ikke fungert å la min avgjøre det iallefall. Huff, husker fortsatt ånden hans da han hadde funnet en muggen fetaostpakke i hagen (av alle ting). Ikke mye kresen der nei.

Skrevet
Det hadde ikke fungert å la min avgjøre det iallefall. Huff, husker fortsatt ånden hans da han hadde funnet en muggen fetaostpakke i hagen (av alle ting). Ikke mye kresen der nei.

Nei, samme her. Har hatt en som elsket mat og jo mer råtten, jo bedre. En senvinter stakk han av når vi var hos mine foreldre. Langt om lenge kom han tilbake med ei gammel ribbe i munnen. Den hadde masse hvit makk på seg og vi holdt på å spy da vi kjente lukten. Var nødt å dra den ut av ham, fra langt ned i halsen :)

Skrevet
Lever alle hunder etter den regelen?

Nja, her i huset lever mine tre hunder etter den regelen. Så når de ikke vil ha maten og det lukter rumpe av den, så gir jeg det hele til naboens hund. Han har en litt høyere terskel for hva som er etandes eller ei. I dag fikk han seg en deilig frokost bestående av cirka 1 kilo kyllinghalser. Hundene mine åt av dem i går kveld, men i morges var det i deres øyne slutt på spiseligheten. Naboens hund var derimot kjempefornøyd da han kom tuslende for å tigge litt frokost. Jeg dumpet kyllinghalsene i snøen i hagen, og lot ham ete av hjertens lyst.

Hunder er åtseletere. I naturen eter de sure, slimete kadavre som yrer av fluemakk og det som verre er. Bakterier er ikke noe stort problem for friske og sunne hunder som er vant til et variert kosthold. Men det kan føre til problemer hos hunder som aldri eter noe annet enn én type mat, dag ut og dag inn. Problemet skyldes ikke nødvendigvis bakteriene, men liksågodt at maten er uvant. Vi nordmenn får jo også ofte problemer når vi drar til utlandet og eter uvant mat (det behøver ikke å være sånn at maten er infisert av salmonella eller lignende!).

Skrevet

Tatt fra hodet vil jeg tippe.

Innpakket i kjøleskap 6-7dager

Åpent i kjøleskap 3-4dager

???

Fakta :

Holdbarhet fra fabrikken er 1år fra produksjonsdato.

Gjelder ikke om produktet har vært tint / ute av fryselager...

Vært å hentet 200kg i dag, så når har vi mat en god stund... :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...